رپرتاژ اگهی /

چگونه کسب و کارمان را با خیال راحت شروع کنیم؟

کدخبر : 20275

از آنجایی که زمان برای همه صاحبان مشاغل کوچک بسیار مهم و حیاتی است، برای صرفه جویی در آن و آموزش با سرعت بیشتر، گروه بیزینس پلنت منابع علمی مرتبط با کسب و کار را در قالبی منتظم برای یادگیری گام به گام جمع آوری کرده و ارایه می دهد؛

برنامه های بازاریابی، درک و تنظیم حسابداری و گزارش مالیاتی و همچنین نوشتن برنامه کسب و کار (Business plan) و طرح توجیهی (که به انگلیسی feasibility study هم گفته می شود). اگر در دسته مشاغل جدید قرار دارید، به شما کمک خواهند کرد تا کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید، مجوزها و اعتبارات لازم را دریافت کنید، سوابق خود را تنظیم کنید و اصول بازاریابی کسب و کارتان را اجرا کنید.

یکی از اصلیترین تخصصهای تیم بیزینس پلنت ، نگارش طرح کسب و کار و طرح توجیهی است. بیزینس پلنت می تواند درمورد شروع و توسعه کسب و کار تان به شما مشاوره دهد، طرح کسب و کار (توجیهی) شما را به صورت مکتوب و مستند ارائه دهد، برنامه شما را مرور کرده و مشکلات کسب و کارتان را برطرف خواهند کرد. برنامه ریزی کسب و کار یک فرآیند بسیار جدی است و بیزینس پلنت قصد دارد به شما کمک کند تا از بهترین راه به هدفتان برسید. موفقیت شما به میزان دقت برنامه ریزی شما بستگی خواهد داشت زیرا از نظر تیم بیزینس پلنت، شما در کار و تخصص خود متخصص هستید.

گروه بیزینس پلنت تشکیل شده تا به شما کمک کند، با نگارش و اجرای طرح کسب و کاری مدون و معتبر ، طرح توجیهی، کسب و کار بهتری برای خود بسازید. بیزینس پلنت با استفاده از راهها و مسیرهای کارآمد، هوشمندانه و خلاقانه، راهکارهایی را به شما ارائه می دهند تا به شما کمک کنند تجارت خود را بسازید و بتوانید باعث رشد و ارتقای آن شوید.

راه اندازی یک کسب و کار جدید می تواند بسیار دشوار باشد. به هر حال برای کسب موفقیت ، به چیزی بیش از یک ایده عالی و جیب پر از رویا نیاز است. کارآفرینان جدید برای پیشرفت باید به سرمایه، مشاوره و منابع ساختاری دسترسی داشته باشند، اما گاهی اوقات ردیابی این خطوط زندگی تقریباً غیرممکن به نظر می رسد.

شرکت بیزینس پلنت برای کمک به کارآفرینان در ایجاد مشاغل بهتر و همچنین جذب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا و همچنین وکارها فعالیت دارد. اگر می خواهید درباره آنها بیشتر بدانید با اینستاگرام بیزینس پلنت درتماس باشید: https://www.instagram.com/businessplanet.ir/

به طورکلی سه مولفه اساسی در همه کسب و کارها وجود دارد که شامل حوزه های سازمانی ، بازاریابی و مالی است. در زمینه آموزشی، هدف بیزینس پلنت این است که مشتریان خود را در درک و ارتباط متقابل این سه زمینه راهنمایی کند، بنابراین آنها قادر خواهند بود تا برنامه های کسب و کار معتبر و مستندی ایجاد کنند که به عنوان راهنما عمل کند و سودآوری را در دوران کسب و کار خود افزایش دهند.

تیم بیزینس پلنت در دسته شتاب دهندگان کسب و کار نیز قرار می گیرد و در این زمینه درحال ارائه خدمات می باشند. به طور کلی شتاب دهندگان برای جلوگیری از مرگ های زودرس طراحی شده اند. شتاب دهندگان کسب و کار، شرکتهایی هستند که به کسب و کارهای درحال توسعه و سرمایه گذاران و سایر افراد، پشتیبانی و کمک می کند تا به کسب و کارهای پایدار و خودکفا تبدیل شوند. شرکت ها و کسب و کارهایی که از شتاب دهندگان تجاری استفاده می کنند به طور معمول شرکت های نوپایی هستند که از مراحل اولیه تاسیس کمی فراتر رفته اند و می توانند روی پاهای خود بایستند اما برای قدرت گرفتن نیاز به راهنمایی و حمایت افراد باتجربه دارند. شرکتهای کمتر توسعه یافته که آمادگی استفاده از شتاب دهندگان را ندارند انگار از دستگاه جوجه کشی صنعتی برای پشتیبانی استفاده می کنند. در یک برنامه شتاب دهنده هدف این است که شرکت ها با موقعیتی قوی برای ادعای تصاحب سهمی از بازار هدف خود، آمادگی فعالیت داشته باشند.

برخی برنامه ها دو تا چهار ماه طول می کشد که بر کسب و کارهای نوپای کم سن و سال تمرکز می شود (قبل از اینکه ایده ها را با سرمایه گذاران مطرح کنند) تا اصول تجاری را فرا بگیرند. برنامه های مرحله دوم حداکثر تا شش ماه به طول می انجامند و بر شرکت های نوپای بالغ تر تمرکز دارند و خدمات گسترده پشتیبانی و فرصت های تجاری ارائه می شود.

اگر قادر به برنامه ریزی برای هزینه‌های اولیه کسب و کار خود نیستید، می توانید آن را به بیزینس پلنت بسپارید. چون کسب و کارها باهم متفاوتند، نقدینگی هر کسب و کاری، خاص خودش می باشد که در مراحل مختلف توسعه مورد نیاز می‌باشد؛ بنابراین روش کلی برای ارزیابی هزینه‌های اولیه وجود ندارد. بعضی کسب و کارها با بودجه محدود نیز می‌توانند شروع به کار کنند، در حالیکه سایرین ممکن است نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم باشند؛ اما نکته مهم این است که آیا شما نقدینگی کافی برای شروع کار و همچنین ریسک در اختیار دارید؟

برای شناسایی هزینه‌های شروع باید همه هزینه‌های کسب و کار را در مراحل اولیه تخمین زد. برخی از این هزینه‌ها فقط یک بار اتفاق میفتند، مانند هزینه ثبت شرکت و بهای خرید یک مکان. اما بعضی از هزینه‌ها بصورت مستمر تکرار می شوند مانند بیمه، مصارف عمومی (برق و تلفن و ...) و غیره. با برآورد هزینه ها به ضروری بودن آنها نیز پی می برید. بودجه اولیه نیز باید شامل عناصری ‌باشد که برای شروع کسب و کار لازم و ضروری هستند. اینکه چه مقدار هزینه لازم است، بستگی مستقیم به نوع کسب و کار دارد. بسیاری از کسب و کارهای خانگی را می توان با هزینه ای ناچیز شروع کرد. اما کسب و کارهای بزرگتر هزینه های بیشتری در پی خواهند داشت.

برای شروع و یا ادامه کسب و کارتان نیاز به جذب سرمایه دارید؟

جذب سرمایه گذار انواع متفاوتی دارد و شما باید با توجه به ایده‌ای که در سر دارید و شرایطی که پیش رویتان قرار دارد بهترین نوع سرمایه گذار را برای کار خود انتخاب کنید. افراد سرمایه گذار معمولا در انتخاب گزینه‌ها برای سرمایه گذاری، انعطاف پذیرتر از نهادهای دولتی هستند و اگر از ایده و یا کسب و کار شما استقبال کنند، روی آن سرمایه گذاری می‌کنند. از طرف دیگر گروه‌هایی نیز تحت عوان گروه‌های سرمایه گذار اقدام به سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها می‌کنند و معمولا سازمان یافته تر و محبوب‌تر از شرکت‌ها هستند که در این سرمایه گذاری‌ها هم اطمینان و سرمایه بیشتری وجود دارد و هم تا حدودی میزان ریسک کاهش می یابد.

بیزینس پلنت همیشه معتقد است که شما قدرتمندترین فرد برای برنامه ریزی، ساخت و رشد تجارت خود هستید. برنامه ریزی و استراتژی کسب و کار، شکاف اتم نیست و همه فقط باید با هم یاد بگیرند. برنامه ریزی و اداره یک کسب و کار می تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد و در انجام آن می توانید موفق باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه