کدخبر : 13732

امکان حذف درخواست فروش سهام عدالت برای سهامدارانی که با افت شش میلیون تومانی سهام دیگر مایل به فروش آن نیستند تصویب شد.

از زمان ازادسازی سهام عدالت تا الان عده زیادی سهام عدالت خود را فروختند . برخی ها هنوز واریزی سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند . در ادامه به بررسی چگونگی انصراف از فروش سهام عدالت می پردازیم : 

 
 

موضوع «حذف درخواست فروش سهام عدالت» در کمیته فنی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و سازمان بورس مطرح و تصویب شد.

 

خبرمهم : خانه لاکچری و لوکس الهام حمیدی جنجالی شد + عکس لورفته

 

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در این خصوص گفت: موضوع امکان حذف درخواست فروش سهام عدالت برای آن دسته از سهامدارانی که از فروش سهامشان منصرف شده‌اند در کمیته فنی مطرح و با آن موافقت شد.

 

به گفته وی، انجام کارهای اجرایی این موضوع حدود دو هفته زمان می‌برد تا جزییات و نحوه حذف درخواست مشخص شود.

 

چه کسانی می‌توانند درخواست فروش خود را حذف کنند؟

حسنلو در پاسخ به این سوال عنوان کرد: تمام تلاش ما بر این است که این امکان برای همه سهامداران فراهم شود و بیشترین جامعه هدف را داشته باشد، اما جزییات بیشتر آن پس از این که همکاران بررسی‌های فنی را انجام دادند مشخص می‌شود.

با افت شاخص بورس و بلوکی شدن سهام عدالت فرآیند کند فروش سهام کندتر شد تا جایی که درخواست‌های فروشی که از سوی سهامداران برای اغلب کارگزاری‌ها ارسال شده انجام نمی‌شود و در واقع تلنبار شده است.

 

ارزش سهام عدالت

ارزش برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در مرداد ماه تا ۲۰ میلیون تومان پیش رفت که ۳۰ درصد آن معادل شش میلیون تومان بود، اما حالا این برگه‌های سهام حدود ۱۴ میلیون تومان شده که ۳۰ درصد آن حدود ۴.۲ میلیون تومان است.

 


 تفریحات لاکچری نرگس محمدی و اقای بازیگر در خارج از کشور + عکس های لورفته


 

با این کاهش ارزش، احتمالا تعداد زیادی از سهامداران به دنبال این باشند که درخواست‌های فروش خود را لغو کنند تا با برگشت بازار و افزایش ارزش، این سهام را با قیمت بالاتری بفروشند. بنابراین با این کار هم از فشار فروش کاسته می‌شود و هم سهام با قیمت پایین فروخته نمی‌شود

 

منبع : رکنا 

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه