وام

وام به رانندگان تاکسی پرداخت می شود | جزییات وام به رانندگان تاکسی

کدخبر : 22024

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران از پرداخت وام به رانندگان تاکسی، خبر داد.

به گزارش رصد اقتصادی: پرداخت وام در ایران با مشکلات مختلفی همراه است و این مشکلات، متقاضیان دریافت وام را با چالش هایی روبرو کرده است. سود بالای وام و تعداد ضامن برای دریافت وام از جمله مشکلاتی است که پیش روی متقاضیان دریافت وام قرار دارد.
«محمد روشنی» مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران، ضمن اشاره به ناوگان ۷۹ هزار دستگاهی تاکسیرانی پایتخت، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵ هزار دستگاه تاکسی مجهز به سیستم پرداخت آنلاین هستند. ۹۹ درصد این آمار مربوط به تاکسی‌های خطی و یک درصد مربوط به تاکسی‌های گردشی است. اولویت نخست سازمان برای تجهیز سیستم پرداخت آنلاین، تاکسی‌های خطی است.
او درباره کندی روند تجهیز تاکسی‌ها به سیستم یکپارچه پرداخت آنلاین، توضیح داد: متولی تجهیز سیستم پرداخت آنلاین تاکسی‌ها، سازمان فاوای شهرداری تهران است. درباره کندی روند تجهیز سیستم پرداخت آنلاین چندبار با سازمان فاوا مکاتبه شده است.

افزایش ۴۰۰ برابری پرداخت آنلاین در شهریور

روشنی ضمن اشاره به استقبال شهروندان از این اقدام، گفت: تراکنش پرداخت آنلاین در شهریور امسال نسبت به ماه‌های گذشته ۴۰۰ برابر افزایش یافته است. انتظار داریم که فاوا در این حوزه با تاکسیرانی همکاری کند و همچنین به نصب سیستم پرداخت آنلاین سرعت بیشتری ببخشد.
مدیرعامل این سازمان در ادامه بیان کرد: در گذشته با بانک‌ها بر سر واریز وجه پرداخت آنلاین در مدت زمان کوتاه مشکل داشتیم اما درحال حاضر وجه در همان روز به حساب رانندگان واریز می‌شود.

آغاز معرفی رانندگان تاکسی به بانک برای دریافت وام

روشنی درباره وضعیت اعطای وام تعمیرات به رانندگان تاکسی توضیح داد: معرفی رانندگان به بانک مهر بابت دریافت وام‌ تعمیرات از شنبه هفته جاری آغاز شده است. ۱۵ میلیون تومان به خودروهای پژو و سمند و ۲۰ میلیون تومان به ون‌ها بابت تعمیرات پرداخت می‌شود.
به گفته وی، در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار راننده تاکسی بابت دریافت این وام، مدارک خود را در سایت بارگذاری و ثبت‌نام لازم را انجام داده‌اند.

پرداخت وام تعمیرات با اولویت بندی انجام می‌شود

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران با بیان اینکه پرداخت وام با اولویت براساس سال تولید خودرو، مشکلات عمده خودرو . ... انجام می‌شود، افزود: مجبور هستیم که رانندگان را براساس ویژگی‌های خودرو دسته بندی و به بانک معرفی کنیم؛ چرا که ممکن است همه رانندگان مشمول وام تعمیرات خودرو نشوند.
او در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم که از وجوه در اختیار مبالغ متعددی را به بانک تزریق کنیم تا بانک مهر اقتصاد دو برابر آن به همراه همان منابع مالی را به رانندگان تاکسی وام پرداخت کند.
بنابر اعلام سایت شهر، روشنی ضمن ابراز امیدواری بابت نبود مشکل و محدودیت تعداد نفرات برای اعطای وام تعمیرات، گفت: امیدوارم که با تزریق منابع مالی جدید، هر راننده‌ای که متقاضی این امر بود وام تعمیرات به او پرداخت شود.

نوسازی ۳ هزار دستگاه تاکسی فرسوده

روشنی درباره وضعیت نوسازی تاکسی‌های فرسوده، توضیح داد: نزدیک به دو ماه گذشته که روند نوسازی تاکسیرانی آغاز شده، قریب به ۳ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شده‌اند. اگر عملیات نوسازی با همین روند پیش رود تا پایان سال می‌توان ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده را نوسازی کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پاسخ به این پرسش که تا پایان سال چند دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی خواهد شد، گفت: اگر علاوه بر تبصره ۱۸ ماده ۱۲ هم محقق شود، ممکن است که تا پایان سال ۲۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شود در غیر اینصورت پیش بینی ما برای ۱۰ تا ۱۵ هزار دستگاه تاکسی است.

شرط لازم برای دریافت وام سهام عدالت چیست؟

 نخستین شرط لازم برای دریافت وام سهام عدالت دارا بودن برگه سهام عدالت و مدارک مربوط به آن و ثبت نام در این طرح است. داشتن کارت ملی جدید برای سهام‌داران مهم است. و اطلاعات هویتی و ثبت سیم کارت به نام خود سهام داران الزامی است. دومین قدم برای برخورداری از مزایای سهام خود مراجعه به یکی از بانک‌هایی که در آن حساب دارید برای دریافت شماره شبا می‌باشد که هم اکنون به صورت الکترونیکی و یا دریافت از خودپردازها امکان‌پذیر می‌باشد. ناگفته نماند پرداخت سود سهام شما نیز با شماره شبا امکان‌پذیر است. مورد بعدی ثبت نام در سامانه سجام و هویت سنجی افراد است. شما بعد از ثبت نام در سامانه در یکی از دو بانک تجارت و ملی باید حساب باز کنید زیرا پاسخگوی وام و کارت اعتباری سهام عدالت این دو بانک خواهند بود.
از دیگر شرایط لازم برای وام، توقیف نشدن سهام است که باید قبل از مراجعه به بانک‌های مذکور باید بررسی و کارگزاری ناظر را برای پرتفوی سهام فعال کنند. اشخاصی که عجله دارند تا فرآیند دریافت وام سهام عدالت آنها تسریع شود می‌توانند از ساعت ۸ تا چهار بعد از ظهر اقدام به ثبت نام نمایند.

آیا برای وام سهام عدالت ضامن نیاز است؟

برای دریافت این وام نیازی به وثیقه یا ضامن نیست. تنها ضامن لازم خود سهام عدالت است که بانک بر اساس آن قرار است مبلغ وام را پرداخت کند. بنابراین در صورت دریافت وام و ناتوانی در پرداخت اقساط وام، بانک می‌تواند سهام شما را به فروش برساند تا مبلغ وام پرداختی را تسویه کند.
بازپرداخت این وام سه ساله بوده و با سود ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. اما برای تشویقی به افرادی که در سی روز نخست دریافت وام، مبلغ پرداختی بانک را تسویه کند هیچ سودی از او دریافت نمی‌شود. اخذ تسهیلات وام سهام عدالت از بانک، با توجه به در درسترس بودن فقط ۶۰ درصد سهم شرکت‌های استانی قابل دریافت است و دریافت تسهیلات با ۱۰۰ درصد سهام خود فعلا در دسترس نیست. پیش قدم اعطای این تسهیلات بانک تجارت و ملی بین مبالغ ۷ تا ۱۳ میلیون تومان است که به صورت کارت اعتباری آن را ارائه می‌دهند.

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: