مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان خبر داد:

کدخبر : 17017

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) از اجرای هفت طرح ‌جدید صنایع تکمیلی پتروشیمی با مجموع ظرفیت ۴۶۱ هزار تن و برآورد سرمایه‌گذاری ۷۵۷ میلیون یورو خبر داد و گفت: این طرح‌ها محصولات با ارزش افزوده بالایی را تولید خواهند کرد.

به گزارش رصد اقتصادی ، اشرف‌زاده با بیان اینکه شرکت پترول هم‌اکنون هفت طرح پتروشیمی؛ صدف، پلی‌پروپیلن ایلام، متیل آمین، سود پرک، کریستال ملامین و پلی‌آلومینیوم کلرید را در مناطق کمتر توسعه‌یافته در حال اجرا دارد، تصریح کرد: این شرکت به‌دنبال ظرفیت‌سازی نیست و نگاه ارزش‌سازی دارد و ظرفیت مجموع این طرح‌ها ۴۵۶ هزار تن با حجم سرمایه‌گذاری ۵۶۳ میلیون دلار است که سبب اشتغال‌زایی ۸۴۵ نفر به‌صورت مستقیم و ۲۹۲۷ نفر به‌طور غیرمستقیم می‌شوند.

وی به آغاز اجرای سه پارک پایین‌دستی؛ پارک پلی‌پروپیلن ایلام، پارک کریستال ملامین ارومیه و پارک اوره رزینی لردگان از سوی بخش خصوصی به‌منظور تکمیل زنجیره ارزش اشاره کرد و گفت: کل ظرفیت ایجادشده در این سه پارک ۱۴۳ هزار تن است که ۵۵ محصول مختلف تولید خواهد شد و اجرای این پارک‌ها سبب اشتغال ۸۶۳۰ نفر به‌طور مستقیم و ۱۷۱۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم می‌شود. تکمیل زنجیره ارزش، اشتغال‌زایی بالاتر، جلوگیری از واردات برخی محصولات و استفاده از بخش خصوصی از ویژگی‌های اجرای این پروژه‌هاست.

مدیرعامل پترول با اشاره به اینکه هفت طرح صنایع تکمیلی با مجموع ظرفیت ۴۶۱ هزار تن و برآورد سرمایه ۷۵۷ میلیون یورو نیز در دست مطالعه است، اظهار کرد: مطالعات اقتصادی این طرح‌ها انجام شده و محصولات با ارزش افزوده بالایی تولید خواهند کرد که پس از دریافت مصوبه‌های لازم اعلام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه