تولیدکنندگان نفت عجله‌ای برای افزایش تولید ندارند!

کدخبر : 20028

برای اولین بار در دهه های گذشته ، با نزدیک شدن ۷۰ دلار به نفت خام برنت ، شرکت های نفتی برای افزایش تولید برای تعقیب افزایش قیمت نفت عجله ندارند. حتی در پرمین ، حوضه شیل پربار در مرکز رونق انرژی ایالات متحده ، حفاری ها در برابر چرخه سنتی رونق و شتاب هزینه های خود مقاومت می کنند.

به گزارش  رصد اقتصادی ، به نقل از خبرگزاری بلومبرگ از لندن، خطرناک‌ترین جمله‌ها در دنیای تجارت می‌تواند این باشد که «اکنون زمانی متفاوت است» و میلیاردها دلار به‌دلیل اینکه برخی معتقدند تاریخ تکرار نمی‌شود از دست رفته است، اما اکنون به نظر می‌رسد صنعت نفت این دوران را تجربه می‌کند.

برای نخستین بار در دهه‌های گذشته، با نزدیک شدن قیمت نفت خام برنت به ۷۰ دلار برای هر بشکه، شرکت‌های نفتی در پی افزایش قیمت عجله‌ای برای افزایش تولید نفت ندارند، حتی در حوضه پرمین ایالات متحده آمریکا، شرکت‌های حفاری از افزایش هزینه‌ خودداری می‌کنند.

صنعت نفت به‌دلیل درخواست سرمایه‌گذاران وال‌استریت از شرکت‌ها برای کم کردن هزینه حفاری و بازگرداندن سود بیشتر به سهامداران و کارزارهای فعالان محیط زیست علیه سوخت‌های فسیلی، بسیار متزلزل است.

رویدادهای مهمی که هفته گذشته در صنعت نفت روی دادند، فرصت خوبی برای تولیدکنندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) ایجاد و فرصت بیشتری برای مانور این ائتلاف و افزایش تولیدش فراهم کرده است، در حالی که تولید کشورهای غیراوپک نتوانسته است به‌سرعتی که انتظار می‌رفت احیا شود - یا به‌دلیل واهمه از تکرار تجربه گذشته تولید خود را افزایش ندادند - احتمال دارد این ائتلاف در نشست روز سه‌شنبه (۱۱ خردادماه) ادامه روند افزایش تولید را تأیید ‌کند.

 

منبع: شانا

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه