کدخبر : 14569

رئیس مجلس شورای اسلامی از برداشته شدن گام های نهایی یارانه تامین کالای اساسی خبر داد و اظهار کرد: به زودی با همراهی مدیران اجرایی، تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز می شود.

 یارانه کالای اساسی که برخی آن را به بازگشت کوپن به صورت الکترونیکی به عرصه اقتصاد کشور یاد می کنند به گام های نهایی رسیده و شمارش معکوس برای تخصیص یارانه ای که برای اقشار کم درآمد به معنی امکان خرید ۱۲۰ هزار تومان  کالای اساسی است، آغاز شده است.

 


خبرداغ :  فیلم و عکس جدید ریحانه پارسا در ترکیه با محسن افشانی + فیلم


 

امروز نیز قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بر آغاز قریب الوقوع این طرح تاکید کرد و اظهار داشت: همان گونه که رهبر انقلاب  نیز بر ضرورت حمایت معیشتی از مردم به خصوص اقشار کم درآمد و آسیب پذیر تاکید دارند؛ مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در شرایط دشوار معیشتی مردم احساس کنند که در میان مشکلات تنها هستند و کسی در اندیشۀ کوچک شدن سفرۀ آن‌ها نیست.

 


خبرداغ :  توهین زشت احسان علیخانی به پدرش + فیلم جنجالی

 


 

وی تصریح کرد: به زودی با حفظ کرامت ملت شریف و سرافراز ایران با همراهی مدیران اجرایی تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز می شود.

 

نکات مبهم در مورد یارانه کالای اساسی

با وجود قریب الوقوع بودن اجرای طرح حمایت معیشتی از اقشار آسیب پذیر برخی جزئیاتی که تاکنون درباره این طرح منتشر شده با پرسش ها و انتقاداتی مواجه بوده است. مهم ترین انتقاد به این طرح این است که دایره شمول این یارانه بر اساس گفته های نمایندگان مجلس به افرادی که پیش از این – بعد از افزایش قیمت بنزین – شامل کمک معیشتی شده اند ، می شود و این درحالیست که در شرایط تورمی کنونی اقشاری که به یارانه کالایی نیاز دارند بسیار بیشتر از گذشته شده است.

 

 

همچنین در مورد مبلغ ۶۰ هزار تومانی و ۱۲۰ هزار تومانی این یارانه  – ۱۲۰ هزار تومان برای دهک های بسیار کم درآمد و تحت پوشش سازمان های حمایتی و ۶۰ هزار تومان برای اقشار آسیب پذیر – نیز منتقدان آن را کافی نمی دانند و معتقدند دولت و مجلس باید با در نظر گرفتن تورم مبلغ این یارانه را افزایش دهد.

 

 

منبع : ایسنا 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه