پول

بهترین راهکار برای حفظ ارزش پول

بهترین راهکار برای حفظ ارزش پول
کدخبر : 40627

بهترین راهکار برای حفظ ارزش پول چیست؟ آیا خرید بیت کوین راهی مناسب برای حفظ پول و ذخیره آن است؟ آینده قیمت بیت کوین ? خرید و فروش بیت کوین در کیف پول من

در شرایط اقتصادی رو به افول ایران و افزایش تورم، ارزش پول شما روز به روز کاهش پیدا می‌کند. شاید با پولی که در اختیار دارید، نتوانید لوازمی که امروز قادر به خرید آن هستید را سال بعد نیز با همان مقدار پول خریداری کنید. برای به دست آوردن پول، به طور حتم زحمت زیادی کشیده‌اید و نمی‌خواهید تا پول شما ارزش خود را از دست بدهد.

برای این که سرمایه شما ارزش خود را حفظ کرده یا حتی در طول زمان بتواند به ارزش خود بیافزاید، راه‌های مختلفی وجود دارد. خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال یکی از راه‌های مناسب و پیشنهادی برای حفظ ارزش پول است که باید در هنگام خرید آن، شرایط مختلفی را در نظر گرفته و برخی نکات را رعایت کنید.

 

ارزش پول چیست؟

ارزش پول به این معنی است که سرمایه و پول در اختیار شما، چه مقدار ارزش دارد و با این مقدار پول چه چیزهایی می‌توانید بخرید؟ اگر بخواهید حقوق ماهیانه خود را جمع کنید و آن را صرف خرید کالاهای مختلف کنید، چه چیزهایی می‌توانید با حق الزحمه ماه‌ها کار خود خریداری کنید؟ پولی که برای خرید پرداخت می‌کنید، در ازای چه چیزی و چه نوع کالاهایی با چه ارزش‌هایی خواهد بود؟ جواب همه این سوالات را ارزش پول شما تعیین می‌کند. هر چه ارزش پول بیشتری داشته باشیم، با مقدار پول کمتر، کالاهای باارزش‌تری را می‌توانیم خریداری کنیم. در صورتی که در هنگام کاهش ارزش پول، با مقدار زیادی سرمایه، نمی‌توان چیز باارزشی خریداری کرد.

مطلب پیشنهادی : آموزش استخراج بیت کوین

به عنوان مثال ارزش پول در طی سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته است. ارزش پول را می‌توان به صورت بین المللی و داخلی اندازه گیری کرد. در حالت بین المللی، می‌توان نسبت ارزش پول ایران به ارزش پول کشورهای دیگر، مانند دلار آمریکا را مقایسه نمود تا ارزش بسیار پایین آن نسبت به دلار را متوجه شد. ارزش پول در داخل را نیز می‌توان به شکل ارزش دریافت شده در ازای پرداخت مقدار مشخص سرمایه مقایسه نمود. ارزش پول ایران، تحت تاثیر عوامل سیاسی بوده و در حال حاضر، اقتصاد ایران مسیری افولی را طی می‌کند.

 

حفظ ارزش پول

حفظ ارزش پول برای حفظ قدرت خرید و ارزش سرمایه به کار گرفته می‌شود. برای حفظ ارزش پول راه‌های مختلفی وجود دارد که هدف اصلی این مطلب، بحث درمورد بهترین روش حفظ ارزش پول است. برای این که بیشتر به این مثال پی ببرید، بهتر است مثالی قابل لمس بزنیم.

فرض کنید، با درآمد خود سرمایه‌ای را جمع آوری کرده‌اید و قصد داریم کالایی را خریداری کنید. فرض کنیم، کالای مد نظر شما یک خودرو است. در شرایط اقتصادی رو به افول و افزایش تورم ایران که ارزش پول در حال کاهش یافتن است، اگر به مدت چند ماه یا یک سال از سرمایه خود استفاده نکنید، دیگر نمی‌توانید با آن مقدار سرمایه، همان کالا را خریداری کنید. برای خرید خودرو، باید هزینه بیشتری بپردازید.

این امر به طور مستقیم، کاهش ارزش پول ایران را نشان می‌دهد. در صورتی که بتوانید با استفاده از راهکارهای مختلف، ارزش پول خود را حفظ کنید یا حتی افزایش دهید، به راحتی می‌توانید از سرمایه خود محافظت کنید. برخی راهکارها می‌توانند علاوه بر حفظ ارزش، به این ارزش اضافه نیز بکنند. اما بهترین روش برای حفظ ارزش سرمایه چیست؟

 

حفظ ارزش پول با خرید بیت کوین

jkljkkk

بیت کوین با این که به تازگی وارد زندگی ایرانیان شده، اما در مدت زمان کمی توانسته صدای خود را به گوش اکثر افراد برساند. بیت کوین یک نوع ارز دیجیتال است که روی تکنولوژی خاصی به نام بلاک چین پشتیبانی می‌شود. ویژگی‌هایی که ارزهای دیجیتال دارند، باعث شده تا این نوع از ارزها ارزش بسیار زیادی پیدا کنند. بیت کوین نیز اولین رمزارز دنیا بوده و بیشترین ارزش را در بین ارزهای دیجیتال دارد.

با خرید بیت کوین، به راحتی هر چه تمام می‌توانید ارزش پول خود را حفظ کرده و حتی آن را افزایش دهید. با بیشتر شدن تورم‌ها و کاهش ارزش پول ملی، اکثر افراد به سمت خرید دلار رفتند و تمامی دارایی خود را به دلار تبدیل کردند. دلار که ارزشی بیشتر از پول ملی دارد، در چند سال اخیر، همواره در حال افزایش قیمت بوده و توانسته به عنوان مرجع خوبی برای سرمایه گذاری عمل کند.

مطلب پیشنهادی : هاوینگ بیت کوین چیست؟

افرادی که با خرید دلار قصد حفظ ارزش پول خود را دارند، به طور حتم کار هوشمندانه‌ای انجام می‌دهند، اما راهکار دیگری وجود دارد که می‌توان این حفظ ارزش را بهتر کند. بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتال دنیا توانسته تا ارزشی چند هزار برابر دلار به دست بیاورد و به عنوان یکی از باارزش‌ترین دارایی‌ها تبدیل شود. ارزش بیت کوین در اکثر مواقع بر حسب دلار محاسبه می‌شود.

با افزایش قیمت بیت کوین نسبت به دلار، قیمت آن نسبت به ریال ایران، چندبرابر افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر، به جای این که ارزش پول خود را با دلار افزایش دهید، می‌توانید با نسبت بیشتری به وسیله خرید بیت کوین ارتقا دهید. بیت کوین در آینده نزدیک، می‌تواند برای خرید هر نوع کالا و خدماتی استفاده شود.

امکاناتی که ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران قرار می‌دهند باعث شده تا این ارزها جایگزین خوبی برای ارزهای فیات باشند. چرا که ارزهای دیجیتال امنیت فوق العاده بالایی دارند و هر فردی نمی‌تواند به سرمایه شما دسترسی داشته باشد.

از طرف دیگر، ارزش این نوع از دارایی‌ها هر لحظه در حال افزایش است و با سرمایه خود می‌تواند کارهای مختلفی انجام دهید. عدم وجود هر نوع واسطه در دنیای ارزهای دیجیتال، مزیت دیگر این نوع از ارزهای دیجیتال است که باعث می‌شود این نوع از سرمایه گذاری را به شما پیشنهاد کنیم. البته خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز خطرات و ایرادات خود را دارد که برای در امان ماندن از این خطرات می‌توان کارهای مختلفی انجام داد.

 

خرید بیت کوین از صرافی معتبر

jkljkl

همان‌ طور که گفتیم، ارزهای دیجیتال امنیت فوق العاده بالایی دارند و هیچ سازمان یا فردی نمی‌تواند بر روی معاملات شما تاثیر گذار باشد. دستیابی به چنین ویژگی‌هایی باعث شده تا خطرات احتمالی دیگر برای ارزهای دیجیتال به وجود بیاید. کلاه برداری و عدم امکان برگشت دادن ارزهای دیجیتال پس از خروج از کیف پول، یکی از ایرادات این نوع ارزهای دیجیتال است. بهترین راه برای خرید و سرمایه گذاری بیت کوین، استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال است. صرافی‌های ارز دیجیتال به عنوان مرجعی برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند.

با محبوبیت هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال در داخل و خارج از ایران، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال نیز رو به افزایش است. در برخی مواقع، صرافی‌های ارز دیجیتال با هدف کلاه برداری و دزدی از کاربران شروع به کار می‌کنند. اگر می‌خواهید با خیال راحت به خرید بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم از صرافی ارز دیجیتال کیف پول من استفاده کنید.

کیف پول من به عنوان اولین کیف پول معتبر ایرانی شناخته می‌شود. این صرافی ارز دیجیتال، علاوه بر رمزارز بیت کوین، از تعداد زیادی توکن و کوین معتبر و جدید نیز پشتیبانی می‌کند تا به راحتی بتوانید سرمایه خود را در بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار سرمایه گذاری کنید. 

استفاده از کیف پول من و خرید ارزهای دیجیتال، به حفظ ارزش پول‌های شما کمک خواهد کرد. با امکاناتی که پلتفرم کیف پول من در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید با کمترین کارمزد و هزینه، مقدار بیت کوین مورد نظر خود را خریداری کرده و در یک جای امن و مطمئن، ذخیره سازی کنید. برای استفاده از خدمات مختلف صرافی کیف پول من می‌توانید به آدرس kifpool.me مراجعه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی