در مراسم رونمایی از دو گرید جدید پتروشیمی کارون اعلام شد:

کدخبر : 15943

مدیر تولید هلدینگ خلیج فارس، با اشاره به دستاوردهای کسب شده توسط پژوهشگران و مهندسان ایرانی در صنعت پتروشیمی در سال‌های اخیر و علی‌رغم تحریم‌های شدید و ظالمانه گفت: هلدینگ خلیج فارس با اتکاء به تجربه کسب شده و با همکاری دانشگاه‌ها به دنبال این است که ایران را تبدیل به ارایه دهنده لایسنس در صنعت پتروشیمی کند و اقدام به فروش دانش فنی به سایر کشورها کند.

به گزارش رصد اقتصادی و  به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آیین رونمایی از دو گرید جدید MDA و KMT-۴۵ تولیدی پتروشیمی کارون، در سالن اجتماعات هلدینگ خلیج فارس و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

مدیر تولید هلدینگ خلیج فارس در این مراسم با تبریک هفته پژوهش و فناوری گفت:با توسعه پژوهش و فناوری در پتروشیمی می‌توانیم به دانش تولید مواد خاص و مهمی برسیم که کشور را از واردات این مواد بی‌نیاز می‌کند.

محمدرضا سلیمان‌زاده ادامه داد: ما هم در این مسیر با انجام مطالعات فنی و طرح‌های توسعه‌ای به دنبال تولید گریدهای مختلف صنایع پلیمری بر اساس نیاز بازار تا ۴۰۰ هزار تن هستیم و هلدینگ خلیج فارس امروز گام‌های مهمی را برای بومی‌سازی دانش تولید محصولات و قطعات و تجهیزات تولیدی برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بومی‌سازی محصولات نه تنها موجب اشتغال زایی که منجر به اقتصادی شدن تولید با استفاده از پژوهش و فناوری می‌شود، تصریح کرد: هلدینگ در زمینه داخلی سازی محصولات اهتمام ویژه‌ای دارد و به دنبال قطع وابستگی بازار داخل به واردات تجهیزات  پتروشیمی از طریق تولید بومی این تجهیزات است.

 

 مدیر تولید هلدینگ خلیج فارس خاطر نشان کرد: ما در آرزو داریم با کمک دانشگاه‌ها روزی تبدیل به تولیدکننده و‌ارائه دهنده لایسنس در صنعت پتروشیمی شویم و مانند کشورهایی چون عربستان که اقدام به فروش دانش فنی کرده‌اند ما هم در مسیر قدم برداریم و با توجه به توانمندی‌های نیروهای جوان و پژوهشگران و مهندسان ایران می‌توانیم در این زمینه دستاوردهای قابل توجهی کسب کنیم.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه