رپورتاژ آگهی/

معرفی کتاب 12 قانون زندگی جردن پیترسون

معرفی کتاب 12 قانون زندگی جردن پیترسون
کدخبر : 60406

جردن پیترسون کیست و چرا باید کتاب 12 قانون زندگی او را خواند؟ 12 قانون زندگی پیترسون شامل چه مواردی است؟ ویدیوکلیپ‎های جردن پیترسون را از کجا دانلود کنیم؟

 

می‎گویند شخصیت هر آدمی را می‎توان از دغدغه ‎های ذهنی او فهمید. دغدغه ی ذهنی را می‎توان همان سوالاتی دانست که هر روز در ذهن ما رژه می‎روند. هر کدام از ما سوالات متفاوتی را در ذهن داریم. یکی به دنبال هدف زندگی خود است، دیگری می‎خواهد معنی زندگی را درک کند و شاید فرد دیگری به دنبال نیمه گم‌شده اش باشد. برای اینکه بتوانیم به این سوالات پاسخ دهیم بایستی یک اصل را رعایت کنیم و آن اصل داشتن یک زندگی قانون‎مند و دارای هدف است. کتاب 12 قانون زندگی جردن پیترسون هم در همین راستا نوشته شده. پیترسون قصد دارد که در این کتاب به شما نشان دهد که چگونه در این دنیای شلوغ و رنگارنگ آرام باشید و مسیر زندگی و پیشرفت خودتان را طی کنید.

جردن پیترسون

معرفی جردن پیترسون

شاید تا به حال نام جردن پیترسون را نشنیده باشید اما قطعا یکی دو بار کلیپ های او را در اینستاگرام دیده اید. پیترسون، یک استاد دانشگاه و روان‌شناس در کانادا است که نظرات او در مورد مسائل اجتماعی، جنسی و سیاسی سروصدای زیادی به پا کرده است. پیترسون در یوتیوب نیز معروف است و کانال پرطرفداری دارد. اخیرا کتابی از او منتشر شده که با نام 12 قانون زندگی شناخته می‌شود و می‎توان گفت که واقعا ارزش خواندن را دارد.

جردن پیترسون، یک روانشناس و استاد دانشگاه کانادایی است. او در سال 1962 در شهر البرتا، کانادا متولد شد. پیترسون بیشتر به خاطر کارهایش در زمینه روانشناسی، فلسفه و علوم سیاسی شناخته شده. او در دانشگاه تورنتو به عنوان استاد علوم روانشناختی فعالیت کرده و در زمینه‌های مختلفی از جمله روانشناسی فردی و اجتماعی، روانشناسی شخصیت و توسعه فردی تحقیقات و تدریس می‌کند.

جردن پیترسون با انتشار کتاب 12 قانون زندگی به شهرت جهانی دست یافت. این کتاب و سخنرانی‌ها و پادکست‌های او درباره عدالت، آزادی بیان و مسائل اجتماعی، به وی شهرت و طرفداران زیادی را به دست آورد. در حال حاضر او به عنوان یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار در زمینه پیشرفت شخصی و تحول اجتماعی محسوب می‌شود.

خلاصه کتاب 12 قانون زندگی

کتاب 12 قانون زندگی نوشته جردن پیترسون در سال 2018 منتشر شد و به سرعت محبوبیت فراوانی به دست آورد. در این کتاب، پیترسون به بررسی و تبیین 12 قانون برای زندگی موفق و معنوی می‌پردازد. هر قانون به طور جداگانه مورد تحلیل قرار می‌گیرد و با استناد به روانشناسی، فلسفه، ادبیات و اسطوره‌شناسی، توضیح می‌دهد چگونه می‌توان این قوانین را در زندگی عملی پیاده کرد.

این دوازده قانون شامل موارد زیر است:

قانون برگزیدگی

صاف بایستید و شانه های‎تان را رو به سوی عقب نگه دارید. پیترسون در این قانون به تلاش برای بهتر شدن و به دست آوردن سهم بیشتر در زندگی اشاره دارد.

قانون حقیقت

طوری با خودتان رفتار کنید که با افراد مورد علاقه تان رفتار می‎کنید. در این قانون جردن پیترسون آگاهی از حقیقت و تمامیت در بیان و عملکرد را بیان می‌کند.

قانون اتصال

با افرادی ارتباط دوستی برقرار کنید که بهترین‎ها را برای شما می‎خواهند. او در این بخش بر ارتباطات معنوی و معنادار تاکید می‌کند.

قانون پیکره‌بندی

خودتان را فقط با گذشته تان مقایسه کنید نه با افراد دیگر. جردن پیترسون در این بخش از شما می‎خواهد که تغییرات مثبتی را در زندگی خودتان ایجاد کنید.

قانون حاکمیت شخصیت

نگذارید کودک شما کاری بر خلاف میل خود انجام دهد. در این قانون جردن پیترسون در مورد پذیرش مسئولیت‌های شخصی و توانایی‌های خود صحبت می‎کند.

قانون حقیقت‌گویی

پیش از اینکه جهان و اطراف را انتقاد کنید، اوضاع خانه خود را کنترل کنید. او در این قانون در مورد بیان حقیقت و ارتباط با دیگران بر اساس صداقت و راستی بحث هایی را مطرح می‎کند.

قانون دستیابی به هدف

به دنبال چیزی باشید که پرمعناست نه چیزی که سودمند است. پیترسون در این قانون در مورد تعیین و تحقق آرزوها و اهداف زندگی صحبت می‎کند.

قانون معنا

راست بگویید یا لااقل دروغ نگویید. پیدا کردن و فراهم کردن معنا و هدف در زندگی از جمله مواردی است که در این قانون مورد بحث قرار می‎گیرد.

قانون چالش و آزمودنی

همواره در نظر داشته باشید که فرد صحبت کننده ممکن است چیزهایی بداند که شما در مورد آن‎ها چیزی ندانید. در این قانون روبرو شدن با چالش‌ها و مواجهه با مشکلات را برای رشد و پیشرفت شخصی مورد بحث و تحلیل قرار می‎گیرد.

قانون عدالت

در صحبت‎های خود دقیق باشید. پیترسون در این بخش درباره اهمیت انصاف و برابری را در روابط اجتماعی و فردی صحبت می‎کند.

قانون شجاعت

وقتی بچه ها در حال اسکیت بازی کردن هستند مزاحم آن‎ها نشوید. در این بخش مواجهه با ترس‌ها و اقدام در برابر آن‎ها مورد بحث قرار می‎گیرد.

قانون خدمت

هر گاه در خیابان گربه ای دیدید، او را نوازش کنید. این بخش به خدمت به دیگران و ارتباط مثبت با جامعه اشاره دارد.

این کتاب با استفاده از داستان‌ها، مثال‌ها و مطالب تحلیلی، به خواننده کمک می‌کند تا درک بهتری از خود و دیگران داشته باشد و راه‌هایی برای بهبود و تحول در زندگی خود را کشف کند.

کتاب 12 قانون زندگی

چرا کتاب 12 قانون زندگی جردن پیترسون را بخوانیم؟

ایده نوشتن این کتاب از جایی آغاز می‌شود که جردن پیترسون در یک سایت پرسش و پاسخ عضو بود و با سوالات و نظرات متفاوتی روبرو شد. به همین خاطر او تصمیم گرفت که پاسخ این سوالات و نظرات را در قالب 12 قانون برای موفقیت و توسعه فردی منتشر کند. او در این کتاب سعی می‎کند که نتایج تحقیقات علمی را به همراه خاطرات شخصی خود، داستان‎های تاریخی و ... همراه کند تا درک بخش‎های مختلف آن آسان‎تر شود. به همین خاطر می‎توان گفت که 12 قانون زندگی کتابی است که ارزش حداقل یک بار خواندن آن را دارد.

پیترسون

مطالعه زندگی نامه جردن پپیترسون در مدرسه صفر تا صد

12 قانون زندگی جردن پیترسون خیلی عجیب و غریب نیست و همه ی ما به نوعی این مطالب را به طور پراکنده در ذهن خود داریم. اما زمانی که یک روان‌شناس شناخته شده در کانادا این مطالب را یک بار دیگر برای ما مرور می‎کند، میزان تاثیرگذاری آن به مراتب بیشتر خواهد شد. در صورتی که تمایل به خواندن این کتاب یا تماشای کلیپ های ترجمه شده ی پیترسون را دارید می‎توانید به سایت مدرسه صفر تا صد مراجعه کنید و با زندگی‎نامه این شخص هم بیشتر آشنا شوید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه