رپورتاژ آگهی/

مونو پمپ چیست؟

کدخبر : 59335

منوپمپ ها یک مدل از پمپ های مورد استفاده در انواع صنایع و فعالیت ها میباشند که به دلیل ساختار ساختار درونی آن به اسم پمپ مارپیچی نیز معروف میباشد . از این کالا معمولا در زمینه هایی استفاده میشود که سیالات درصد بالایی از ویسکوزیته یا چسبندگی دارد و پمپ های معمولی توانایی پمپاژ آنها را ندارند .  این محصول در بسیاری از صنایع و فعالیت های داخل کشور استفاده میشود ، پس فروشگاه ها و مجموعه های زیادی در عرصه ی ارائه ی مونو پمپ های خارجی و ایرانی مشغول به فعالیت هستند . یکی از این مجموعه ها ، گروه صنعتی درویش میباشد که به غیر از فروش مونوپمپ ، خدمات دیگری همچون امکان خرید آنلاین ، مشاوره رایگان قبل و بعد از فروش و … را هم ارائه میدهند .

مونو پمپ :

یک مدل از پمپ های جا به جایی مثبت ، مونوپمپ ها میباشند که از آنها میتوان در بیشتر زمینه ها و صنایع استفاده کرد . این پمپ ها به اسم های پمپ حفره ای ، پمپ اسکرو خارج از مرکز ، پمپ ماردونی و پمپ حفره ای نیز شناخته میشوند .وجود مونوپمپ ها در صنایع زمان ضروری میباشد که سیال دارای غلظت و چسبندگی زیادی باشد و نتوان برای پمپاژ آن از پمپ های معمولی استفاده کرد . به عبارتی برخی از سیالات به دلیل بالا بودن درصد غلظت ، چسبندگی و ویسکوزیته را نمیتوان در سایر پمپ ها ریخت زیرا در این صورت امکان شکستگی و آسیب قطعات داخلی ، داغ کردن دستگاه ، نشتی سیال و … وجود دارد . در این موارد بهترین راه حل ممکن برای فعالیت ها استفاده از مونو پمپ میباشد . درون مونوپمپ ها یک استاتور مارپیچ وجود دارد که اکثر اوقات پلاستیکی است و در آن یک روتر فلزی قرار میگیرد . که وظیفه ی این استاتور این است بعد از روشن کردن موتور و واردن شدن جریان برق به سیستم ، حرکت چرخشی خود را شروع کند . سپس در ادامه ی این حرکت چرخش یک حالت خلا درون دستگاه ایجاد شده و سیال به وسیله نیرو مکش وارد پمپ میشود و بعد از گذشتن از پروانه به سمت خروجی هدایت میشود .

قطعات داخلی مونوپمپ :

 1. استاتور
 2. روتور یا ماردون پمپ ( پمپ ، الکتروموتور و گیربکس ) را درون خود قرار میدهد تا بهتر به زمین وصل شوند .
 3. بدنه یا پوسته : پوسته ای است که کل سیستم
 4. شافت یا ورودی و خروجی دستگاه : قطعه ای است که از طریق آن سیال وارد دستگاه میشود و نوع آن به نوع سیال و درصد ویسکوزیته ی آن بستگی دارد .
 5. آب بندی : جهت جلوگیری از نشت سیال درون پمپ استفاده میشود و مدل و جنس آن باید با توجه به نوع سیال و ویژگی هایش باشد .
 6. الکتروموتور : برای تولید نیروی مورد نیاز برای فعالیت سیستم
 7. شاسی : پوسته ی روش پمپ
 8. محفظه : قطعه ای که سیال برای پمپاژ درون آن قرار میگیرد .

پمپ ایرانی یا خارجی :

در سال های اخیر با توجه به پیشرفت های زیادی که تولید کنندگان ابزار آلات صنعتی داشته اند ، بسیاری از صنایع و فعالیت ها به استفاده از مونوپمپ ایرانی رو آورده اند اما باز هم درصد قابل توجهی از صنایع و فعالیت ها این اعتقاد را دارند که محصولات برند های خارجی بهتر از برندهای داخلی است . البته که نمیتوان منکر پیشرفته تر بودن تولید کنندگان اروپایی شد اما تولید کنندگان و متخصصان داخلی توانسته اند با استفاده از ابزارهای جدید و علم روز دنیا ، کیفیت محصولات خود را افزایش دهند .

از طرفی دیگر خرید مونو پمپ ایرانی مزایای دیگری دارد که در ادامه اشاره شده است :

 1. امکان تماس با نمایندگی رسمی تولید کننده در صورت نقص در کالا وجود دارد
 2. محصولات گارانتی و ضمانت نامه رسمی و تایید شده از طرف خود تولید کننده دارند .
 3. هزینه و قیمت های این کالا نسبت به سایر رقیبان خارجی کمتر میباشد
 4. امکان استفاده از خدمات بعد از خرید برند وجود دارد .

البته که برای بعضی از صنایع و فعالیت های مهم و تاثیر گذار جامعه مانند صنایع مادر ( نفت و پتروشیمی ) و… که به هیچ عنوان کارایی فعالیت نباید کاهش پیدا کند هنوز هم از مونوپمپ خارجی استفاده میشود .

یکی از عرضه کنندگان مونو پمپ در کشور ، گروه صنعتی درویش میباشد . این مجموعه چندین دهه در این زمینه فعالیت داشته و توانسته با برخی از برندهای داخلی به صورت رسمی همکاری خود را آغاز کند و همچنین یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان مونو پمپ خارجی میباشد . پس به عبارتی میتوان گفت که از درویش صنعت میتوانید هم محصولات خارجی و هم ایرانی را تهیه کنید .

البته این مجموعه خودش محصولات خود را تحت ضمانت خود مجموعه نیز قرار میدهد پس کاربران و مشتریان در صورتی که بعد از خرید مشکلاتی اعم از خرابی قطعات یا مشکل در نصب و استفاده از دستگاه را داشتند میتوانند از خدمات آنها استفاده کنند .

دیگر خدمات گروه صنعتی درویش :

 1. خرید آنلاین : فروشگاه این گروه در شهر تهران قرار دارد اما شما میتوانید از سراسر کشور با این مجموعه تماس گرفته ( هم به صورت آنلاین از طریق پیامرسان ها و هم به صورت تماس تلفنی ) ، و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید . همچنین طریق رسیدن کالا به شهرتان را هم خودتان انتخاب میکنید و در صورت نیاز میتوانید از مراحل اسمبلینگ هم با خبر شوید
 2. مشاوره رایگان : برخی از افراد و مشتریان در زمینه ی خرید مونوپمپ یا هر ابزار صنعتی دیگر ، تازه کار بوده و شاید نتوانند از بین مدل و سری های موجود ، محصول مناسب فعالیت خود را انتخاب کنند . در این صورت محصول اشتباه خریده شده و امکان ایجاد خسارت های مالی زیادی برای آن فعالیت وجود دارد زیرا اگر پمپ اشتباه باشد ممکن نتواند سیال را پمپاژ و آسیب ببیند . پس اینجور افراد میتوانند با متخصصان این مجموعه تماس بگیرند و شرایط محیطی محل کار ، نوع سیال و ویژگی های آن را برایشان توضیح دهند و این افراد با توجه به توضیحات بهترین مدل و سری را به شما پیشنهاد میکنند .
 3. سفارشی سازی : انواع مختلفی از سیالات وجود دارد و به همین امکان ندارد پمپ مناسب تمام این سیالات در بازار وجود ندارند ، از طرفی در برخی صنایع سیالات شرایط خاصی مانند قابلیت واکنش پذیری در کنار برخی فلزات ، تولید بخارهای خاص حین پمپاژ ، درصد بالای ویسکوزیته و … را دارند و قطعات داخلی که با سیال تماس مستقیم دارند باید مقاومت کافی را داشته باشند. پس خود مشتریان میتوانند با توجه به نوع و جنس سیال خود و همچنین شرایط محیطی موجود عمل سفارشی سازی قطعات داخلی دستگاه را انجام دهند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه