فجر انرژی عرضه اکسیژن مایع را آغاز کرد

کدخبر : 19246

شرکت فجر انرژی خلیج فارس با انجام عملیاتی دقیق، فنی و مهندسی و با توجه به نیاز فوری حوزه بهداشت و درمان و نیاز بلند مدت سایر صنایع، عرضه اکسیژن مایع به بازار را آغاز کرد.

به گزارش رصد اقتصادی و  به نقل از روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: اکسیژن مایع طی فرآیندی پیچیده تولید شده و در صنایع پتروشیمی، فولاد، داروسازی و بهداشت و درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از همه گیری ویروس کرونا و نیاز بیماران کرونایی به اکسیژن، مصرف آن در حوزه بهداشت و درمان بیش از پیش افزایش یافت.

علی زال خانی افزود: بنابراین با هدف توسعه همزمان بازار و محصول برای ارزش افزایی سهام فجر و کمک به توسعه صنعتی در کشور، توزیع مستقیم محصول اکسیژن مایع در بازار مصرف در شرکت فجر انرژی خلیج فارس در دستور کار قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: مدیران فجر با توجه به شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا و نیاز پزشکی به اکسیژن مایع، تصمیم گرفتند خط بارگیری اکسیژن مایع را راه اندازی کنند.

وی ادامه داد: پس از ارزیابی‌ها و تحلیل‌های متعدد و جانمایی ایستگاه بارگیری اکسیژن مایع، این ایستگاه پس از ۶ ماه کار مدیریتی و تیمی و ارزیابی مخاطرات و با رعایت الزمات ایمنی و فنی و همچنین پیش‌بینی طرح‌های جایگزین راه اندازی شد.

زال خانی تصریح کرد: همچنین احداث ایستگاه بارگیری اکسیژن مایع در واحد تفکیک هوای ناحیه ۱ در آینده نزدیک، ظرفیت بارگیری اکسیژن مایع از شرکت فجر به بیش از ۴۳ تن در روز افزایش پیدا می‌کند.

وی عنوان کرد: واحد تفکیک هوای ناحیه ۱ و ۲ شرکت فجر انرژی خلیج فارس وظیفه تولید آرگون، نیتروژن و اکسیژن مایع و گاز را برعهده دارند؛ این شرکت سال گذشته با عرضه آرگون و نیتروژن مایع در بازار بورس و با توجه به عرضه و تقاضای این محصولات در بازار بورس توانسته بود سود چند برابری از فروش این محصولات کسب کند.

مدیرعامل فجر انرژی خلیج فارس در پایان خاطرنشان کرد: راه اندازی ایستگاه بارگیری اکسیژن مایع اولین قدم برای آغاز فروش این محصول پرفروش در بازار بورس است.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه