رپرتاژ اگهی

امکاناتی که تلفن سانترال پاناسونیک برای شما فراهم می آورد

کدخبر : 25206

تلفن سانترال در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری بزرگ و کوچک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تلفن به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند نیازهای مدیران و کارمندان را برای ارتباط تلفنی بهینه با مشتریان، کاملا برآورده سازد. مهم‌تری ویژگی این تلفن‌ها، این است که به صورت مستقیم به خط تلفن وصل نمی‌شوند و در عوض، بوق و دیتای خود را از طریق اتصال به دستگاه سانترال، دریافت می‌کنند. امروز و در این مقاله قصد داریم به بررسی امکاناتی که تلفن سانترال پاناسونیک برای شما فراهم می‌آورد بپردازیم. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

تلفن سانترال در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری بزرگ و کوچک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تلفن به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند نیازهای مدیران و کارمندان را برای ارتباط تلفنی بهینه با مشتریان، کاملا برآورده سازد. مهم‌تری ویژگی این تلفن‌ها، این است که به صورت مستقیم به خط تلفن وصل نمی‌شوند و در عوض، بوق و دیتای خود را از طریق اتصال به دستگاه سانترال، دریافت می‌کنند. امروز و در این مقاله قصد داریم به بررسی امکاناتی که تلفن سانترال پاناسونیک برای شما فراهم می‌آورد بپردازیم. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

تلفن سانترال چیست؟

تلفن سانترال یکی از محصولات تولید شده توسط شرکت پاناسونیک است که در ساخت آن، نیازهای مجموعه‌های کاری مورد توجه قرار گرفته‌اند. این تلفن به صورت مستقیم به یکی از خروجی‌های دستگاه سانترال وصل می‌شود و می‌تواند کلیه خطوط شهری را در اختیار یک کارمند قرار دهد. به این ترتیب هر کارمند با داشتن یک خط داخلی و یک تلفن سانترال، می‌تواند به همه خطوط شهری مجموعه دسترسی داشته باشد. این موضوع را می‌توان مهم‌ترین قابلیت و ویژگی تلفن سانترال دانست.

تلفن‌های سانترال پاناسونیک در انواع مختلفی تولید می‌شوند. هر دستگاه سانترال پاناسونیک دارای یک یا چند خروجی آنالوگ، هیبرید، دیجیتال و تحت شبکه است. بر همین اساس، تلفن‌های سانترال پاناسونیک هم به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

  1. ورد تلفن‌های آنالوگ پاناسونیک
  2. تلفنتلفن‌‎های هیبرید پاناسونیک
  3. تلفن‌های دیجیتال پاناسونیک
  4. تلفن‌های تحت شبکه پاناسونیک

تلفن‌های آنالوگ همان تلفن‌های معمولی هستند که در منازل هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تلفن‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار شما قرار نمی‌دهند و بیشتر برای کارمندان ساده کاربرد دارند. این تلفن‌ها به خروجی آنالوگ برخی از دستگاه‌های سانترال پاناسونیک وصل می‌شوند. قیمت ارزان‌تر تلفن‌های آنالوگ پاناسونیک در مقایسه با سایر انواع تلفن‌های سانترال، مهم‌ترین مزیت این دستگاه‌های محسوب می‌‎شود.

سانترال پاناسونیک

تلفن‌های هیبرید و دیجیتال پاناسونیک مانند تلفن سانترال پاناسونیک مدل kx-t7730x از نظر قابلیت‌ها و شکل ظاهری، کاملا شبیه به هم هستند و در ادامه، به صورت مفصل به قابلیت‌های آن‌ها اشاره خواهیم کرد. تلفن‌های هیبرید از طریق دو رشته سیم و مدل‌های دیجیتال به وسیله یک رشته سیم به دستگاه سانترال وصل می‌شوند. این تلفن‌ها در انواع مدل‌های مختلف تولید می‌شوند و دست شما برای انتخاب یکی از آن‌ها که مطابق با نیازهایتان باشد، کاملا باز است.

تلفن‌های تحت شبکه پاناسونیک نسل جدیدی از دستگاه‌های تلفن هستند که از طریق کابل LAN و آی پی به خروجی‌های IP سانترال‌های تحت شبکه وصل می‌شوند. این تلفن‌ها صدا را در بستر اینترنت منتقل می‌کنند و امکانات بیشتری را نسبت به سایر مدل‌های تلفن سانترال، در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

امکانات تلفن‌های سانترال پاناسونیک

خب همان‌طور که وعده داده بودیم در این مقاله قصد داریم به بررسی امکانات تلفن‌های سانترال پاناسونیک بپردازیم. اولین نکته در ارتباط با تلفن‌های سانترال این است که می‌توانند چندین خط شهری را به صورت همزمان در اختیار کارمندان قرار دهند. به این ترتیب، هر کارمند با داشتن تنها یک تلفن سانترال، می‌تواند به چندین خط دسترسی داشته و به تماس‌های آن‌ها پاسخ دهد. در کنار این مزیت، تلفن‌های سانترال قابلیت‌های دیگری هم دارند که در ادامه، به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کلیدهای قابل برنامه‌ریزی

تلفن‌های سانترال پاناسونیک روی صفحه کلید خود، علاوه بر کلیدهای اصلی، تعدادی کلید اضافه در سمت راست دارند که به کلیدهای قابل برنامه‌ریزی یا شماره‌گیر سریع معروف هستند. کارمندان می‌توانند روی هر کدام از این کلیدها، شماره خط داخلی سایر همکاران، شماره خط شهری یا سایر قابلیت‌های مرکز تلفن را ذخیره کنند. به این ترتیب، می‌توانید تنها با فشردن یک کلید، اقدام به شماره‌گیری یا برخورداری از یکی از قابلیت‌های مرکز تلفن نمایید.

تلفن سانترال پاناسونیک

تعداد این کلیدها، در تلفن‌‌های مختلف پاناسونیک، متفاوت است. کلیدهای شماره‌گیری از 8 شماره شروع می‌شوند و در برخی از تلفن‌ها به 24 عدد هم می‌رسند. علاوه بر این و در صورت نیاز به داشتن کلیدهای بیشتر، می‌توانید از کنسول‌‌های مخصوص استفاده کنید و به تعداد بسیار بیشتری، کلیدهای قابل برنامه‌ریزی در اختیار داشته باشید.

کلیدهای مدیریت تماس

مدیریت تماس یکی از مهم‌ترین انتظارات کارمندان از یک تلفن سانترال است. در یک مجموعه کاری شما هر لحظه ممکن است به انتقال یک تماس به سایر همکاران، قرار دادن تماس در حالت انتظار، مسدود کردن تماس‌ها و ... نیاز داشته باشید. خوشبختانه تلفن‌های سانترال پاناسونیک تمام این قابلیت‌ها را به راحتی در اختیار شما قرار می‌‌دهند. روی صفحه کلید این دستگاهه‌ها، معمولا کلیدهایی برای انتقال تماس (FWD) هولد یا نگهداری تماس (HOLD)، مسدود کردن همه تماس‌های ورودی (DND)، فعال کردن پاسخ‌گویی خودکار (AUTO ANS) و ... دیده می‌شوند.

کنفرانس‌های صوتی

کنفرانس‌های صوتی یکی دیگر از قابلیت‌های تلفن سانترال پاناسونیک است. معمولا روی این تلفن‌ها یک کلید با عنوان CONF دیده می‌شود که با فشار دادن آن، می‌توانید کنفرانس‌های صوتی را برقرار کنید. به کمک این قابلیت‌ می‌توانید به صورت همزمان با همکاران خود یا مشتریان به مکالمه تلفنی بپردازید. لازم به ذکر است که برخی از تلفن‌های تحت شبکه که از دوربین داخلی برخوردار باشند، می‌توانند کنفرانس‌های تصویری و ویدیویی را هم در اختیار شما قرار بدهند.

قابلیت اتصال هدست

استفاده از هدست در طول مکالمه، یکی از قابلیت‌های محبوب تلفن‌های سانترال است. این تلفن‌ها بسته به مدل خود، اجازه اتصال انواع هدست‌های بیسیم، باسیم، بلوتوثی، USB و ... را به کارمندان می‌دهند. به این ترتیب می‌‌توانید به صورت همزمان با مکالمه تلفنی، به سایر کارهای مهم خود هم رسیدگی کنید. بلندگوی دیجیتال و باکیفیت هم یکی دیگر از گزینه‌هایی است که تلفن‌های سانترال پاناسونیک، برای مکالمه در اختیار کارمندان قرار می‌‌دهند. برای استفاده از این قابلیت، کافیست کلید SP-PHONE را روی صفحه کلید فشار دهید.

قیمت مناسب

تلفن‌های سانترال پاناسونیک در کنار قابلیت‌های فراوانی که در اختیار مجموعه‌های کاری قرار می‌دهند، از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند. خوشبختانه تنوع و گستردگی این تلفن‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید با هر مبلغی که مد نظر دارید، تلفن سانترال مورد نظر و متناسب با نیازهای خود را پیدا کرده و خریداری نمایید. نکته مهم این است که این تلفن‌ها را تنها باید از مراکز مجاز پاناسونیک در ایران، خریداری نمایید.

کلام پایانی

تلفن‌های سانترال یکی از ملزومات مجموعه‌های کاری به شمار می‌روند. مدیران این مجموعه‌ها برای داشتن یک ارتباط بهینه با مشتریان خود، باید از این تلفن‌ها استفاده کنند. به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردیم ضمن معرفی انواع مختلف این محصولات، به بررسی قابلیت‌های تلفن‌ سانترال پاناسونیک بپردازیم. امیدواریم نکات مطرح شده در این مقاله، توانسته باشند به شما در انتخاب یک تلفن اداری مناسب کمک کنند.

اگر این مقاله برای شما جذاب بود میتوانید مقاله نمایندگی سانترال پاناسونیک را در اینجا بخوانید .

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه