انتخابات آمریکا و تأثیر آن بر بازار ارز

کدخبر : 14713

کارشناس بازار ارز با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر نرخ ارز گفت: به نظر می‌رسد در آینده نزدیک اگر بایدن رئیس جمهور شود، وضعیت اقتصادی ما بهتر خواهد شد. چرا که در این صورت می‌توانیم روزانه بیش از 2.5 میلیون بشکه نفت بفروشیم و افزایش صادرات نفت نیز شرایط ارزی کشور را بهبود خواهد بخشید.

 

 

سید کمال سیدعلی کارشناس بازار ارز در گفتگو با فراسرمایه پیرامون انتخابات آمریکا و تأثیر آن بر بازار ارز اظهار داشت: رشد سریع قیمت ارز در شهریور و مهر ماه آنقدر زیاد بود که قیمت به ۳۲ هزار تومان نیز رسید.

 

وی افزود: به نظر می‌رسد در آینده نزدیک اگر بایدن رئیس جمهور شود، با توجه به اینکه او قصد دارد به برجام بازگردد، وضعیت اقتصادی ما بهتر خواهد شد. چرا که در این صورت می‌توانیم روزانه بیش از 2.5 میلیون بشکه نفت بفروشیم و افزایش صادرات نفت نیز شرایط ارزی کشور را بهبود خواهد بخشید.  

 

سیدعلی بیان کرد: حتی اگر بایدن رأی نیاورد و ترامپ رئیس جمهور شود، نرخ ارز باز هم کاهش خواهد یافت. چرا که سایر متغیرهای اقتصادی کشور مانند نقدینگی، پایه پولی و تورم و ... به میزان رشد ارز، رشد نداشته اند.

 

وی گفت: در صورت رای آوردن ترامپ در صورتی که شرایط خاصی همچون فشار حداکثری و جنگ و ... روی دهد، احتمال افزایش نرخ ارز وجود دارد.

 

این کارشناس بازار ارز تصریح کرد: در هر صورت به نظر من نرخ ارز کاهشی خواهد بود و بین 20 تا 30 درصد افت خواهد کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: