کدخبر : 11924

روابط عمومی پویا انرژی در خصوص حادثه آتش سوزی نیروگاه سمنان به شما و اقتصاد گفت: حوالی ظهر امروز سه‌شنبه ۱۴ مرداد در بخشی از نیروگاه سمنان متعلق به شرکت پویا انرژی حادثه آتش سوزی به وقوع پیوست که بازتاب گسترده ای در شبکه های خبری پیدا کرد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از شماواقتصاد ، روابط عمومی هلدینگ پویا انرژی در ادامه با تاکید بر اینکه آتش سوزی در همان ساعت ابتدایی مهار شد بیان داشت: این حادثه آتش سوزی در سمت خود نیروگاه نبوده و صرفا در قسمت مربوط به مخازن سوخت که خارج از محوطه نیروگاهی قرارداد رخ داده است که علت حادثه یاد شده توسط کارشناسان در دست بررسی است.

به محض وقوع حادثه، با عملکرد سریع واحد اطفاء حریق نیروگاه و حضور سریع و همکاری موثر آتش نشانی منطقه و هماهنگی استانداری و شهرداری سمنان ظرف کمتر از یک ساعت آتش‌سوزی به طور کامل مهار گردید و نیروگاه نیز در شرایط نرمال در حال کار است. بنابر گزارش های منتشر شده، خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشته و خسارت مالی آن کمتر از ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

بدلیل پیک مصرف برق تابستانی، همه نیروگاهها با حداکثر توان خود در مدار هستند و این آتش سوزی نیز مانع از کارکرد این نیروگاه نشد تا بتواند در تامین برق پایدار شبکه حضور داشته داشته باشد. نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان معروف به نیروگاه شهید باکری در کیلومتر ۱۰ بزرگراه سمنان - دامغان واقع است که در دی ۱۳۹۱ بهره برداری شد.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه