کدخبر : 11906

طلا یکی از پناهگاههای امنی است که معمولا مورد اقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد.

قیمت طلا در ماه های اخیر رشد قابل توجهی داشته است . قیمت طلا در روز های اخیر به ارامش نسبی رسیده . اما سرمایه گذاران بازار طلا نگران قیمت طلا در  اینده هستند . در این بسته خبری به پیش بینی قیمت طلا می پردازیم : 
 
 
 سه عامل بزرگ در افزایش قیمت در بازار طلا تاثیرگذار خواهند بود؛ تنش در روابط چین و آمریکا، شیوع و گسترش روزافزون اپیدمی کرونا و عدم امنیت سیاسی و اجتماعی. به گفته کارشناسان هر چه حضور این سه عامل در جهان پر رنگ تر باشد برق طلا بیشتر خواهد شد.
 
 

خبرداغ : پوریا پورسرخ از همسر بازیگرش رونمایی کرد + عکس دونفره


 
 

حضور این سه عامل موجب می شود سرمایه گذاران تمایل به حضور در پناهگاههای امن داشته باشد،طلا یکی از این پناهگاههای امن است که معمولا مورد اقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد .

 
 

سناریوی قیمت طلا جذاب تر می شود

یکی دیگر از متغیرهای اثر گذار بر بازار طلا اقدامات بانک های مرکزی است.اقدامات این نهادها نیز می تواند اثرات بسیاری را به روی بازار طلا بگذارد. بدین طریق که اگر بانک های مرکزی به ارزهای دیجیتالی بیشتر رو بیاورند می توانند به راحتی سیستم پولی را تضعیف کرده و نهایتا به طور بالقوه باعث کاهش ارزش ارز بشوند که این امر سناریوی قیمت طلا را جذاب تر خواهد کرد. به هر حال حاصل اتفاقاتی که تاکنون رخ داده است آن است که شاید اپیدمی کرونا فرصتی طلایی را برای بازار طلا به وجود آورده است و همچنان ادامه خواهد داشت.

 

قیمت طلا کاهشی می شود؟

سایت walletinvestor.com اقدام به پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده و در ده روز ابتدایی ماه سپتامبر کرده است.

 
تصویر
 

بر اساس پیش بینی این سایت، قیمت طلا در هفته بعد روند افزایشی داشته و در ده روز ابتدایی ماه بعد میلادی با افت قیمت مواجه خواهد شد تا اندازه ای که این قیمت میانگین به میزانی کمتر از 2000 دلار نزول خواهد کرد. نمودارهای زیر روند قیمت طلا را در دو دوره عنوان شده نشان می دهد.

 
تصویر

پوریا پورسرخ از همسر بازیگرش رونمایی کرد + عکس دونفره

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه