کدخبر : 12510

روح الله یزدان خواه مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون ، گفت: نرم‌افزار‌های بارگیری و توزین و ارتباط با مشتریان (CRM) در پتروشیمی کارون با همکاری شرکت دانش بنیان آوای اطمینان راه اندازی شد که با راه‌اندازی آن کل فرآیند فروش و تحویل از لحظه خرید در بورس کالا تا لحظه خروج محصول از مجتمع در یک بستر یکپارچه انجام می‌شود.

به گزارش رصد داقتصادی به نقل از باشگاه خبرنگاران: روح الله یزدان خواه مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون ، گفت: نرم‌افزار‌های بارگیری و توزین و ارتباط با مشتریان (CRM) در پتروشیمی کارون با همکاری شرکت دانش بنیان آوای اطمینان راه اندازی شد که با راه‌اندازی آن کل فرآیند فروش و تحویل از لحظه خرید در بورس کالا تا لحظه خروج محصول از مجتمع در یک بستر یکپارچه انجام می‌شود.

او بیان داشت: یکپارچگی (Integrity) فعالیت‌های فروش، تحویل و مالی و الکترونیکی شدن فعالیت‌ها و در نتیجه صرفه‌جویی میلیون‌ها تومان کاغذ در باسکول، بازرسی و حراست از مزایای این طرح به شمار می‌رود.

یزدان خواه تصریح کرد: از دیگر مزایای این طرح میتوان به امکان صدور صورتحساب مشتریان به محض تحویل کالا و دریافت الکترونیک اسناد فروش توسط مشتریان و کاهش چشمگیر زمان فرایند پس از معاملات و صدور حواله و تحویل کالا اشاره کرد.

مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون ادامه داد: هماهنگی و به هم پیوستگی فعالیت‌های حراست، بازرسی محصول و باسکول در تحویل محصول مبتنی بر بستر نرم‌افزاری یکسان و اطلاع رسانی لحظه‌ای در خصوص وضعیت حمل و خرید مشتریان در تمامی ایام سال و در طول شبانه روز از طریق سامانه از ویژگی‌های مهم این طرح به شمار می‌رود.

این مقام مسئول گفت: از اهداف این طرح می‌توان به امکان ارسال کلیه درخواست‌ها و شکایات مشتریان در تمامی ایام سال و در طول شبانه روز و امکان پایش شکایات و درخواست‌ها توسط مشتریان به صورت سیستمی و آگاهی از آخرین وضعیت شکایت و درخواست‌ها اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه