قیمت محصولات سایپا

قیمت محصولات سایپا امروز 10 مهرماه | قیمت محصولات سایپا افزایش یافت

کدخبر : 21922

امروز (شنبه 10 مهرماه) قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد تهران، افزایش یافت.

به گزارش رصد اقتصادی: قیمت محصولات سایپا در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و هر چند که موضوع آزاد سازی واردات خودرو مطرح شده ولی قیمت محصولات سایپا چندان تغییری نکرده است. در روزهای اخیر قیمت محصولات سایپا با افزایش روبرو بود و قیمت محصولات سایپا به حدود 343 میلیون تومان رسیده است. در حال حاضر، قیمت محصولات سایپا در مسیر صعودی قرار دارد. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که دو خودرو «کوییکR» و «تیبا 2» معمولی با رشد 4 میلیونی بیشترین رشد قیمت در میان پرتیراژهای سایپا را امروز در بازار به خود اختصاص دادند و سایر محصولات این شرکت رشدی 2 میلیونی را ثبت کرده اند، اما در میان محصولات پرتیراژ سایپا امروز «شاهین» بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شد.
رشد قیمت محصولات سایپا در بازار امروز در حالی ثبت شد که ایران خودرویی ها نیز امروز از رشد قیمت در بازار بی نصیب نبودند بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز در بازار رشد 1 تا 6 میلیون تومان را ثبت کرده اند. به گفته فعالان بازار خودرو نوسان قیمت دلار در بازار امروز عمده دلیلی است که موجب شد تا بازار خودرو  شکل صعودی به خود گیرد و با رشد در بازار عرضه شود. با توجه به بازار خودرو می توان گفت امروز «کوییک R» و «تیبا 2» معمولی امروز رشدی 4 میلیونی داشتند. «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار» معمولی و «ساینا» هم با رشد 2میلیونی در بازار روبرو بودند، از سوی دیگر در میان محصولات پرتیراژ سایپا امروز «شاهین» تغییر قیمتی در بازار نداشت.

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد. براساس ارزیابی صورت گرفته «شاهین» که روزهای گذشته روند نزولی به خود گرفته بود امروز ترمز رشد قیمت را کشید و بدون تغییر و با قیمت 343 میلیون تومان در بازار عرضه شد. از سوی دیگر توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز «کوییک R» و «تیبا 2» معمولی رشد 4 میلیونی در بازار داشتند و قیمت این دو خودرو در بازار به ترتیب به 173 و 160 میلیون تومان رسید. همچنین با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «تیبا صندوقدار» نیز در بازار رشد دو میلیون تومانی داشت و در بازار 146 میلیون تومان قیمت گذاری شد. از سوی دیگر قیمت «کوییک معمولی» هم امروز در بازار رشد 2 میلیونی را ثبت کرد و در بازار   با قیمت 172 میلیون تومان رسید. رشد قیمت «ساینا» هم امروز در بازار 2 میلیون تومان گران شد و قیمت آن در بازار امروز به 158 میلیون تومان رسید.

قیمت محصولات سایپا

آخرین جزئیات طرح آزادسازی واردات خودرو

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آخرین جزئیات طرح آزادسازی واردات خودرو، گفت: طرح ساماندهی واردات خودرو در دوره دهم مطرح شد اما شورای نگهبان به آن ایراداتی وارد کرد.
او در خصوص ایراد شورای نگهبان در خصوص واردات خودرو، گفت: شورای نگهبان واردات را خلاف سیاست کلی صنعت دانست که ایراد به حقی بود و اکنون آن را در قالب یک تنظیم گری اصلاح کرده ایم. در برخی رسانه‌ها به غلط اعلام شد که قرار است موضوع آزادسازی واردات خودرو در مجلس مطرح شود که در اصل طرح تنظیم واردات در جهت حمایت از تولید است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: اکنون طرح تنظیم واردات بر این اساس اعلام شده است که واردات خودرو به اندازه کمبود تقاضای موثر هر 6 ماه یکبار با سقف معینی انجام شود. شاخصی مشخص برای واردات گذاشته ایم یعنی چه نوع خودرویی، با چه مصرف سوختی و با چه کیفیتی می‌تواند بدون فشار ارزی به کشور وارد شود. این موضوع را هم قید کرده ایم که از محل صادرات یا از محل ارز بدون منشا خارجی بدون فشار این واردات انجام شود.
ایزدخواه با تاکید بر اینکه بازار کشور به شدت ملتهب است، گفت: طبق آمارهایی که داریم، برخی خودرو‌های خارجی در کشور تا 9 برابر قیمت جهانی خرید و فروش می‌شوند که این اجحاف به کشور است، چرا که بازار را بسته ایم و از طرفی خودروساز داخلی تعهدات را به خوبی انجام نداده و بازار ملتهب شده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است برای کاهش التهابات نباید واردات انجام شود بلکه نیاز است در شرایط کنونی کشور، تنظیم واردات برای کاهش التهابات انجام شود.
او گفت: اگر این مصوبه در مجلس به تصویب برسد حداقل 30 تا 40 درصد قیمت‌ها افت می‌کند، چرا که نرخ ها اکنون کاذب است، اگر قیمت ها را با مقیاس جهانی بسنجیم این قیمت‌ها واقعی نیست و می‌توان آن را محدود کرد. این طرح را اکنون به عنوان اصلاحیه طرح مجلس دهم داریم.

منبع: اقتصاد نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: