کدخبر : 14336

معاون وزیر اقتصاد در واکنش به پیگیری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان گفت: اگر مجلس ارائه سهام عدالت جدید را تصویب کند، دولت مکلف است آن را اجرا کند.

سهام عدالت سوالات زیادی برای مردم به وجود اورده است . جاماندگان سهام عدالت پیگیر دریافت سهام هستند . سهام عدالت سوالات زیادی نیز برای مردم به وجود اورده است . جزئیات دریافت سهام عدالت برای جاماندگان را در ادامه بررسی می کنیم .

 

خبرداغ : امیر حسین ارمان و ماشین میلیاردی جنجالی شد + عکس

 

بعد از خبر لغو عرضه  ای‌تی‌اف  دوم و اختلاف نظر جدی بین دو وزارت‌خانه در خصوص سازوکار عرضه سهام شرکتهای پالایشی بار دیگر موضوع ارائه سهام عدالت به جاماندگان از دریافت این سهام به‌صورت جدی مطرح شده است.

 


خبرمهم : اسامی برندگان فروش فوق العاده خودرو + لیست


 

 

  عباس معمارنژاد  در پاسخ به پرسش در خصوص پیگیری مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام به جاماندگان طرح  سهام عدالت  گفت: اعتقاد وزارت اقتصاد این است که دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان ندارد. در قانون نیز 6 دهک جامعه دیده شده که با توجه به مشمول بودن 49 میلیون نفر، این هدف تا حدودی پوشش داده شده اما اینکه بعد از این کسانی به 6 دهک اضافه شده‌اند یا خیر بحث دیگری است.

 

 

اما در ادامه معاون وزیر اقتصاد در واکنش به این ابهام که  براساس گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی حدود 20 میلیون  ثروتمند مشمول سهام عدالت شده و 20 میلیون نفر از دهکهای اول تا ششم از دریافت سهام عدالت بازمانده‌اند، گفت: به هر صورت اگر قانونی مبنی بر اعطای سهام جدید تصویب شود دولت مکلف است که آن را اجرا کند.

 

خبرداغ : عکس بی حجاب همسر مهران غفوریان و خواهر پژمان جمشیدی جنجالی شد + عکس


 

 در حالی که وزیر اقتصاد تأکید کرده بود هیچ سهام عدالتی برای واگذاری به جاماندگان وجود ندارد دارایی موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی (دارای اول، دوم، سوم و احتمالاً چهارم) از کدام محل تأمین شده است؟ نکته جالب توجه اینکه مشابهت‌های جدی میان پرتفوی سهام عدالت و سهام موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی وجود دارد.

 

 

مجلس شورای اسلامی به‌صورت جدی به‌دنبال ارائه سهام عدالت به حداقل ده میلیون نفر جامانده دریافت سهام عدالت است در این بین نمایندگان محترم باید به این سؤال پاسخ دهند؛ آیا آنها هم معتقدند سهام عدالت جاماندگان باید از محل دارایی ای‌تی‌‌اف‌های دولتی تأمین شود یا محل دیگری برای این منظور وجود دارد؟

 

منبع : تسنیم 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه