رپرتاژ اگهی /

رزین مرا را از بحران مالی نجات داد

رزین مرا را از بحران مالی نجات داد
کدخبر : 43514

با پس اندازی که داشتم تصمیم گرفتم در حوزه ی رزین سرمایه گذاری کنم. همانطور که می دانید این محصول بسیار سود آور است و من توانستم خود را از ورشکستگی نجات بدهم.

رزین پلی استر

رزین های اپوکسی به خودی خود مایعات بسیار پایداری با ماندگاری طولانی هستند. فقط در صورت مخلوط شدن با هاردنر اپوکسی سخت می شوند. اگر رزین پلی استر بدون هاردنر بر روی سطحی قرار بگیرد، رزین به صورت مایع باقی مانده و نمی تواند به یک کفپوش بادوام تبدیل شود. برخلاف رنگ ها، که برای تبدیل شدن به یک لایه نازک سخت به تبخیر رطوبت متکی هستند، رزین اپوکسی با انجام یک واکنش شیمیایی کنترل شده که بین رزین اپوکسی و هاردنر ایجاد می شود، به نهایت عملکرد مورد انتظار می رسند.

هنگامی که عناصر مختلف (اپوکسی و هاردنر) با هم مخلوط شوند، ممکن است نیاز به “القا” داشته باشند، یعنی باید آنها را برای 30-15 دقیقه در جایی قرار داد تا با یکدیگر واکنش نشان داده و فرآیند های شیمیایی قبل از نصب کامل شود. برخی نوع های دیگر رزین باید بلافاصله با هاردنر مخلوط شده و روی سطح مورد نظر پخش شود و اگر این کار سریع صورت نگیرد محتویات مخلوط شده می توانند بسیار گرم شوند و در بعضی موارد حتی شروع به انتشار دود می کنند.

رزین اکریلیک

در حالی که این دو را می توان برای ماه ها یا بیشتر به صورت جدا از هم در قفسه ها نگهداری نمود، پس از مخلوط شدن رزین اکریلیک و هاردنر، پیمانکار فقط 15 دقیقه برای استفاده از مواد ترکیبی زمان دارد. ممکن است محصول به صورت چند لایه نصب شود، که به طور معمول پوشش بعدی حدود 4 تا 12 ساعت بعد اجرا می شود. روش استفاده از رزین ممکن است متفاوت باشد، براساس فرمول شیمیایی خاص، ضخامت و زمان واکنش. با داشتن مهارت و دانش مورد نیاز، اجرای رزین چندان دشوار نمی باشد.

رزین اپوکسی ماده ای دو جزئی است که از رزین و ماده سخت کننده تشکیل شده است. رزین های اپوکسی عملکرد بالایی دارند که به طور گسترده ای در ترمیم و تقویت سازه های مختلف به ویژه در تولید محصولات مرکب مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از رزین ها برای ساخت قالب های قوی استفاده می شود. این مواد دارای مقاومت بالا و خاصیت چسبندگی بالایی دارند. این رزین عایق الکتریکی بسیار بالا است، این در حالی است که این ماده به طور گسترده ای در تولید اجزای مختلف الکتریکی مانند ژنراتور ها در صنعت برق استفاده می شود.

رزین اپوکسی

در صنعت هوا فضا و هواپیماها برای اتصال قطعات داخلی و خارجی استفاده می شود. در صنایع دریایی برای تعمیر انواع قطعات کشتی ها نیز استفاده می شود. در تولیدرزین اپوکسی  جلیقه های ضد گلوله نیز استفاده دارد.

یکی از کاربرد های اصلی رزین استفاده در کامپوزیت های FRP می باشد. یکی دیگر از کاربردهای رزین اپوکسی در صنایع خودرویی و به منظور به هم چسباندن قطعات خودرو می باشد. از دیگر موارد معمول استفاده از اپوکسی، به عنوان پوشش محافظ به نام پوشش اپوکسی در کف سالن های ورزشی، کارخانه ها و کف بیمارستان ها است که باعث افزایش مقاومت بتن در برابر عوامل محیطی مانند فرسایش و واکنش های شیمیایی می شود.  این پوشش سبک مانع از نفوذ مایعات مانند آب و گرد و غبار و مواد خورنده به داخل بتن می شود. برخی از جالب ترین کاربردهای رزین در صنایع هوایی و تفریحی است که در آن رزین ها و الیاف با هم ترکیب شده و ساختارهای پیچیده کامپوزیت را تولید می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی