یارانه | اعتراض به یارانه | ثبت نام یارانه

جهت ثبت نام یارانه 400 هزارتومانی کلیک کنید | Hemayat.mcls.gov.ir

کدخبر : 30629

جزئیات جدید از پرداخت یارانه را در این صفحه می خوانید . متقاضیان به دریافت یارانه اینجا کلیک کنند

به گزارش رصداقتصادی : یارانه سوالات زیادی برای مردم ایجاد کرده است . سوالاتی در مورد معترضان به یارانه مطرح شده است . جزئیات دریافت یارانه را در ادامه می خوانید . سامانه ای نیز مخصوص معترضان به یارانه ایجاد شده است که می توانید به آن مراجعه کنید .

معترضان یارانه جدید برای ثبت و پیگیری اعتراضات خود به کجا مراجعه کنند؟ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است به درخواست معترضان به دهک بندی و قطع شدن یارانه رسیدگی کند. سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز وظیفه رسیگی به اعتراض جاماندگان یارانه را دارد. با این حال مراجعان برای ثبت و پیگیری درخواست خود با مشکلاتی مواجهند.

معترضان به پرداخت یارانه جدید برای پیگیری اعتراض خود باید به کجا مراجعه کنند؟ از نظر دولت، این معترضان دو گروه هستند و هرگروه باید به سازمانی جداگانه مراجعه کنند.

جهت ثبت نام کالابرگ و کوپن جدید اینجا کلیک کنید | Hemayat.mcls.gov.ir

حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره این دسته بندی گفت: کسانی که نامشان در فهرست یارانه بگیران وجود ندارد باید به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند. کسانی هم که به دهک‌بندی و یا قطع شدن یارانه خود معترضند باید به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

یارانه

معترضانی که باید به سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه کنند

در رابطه با متعرضان دسته نخست که از ابتدا در فهرست یارانه بگیران حضور نداشتند، نیز سازمان هدفمندی یارانه‌ها به عنوان نهاد متولی رسیدگی کننده تعیین شده است. در این باره روابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: ظرف روزهای آینده، ساز و کار ثبت اعتراض و پیگیری آن را به اطلاع عموم خواهد رساند.

این سازمان در عین حال یادآور شد: حسب تاکید شخص رئیس جمهور، هرزمان معترضی واجد شرایط دریافت یارانه تشخیص داده شود، یارانه جدید او از شامگاه گذشته پرداخت خواهد شد.

یارانه

معترضانی که باید به وزارت رفاه مراجعه کنند

در همین رابطه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای معترضان دسته دوم سامانه اینترنتی Hemayat.mcls.gov.ir را در نظر گرفته است. همچنین مرکز پاسخگویی تلفنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به شماره ارتباطی ۶۳۶۹-۰۲۱ پاسخگوی مراجعه کنندگان خواهد بود.

به صورت مشخص آن دسته از معترضان یارانه جدید که به دهک بندی و یا قطع شدن یارانه خود اعتراض دارند باید از طریق این سامانه اعتراض خود را ثبت و پیگیری کنند. به دلیل بالا بودن حجم مراجعان درحال حاضر این سامانه با اشکالاتی روبروست. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به صورت ضمنی این مشکل را تایید کرد و وعده داد به زودی این پیشامد برطرف خواهد شد.

بنابراین در حال حاضر وضعیت معترضان یارانه های جدید از این قرار است: اول آنهایی که از ابتدا یارانه بگیر نبوده‌اند، باید منتظر اعلام نحوه ثبت و پیگیری اعتراض از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها بمانند. دوم آنهایی که به دهک بندی و یا قطع یارانه خود معترضند، این گروه باید از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر مشکل خود باشند.

یارانه

اقساط وام یک میلیونی یارانه چه زمان تمام می‌شود؟

شب گذشته یارانه جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. یارانه‌ای که اگرچه قابل برداشت نیست اما اقساط وام کرونا از آن کسر شده است. حالا این سوال مطرح شده که اقساط وام یک میلیونی یارانه چه زمان تمام می‌شود؟

در سال ۹۹ دولت در دو مرحله وام یک میلیون تومانی کرونا برای مردم واریز کرد و قرار شد اقساط ۳۵ هزار تومانی وام کرونا، ماهانه از یارانه نقدی و معیشتی کسر شود.

مرحله اول واریز وام کرونا تیرماه انجام شد و تاکنون مردم ۲۲ قسط آن را پرداخت کرده‌اند. با توجه به اینکه مهلت بازپرداخت اقساط، ۳۰ ماهه بود، ۸ ماه دیگر از بازپرداخت وام اول کرونا باقی مانده است.

مرحله دوم وام کرونا هم آذر ماه ۹۹ به حساب سرپرستان واریز شد و تاکنون ۱۶ قسط آن از حساب یارانه مردم کسر شده و ۱۴ قسط دیگر آن باقیمانده است.

بر این اساس، ۸ ماه از اقساط اولین وام کرونا باقیمانده و اقساط وام یک میلیونی کرونا آذر ماه سال جاری تمام می‌شود.

از دومین مرحله وام کرونا هم ۱۴ قسط دیگر باقی مانده است. پس اقساط این وام هم اردیبهشت ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد.

شب گذشته همزمان با واریز اولین مرحله از یارانه‌های جدید، مبلغ ۳۵ هزار تومان از یارانه همه مشمولان کسر شد.

با توجه به اینکه قرار است کلیه یارانه‌ها با هم تجمیع شود و در قالب یک یارانه واریز شود و با توجه به مبلغ کسر شده وام دیشب، احتمالا مدت زمان بازپرداخت اقساط طولانی‌تر می‌شود.

یعنی ۲۲ ماه دیگر، معادل دو سال آینده برداشت اقساط وام کرونا ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: