بیت کوین

قیمت بیت کوین رکورد زد | بیت کوین در مسیر صعودی

کدخبر : 22005

امروز (پنجشنبه 15 مهرماه) قیمت بیت کوین رکورد زد و وارد کانال 55 هزار دلاری شد.

به گزارش رصد اقتصادی: بیت کوین مهمترین رمزارز دنیای بازار ارز دیجتال است و از بیت کوین بعنوان پادشاه ارزهای دیجیتال نام برده می شود. بیت کوین در 1 سال اخیر رشد بسیاری را تجربه کرده است. نوسان بیت کوین بر قیمت سایر ارزهای دیجیتال تاثیر مستقیم می گذارد و طبق گفته کارشناسان ارزهای دیجیتال ارزش بیت کوین در آینده ای نزدیک رشد بسیاری خواهد داشت.
در ساعات نخست معاملات امروز (پنجشنبه) رمزارزها در محدوده ترکیبی سبز و قرمز معامله می‌شوند. ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر ۲.۲۸تریلیون دلار است که ۲.۷۸درصد افزایش را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد.  همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ساعت گذشته ۳۰.۸۹درصد افزایش یافته و به ۱۴۵.۳۲میلیارد دلار رسیده است.
روز گذشته (چهارشنبه ۶اکتبر) پس از اینکه جورج سوروس، یکی از سرمایه‌داران معروف آمریکایی، اعلام کرد در حال حاضر از طریق یکی از صندوق‌های مالی خود به مبادله بیت‌کوین می‌پردازد، این رمزارز جهش قابل توجهی تجربه کرد و به بالاترین سطح خود در طول پنج ماه اخیر رسید.
اکنون، بیت‌کوین با رشد حدود ۶ درصد به قیمت ۵۴ هزار و ۶۳۶دلار و اتریوم با افزایش حدود ۱ درصد به قیمت ۳ هزار و ۵۲۱ دلار معامله می‌شود. ریپل نیز شاهد رشد بود، اما دوج‌کوین و کاردانو روند نزولی در پیش گرفتند.
گفتنی است، قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز (پنج‌شنبه) با رشد اندک ۰.۰۵ درصدی تا ساعت ۹:۳۷ به وقت تهران به ۵۴ هزار و ۹۶۳ دلار رسید. قیمت بیت‌کوین در مجموع این هفته ۱۳ درصد و در سالجاری ۸۷ درصد رشد کرده است.
مدت زمان زیادی از پیدایش ارزهای دیجیتال نمی گذرد ولی ارزهای دیجیتال توانسته اند طرفداران بسیاری را در سراسر جهان پیدا کنند. در روزهای اخیر بازار ارزهای دیجیتال با نوسان بسیاری روبرو بود و سرمایه گذاران به نوعی از روند بازار ارزهای دیجیتال نگران شده اند. بیت کوین که پادشاه ارزهای دیجیتال نامیده می شود در روزهای اخیر دچار نوسان شد.

نگاهی به روند بیت کوین

روز گذشته (چهارشنبه 14 مهرماه) برای سومین هفته متوالی، جریان ورود سرمایه به بیت کوین مثبت بوده که این خبر بسیار خوبی برای بازار محسوب می شود. کمیته تجارت الکترونیکی سنای آمریکا نیز در حال آماده کردن طرحی برای فعالیت رمزارزهای ثابت (استیبل کوین ها) در چارچوب قانونی است. همچنین بانک مرکزی آمریکا در گزارشی اعلام کرده است که رمزارزها تبدیل به صنعت بزرگی شده اند که نادیده گرفتنشان ممکن نیست.
در ادامه تمایل نشان دادن کشورهای کوچک به ارزهای دیجیتال حالا از کشور تونگا خبر می رسد که این کشور در حال بررسی پیامدهای انتخاب بیت کوین به عنوان واحد پول رسمی خود است. السالوادور اکنون تنها کشوری در جهان است که بیت کوین را پول رسمی خود اعلام کرده اما شماری از کشورهای دیگر نیز در حال بررسی اتخاذ رویکرد مشابه هستند. السالوادور همچنین از استخراج بیتکوین با انرژی زمین گرمایی خبر داده است.
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود، ارزهای دیجیتال را چالشی برای ثبات مالی جهان خواند. این نهاد با اشاره به اینکه رشد سریع ارزهای دیجیتال و نوآوری های صورت گرفته در آن ها از جمله در زمینه پرداخت ها، فرصت جدیدی برای اقتصاد مالی جهان است از نهادهای نظارتی و دولت های سراسر جهان خواست تا ضمن تشدید نظارت خود بر بازار، چارچوب های معینی برای ادامه کار این بازار تعیین کنند. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲۱۹۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۰۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

منبع: اقتصاد آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: