جهت ثبت نام مجدد یارانه اینجا کلیک کنید

کدخبر : 14798

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی افرادی که یارانه نمی‌گیرند می‌توانند مجددا درخواست دریافت یارانه کنند.

جزئیات دریافت مجدد یارانه را در ادامه می خوانید :

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی پیشنهادات الحاقی به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ الکترونیکی، پیشنهاد حسینعلی حاجی دلیگانی به منظور الحاق یک تبصره به این طرح را بررسی کرده و با آن موافقت کردند.

 


خبرداغ : ریحانه پارسا آبروی مهدی کوشکی را برد + فیلم و عکس


 

واکنش نماینده مجلس به افزایش کارمزد بانکی

بر اساس این تبصره الحاقی که مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، افرادی که یارانه نمی‌گیرند، می‌توانند درخواست دریافت یارانه کرده و با برقراری آزمون وسع اگر شرایط دریافت یارانه را داشته باشند، دوباره یارانه دریافت خواهند کرد.

 

نمایندگان مجلس شرایط ثبت اعتراض افرادی که یارانه نقدی آنها قطع شده است را با شرط برگزاری آزمون وسع مشخص کردند.

 

نمایندگان در نشست علنی امروز -یکشنبه ۱۱ آبانماه ۱۳۹۹- مجلس شورای اسلامی با الحاق یک ماده به طرح تأمین کالاهای اساسی با ۲۰۲ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که بر اساس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به بررسی اعتراض افرادی که یارانه آنها قطع شده و همچنین برگزاری آزمون وسع برای پرداخت یارانه به آنها شد.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان پیشنهاد دهنده گفت: متأسفانه برخی از افراد مددجوی کمیته امداد هستند، اما به آنها یارانه پرداخت نمی‌شود و در حالی که حامل‌های انرژی چندین مرتبه افزایش یافته، اما یارانه‌ها افزایش نیافته است. در حالی که در زمان پرداخت یارانه، ارزش آن حدود ۱۰ تا ۱۲ دلار بود اما در حال حاضر ارزش آن به ۲ دلار هم نمی‌رسد.

 

وی افزود: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها، یک دوم حاصل از افزایش حامل‌های انرژی باید به مردم پرداخت شود، اما پرداخت نشده و به طور مداوم با افزایش قیمت خدمات و کالاها مواجهیم و هر دستگاهی قیمت‌ها را در حوزه خود افزایش می‌دهد.

 

 


*جهت ثبت نام مجدد یارانه اینجا کلیک کنید ..... 


 

سید غنی نظری خانقاه نیز در مخالفت با این پیشنهاد گفت: سامانه وزارت رفاه تاکنون نتوانسته افراد مستحق را شناسایی کند و سیستم رفاه ایرانیان بسیار ضعیف عمل کرده است، نباید با ارائه چنین پیشنهادی طرح را از حالت کلی خارج کنیم و بار اضافی بر دوشت دولت بگذاریم.

 

وی ادامه داد: چرا نماینده دولت در رابطه با بهبود معیشت مردم مخالفت می‌کند، دولت نباید با طرح‌های معیشتی مخالفتی داشته باشد.

 

احمد امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه این پیشنهاد در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است، تصریح کرد: متأسفانه در زمان ثبت نام یارانه‌ها، برخی از مردم به دلیل عدم دسترسی به سیستم‌های اینترنتی و مراکز ثبت نام از ثبت نام جا ماندند و به نمایندگان مراجعات زیادی می‌شود. از سوی مردم امکان مراجعه به سازمان هدفمندی یارانه‌ها در تهران را ندارند.

 

 

خبرداغ و جنجالی : شهاب حسینی از همسرش طلاق گرفت + علت طلاق

 

 

 

وی یادآور شد: دراین پیشنهاد امکان آزمون وسع وجود دارد، یعنی باید افراد اول ثبت نام کنند، سپس از آنها آزمون وسع گرفته شده و در نهایت به نیازمندان پرداخت می‌گردد.

 

محمدمهدی مفتح نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در موافقت با این پیشنهاد ادامه داد: این پیشنهاد در کمیسیون مطرح نشده، اما در راستای اهداف کمیسیون است و بر اساس آن آزمون وسع گرفته خواهد شد و به نیازمندان یارانه پرداخت می‌شود. // باشگاه خبرنگاران 

 

 

با یارانه جدید چه می توان خرید ؟ 

طرح یارانه خرید کالاهای اساسی به تصویب نهایی مجلس رسیده، اما مردم از پرداخت این مبلغ ناراضی هستند و می‌گویند با این یارانه چیزی نمی‌توان خرید. با یارانه ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی چه می‌توان خرید؟

 

پرداخت یارانه جدید برای 60 میلیون نفر از جمعیت کشور تصویب شده و لازم‌الاجراست اما دولت می‌گوید با این طرح مخالف است چون منبع مالی تامین اعتبار آن را ندارد.

 

مجلس دولت را مکلف کرده که منابع این طرح را از محل فروش اموال حق‌الامتیاز و واگذاری سهام دولت و حقوق مالکان ناشی از آن در چارچوب قانون وزارت اقتصاد و دارایی تأمین کند.

 

بین زمان تصویب کلیات طرح تا تصویب نهایی آن یک ماه وقفه افتاد. در این مدت طبق گزارش مرکز آمار ایران اقلام مصرفی هفت درصد گران شد، حتی در برخی از بخش‌ها میزان افزایش قیمت‌ها دو رقمی بود. در ماه قبل تورم حمل‌ونقل 17 درصد، روغن‌ها و چربی‌ها 16.2 درصد و انرژی 12.8 درصد برآورد شده است.

 

این طرح قرار است حداکثر تا یک ماه اجرایی شود، تکلیف اجرایی شدن آن تا هفته اول آذر ماه تعیین شده است. با شیب تند افزایش قیمت کالاها و خدمات اساسی، در ماه‌های آینده با پرداخت این یارانه چه کالاهایی می‌توان خرید؟

 


*جهت ثبت نام مجدد یارانه اینجا کلیک کنید ..... 


 

پول نان هم نمی‌شود

مردم نیز در استفاده از این یارانه برای تامین کالاهای اساسی خود امیدوار نیستند و می‌گویند نهایتا می‌توان با این پول نان خرید، اظهارات برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را در ادامه می‌خوانید:

 

«من یک خانواده ۴نفره. هستم. بااین اوضاع گرونی معیشتی که نمی‌دن بماند حتما یارانه کالا هم نمی‌دن. ولی به رفیق من که کلی سرمایه و حقوق بگیره تعلق میگیره.»

 

«با این یارانه شما یه کیلو گوشت هم نمی توان خرید واقعا خجالت نمی کشید»

 

«پول مردم رو تو بورس دود شد که اینجا خرجش کنن»

 

«من ک دونفرم چی؟ ۱۲۰ تومن میشه یارانه خرید کالا. با ۱۲۰ هزار تومن من چی بخرم؟ یه کیسه برنج هم نمیشه.»

«این پولی که شما میگوید به درد نمی خوره ارزش نداره. خرج دو روزه»

«با این پولا حتی نمیشه پول نون خالی یک ماه رو بدیم چه برسه چیزای دیگه.»

«فقط جو سازی، روزی هزار بار یک خبر رو پخش میکنید اما روزانه قیمت مواد غذایی و کالاها گرون میشه و اون یارانه هم به درد خود دولت میخوره»

«پول نون مون جور شد» / تجارت نیوز 

 

 

 

 
آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

  • ناشناس
    1

    سلام علیکم بنده با آقام هستم میشه یارانه خودم راجداکنم ۳۰سالمه ومجرد ام وآقام بازنشسته صنعت نفت است و۶تافرزند پسر و۵تاخاهر هستیم.

  • تبریز
    1

    باسلام من خیلی اعتراض دادم ولی هیچ ترتیب اثری ندادند

‍‍‍
روی خط رسانه