کدخبر : 16984

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به فعالیت‌های متعدد پتروشیمی نوری در راستای حفاظت از محیط زیست گفت: نوری یکی از شرکت‌های پیشرو در محیط زیست است و کاندیدای معرفی به عنوان صنعت سبز است.

به گزارش رصد اقتصادی ، فرهاد قلی‌نژاد با اشاره به گسترده‌تر شدن آلودگی هوا در سال جاری در کلان شهرها، اظهار داشت: با اجرای قانون هوای پاک و عمل کردن همه دستگاه‌ها به وظایف خود تا حد زیادی می‌توان از آلاینده‌های زیست محیطی کاست.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا یک‌ دغدغه جدی در عسلویه است، افزود: خوشبختانه پیشنهادی که در سفر رئیس‌جمهور به عسلویه در  سال ۹۷ مطرح شد و آن تشکیل کارگروه ملی کاهش آلودگی‌های زیست محیطی پارس جنوبی بود، در قالب طرح جامع رفع آلودگی‌های محیط زیست پارس جنوبی (منطقه ویژه اقتصادی پارس)، آبان ماه امسال  در هیات دولت به تصویب رسید که اتفاقی بسیار بزرگ و بنیادین است.

وی با اشاره به اقدامات نتیجه‌بخش انجام شده برای نجات دریاچه ارومیه در سطح ملی، افزود: ما در عسلویه نیز برای کاهش آلودگی‌های زیست محیطی به چنین همتی در سطح ملی نیاز داریم و این مصوبه هیات دولت یک برنامه جامع برای اقدامات لازم برای کاهش آلودگی هوا و... در عسلویه با جزییات مشخص و اعتبارات بودجه‌ای مشخص است.

قلی‌نژاد همچنین به اقدامات انجام شده برای احداث ایستگاه پالایش منطقه‌ای در کنگان و عسلویه اشاره کرد و ادامه داد: یکی از زیباترین تالاب‌های ایران به نام تالاب نای‌بند، در این منطقه قرار دارد و همچنین جنگل‌های زیبای حرا که امیدواریم با همراهی مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی و شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی از این نعمات خدادادی در راستای اصل نوین توسعه پایدار و اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت کنیم چرا که نگران ورود پساب‌های پالایشگاهی به این تالاب هستیم.

وی تصریح کرد: از شرکت‌ پتروشیمی نوری که بدون پیگیری ما، پیشقدم است در حفظ محیط زیست و پروژه بازیابی گازهای مشعل را اجرا کرده تشکر می‌کنیم، چرا که موجب کاهش یکی از دغدغه‌های جدی مردم منطقه می‌شود و این شرکت را تبدیل به الگویی برای سایر شرکت‌های منطقه برای بازیابی گازهای فلر می‌کند.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر خاطر نشان کرد : پتروشیمی نوری سال‌هاست در کنار سازمان محیط زیست از یک گونه نادر دلفین حمایت می‌کند که این حمایت قرار است، در طرح حمایت از دلفین‌ها در گستره سه استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان که در حال تدوین است، ادامه یابد.

فرماندار: اجرای این پروژه مطالبه مردم عسلویه بود

فرماندار عسلویه، اجرای پروژه بازیابی گازهای مشعل را طرحی زیست محیطی با ارزش افزوده قابل توجه دانست و گفت:اجرای این طرح یکی از مطالبات جدی مردم منطقه بود.

عبدالنبی یوسفی با بیان اینکه عسلویه با تأمین ۶۳ درصد سوخت گاز نیروگاه‌ها و ۷۵ درصد گاز مصرف خانگی کشور پایتخت انرژی کشور است، اظهار داشت: امروز به خود می‌بالیم که پتروشیمی‌نوری با همت مهندسان ایرانی پروژه‌ای را آغاز می‌کند که یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان عسلویه و مناطق پیرامونی است، همه ما یک هوا را استنشاق می‌کنیم و اگر هوا پاک باشد همه ما از آن بهره‌مند می‌شویم و اگر آلوده باشد همه از آن زیان می‌بینیم.

یوسفی با اشاره به سرمایه‌گذاری حدود هزار میلیارد تومان برای اجرای این پروژه، خاطر نشان کرد: پروژه بازیابی گازهای مشعل، با این حجم از سرمایه‌گذاری یک پروژه کلان است که اجرای آن هم موجب خوشحالی مردم عسلویه است هم نام نیکی از اجرا کنندگان، برای آیندگان ثبت خواهد کرد.

روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه