رپورتاژ آگهی/

چگونه آپارتمان در چیتگر پیش خرید کنیم؟ نکات مهم پیش فروش در چیتگر

کدخبر : 60567

پیش خرید آپارتمان یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در ملک است که به دلیل افزایش قیمت و بهای املاک روز‌به‌روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود.

آپارتمان‌هایی که به شیوه پیش فروش ارائه می‌شوند، از قیمت 10 تا 30 درصدی کمتری نسبت به خانه‌های آماده برخوردار هستند. همچنین از دیگر مزایای پیش خرید آپارتمان در چیتگر می‌توان به امکان پرداخت به صورت اقساطی اشاره کرد.

با عقد قرارداد اقساطی ما بین فروشنده و پیش خریدار می‌توان، هزینه خرید آپارتمان را به صورت قسطی پرداخت کرد. این نوع پرداخت برای خریدار راحت‌تر از پرداخت کامل وجه به صورت یکجا است.

چیتگر این روزها مورد توجه انبوه سازان قرار گرفته است و تعداد پروژه‌های ساخته شده و در حال ساخت در آن رو به افزایش است. همچنین با توجه به رشد سریع چیتگر، سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند، جزو یکی از سود‌آور‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها باشد.

وجود جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فراوان و همچنین امکانات رفاهی که این منطقه دارد، سبب شده است به شکل بسیار سریع در حال رشد باشد.

پروژه‌های پیش فروش در این منطقه به صورت گسترده وجود دارند که دست خریداران را برای پیش خرید آپارتمان کاملا باز نموده است. اما همین موضوع خریداران را تا حدودی سردرگم کرده است و ممکن است افراد برای انتخاب پروژه مناسب دچار تردید شوند.

یکی از راه‌های پیش خرید آپارتمان مراجعه به تعاونی‌های مسکن است. البته با توجه به افزایش بیشمار شرکت‌های مشغول در این حوزه دقت در انتخاب تعاونی معتبر لازم و ضروری است.

برای آگاهی از این موضوع که چگونه آپارتمان در چیتگر پیش خرید کنیم و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

پیش خرید آپارتمان در چیتگر

پیش خرید آپارتمان در چیتگر

یکی از راه‌های صاحب‌خانه شدن در چیتگر پیش خرید آپارتمان در این منطقه است. همانطور که پیش‌تر هم به آن پرداختیم، پیش خرید آپارتمان، به واسطه قراردادی است که بین فروشنده و خریدار اتفاق می‌افتد.

در این قرارداد موضوعاتی چون: تعیین قیمت کل ملک، مبلغ پیش پرداخت، شیوه تسویه مانده بهای آپارتمان، امکانات واحد، زمان تحویل ملک، مساحت واحد و.... منعقد می‌شود. به منظور پیش خرید آپارتمان در چیتگر می‌توانید به شرکت‌های تعاونی مراجعه کنید.

خالی از لطف نیست که بدانید بیش از 90% برج‌های ساخته شده در این منطقه توسط تعاونی‌ها ساخته شده‌اند. همین موضوع برای رفع عدم اطمینان افراد به اتمام کار و تحویل پروژه توسط تعاونی‌های مسکن کافی است. البته در این زمینه باید توجه داشت که به تعاونی‌های معتبر و با سابقه مراجعه کرد.

با پیش خرید آپارتمان می‌توانید، راحت‌تر و با دغدغه کمتر صاحب‌خانه شوید.

چگونه در چیتگر آپارتمان پیش خرید کنیم؟

معمولا پس از دریافت مجوز‌های لازم از سوی سازندگان، با تبلیغات پروژه اقدام به پیش فروش آن می‌شود. در ادامه مشخصات پروژه و واحد‌های آپارتمانی توسط مشاوران تعاونی‌های مسکن در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد تا با ویژگی‌های آنها به طور کامل آشنا شوند.

در گام بعدی متقاضیان می‌توانند، از مشاوران شرکت‌های تعاونی و پیش فروشنده ملک درخواست مشاوره داشته باشند. پس از توافق اولیه ما بین پیش خریدار و پیش فروشنده امکان تنظیم قرارداد ایجاد می‌شود.

تنظیم قرارداد را می‌توان یکی از مهم‌ترین مراحل پیش خرید ملک به شمار آورد، از این رو باید به تمامی نکات آن توجه کافی کرد. در ادامه برخی از نکات مهم تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان در چیتگر آشنا می‌شویم:

 • تعیین دقیق بهای آپارتمان
 • ثبت تعداد و مبلغ اقساط و روش‌ پرداخت
 • ثبت دقیق اطلاعات هویتی پیش‌فروشنده و پیش‌خریدار
 • ثبت کامل اطلاعات پروژه و ساختمان ازجمله: مصالح ساختمانی و جزئیات ساخت
 • ثبت تعهدات پیش‌فروشنده از جمله زمان تحویل ملک
 • ثبت بیمه خسارات فنی ساختمان

با توجه به نکات گفته شده می‌توانید از درستی قرارداد منعقد شده اطمینان حاصل کنید.

عوامل موثر بر قیمت پیش خرید آپارتمان در چیتگر

پیش خرید آپارتمان در چیتگر چه مزیت‌های دارد؟

پیش خرید آپارتمان مزایای فراوانی دارد که نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب نموده است. امروزه با توجه به افزایش روز افزون قیمت مسکن ، قدرت خرید افراد کاهش پیدا کرده است.

در این موارد پیش خرید خانه به کمک افراد می‌آید. کسانی که توان خرید خانه و پرداخت تمام بهای آن به صورت یکجا را ندارند، اقدام به پیش خرید خانه می‌کنند.

از جمله برترین و مهم‌ترین مزایای پیش خرید کردن آپارتمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت میانگین 20 تا 40 درصد کمتر از نرخ روز مسکن
 • سوددهی تا زمان تکمیل پروژه
 • امکان پرداخت بهای آپارتمان به صورت اقساط
 • امکان اعمال تغییر در روند کار
 • امکان مشاهده متریال و مصالح مورد استفاده در پروژه

با توجه به موارد فوق، پیش خرید ملک یکی از شیوه‌های مرسوم صاحب‌خانه شدن محسوب می‌شود. افراد با اهداف مختلف ازجمله: سکونت یا سرمایه‌گذاری می‌توانند، نسبت به پیش خرید آپارتمان اقدام کنند.

 

شیوه‌های مختلف پیش خرید آپارتمان در چیتگر

به طور کل پیش خرید آپارتمان در چیتگر و منطقه 22 تهران به 3 روش انجام می‌شود. افراد با توجه به میزان سرمایه و شرایطی که دارند، می‌توانند به این پروژه‌ها ورود پیدا کرده و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. انواع روش‌های پیش خرید آپارتمان در چیتگر به شرح زیر است.

1- خرید به صورت سهام

یکی از انواع پیش خرید آپارتمان در چیتگر خرید به صورت سهامی یا متری است. اگر تعداد اعضای پروژه بالا باشد و امکان اعطای واحد به همه وجود نداشته باشد، تعاونی‌های اقدام به واگذاری پروژه مذکور به صورت متری می‌کنند. این پیش خرید برای افرادی که توان مالی بالایی ندارند، بسیار مناسب است.

در صورت پیش خرید به صورت سهامی شخص پیش خرید کننده موظف است، تا زمانی که پروژه به اتمام می‌رسد، میزان سهام خود را از طریق خرید سهام دیگر اعضا به حد نصاب برساند تا صاحب واحد شود.

در غیر اینصورت سهامدارانی که نتوانسته‌اند، متراژ خریداری شده خود را به مقدار تعیین شده برسانند، می‌توانند سهام خود را به نرخ روز فروخته یا با دیگر اعضا تجمیع سهام انجام بدهند. در این صورت به صورت شراکتی صاحب یک واحد می‌شوند.

2- خریداری امتیاز

آن دسته از اعضای تعاونی که قصد فروش داشته باشند، جدای از مقدار پولی که تا آن زمان واریز کرده‌اند، مبلغی اضافه‌تر به عنوان امتیاز از خریدار دریافت می‌کنند.

به عبارت ساده‌تر امتیاز، دریافت بهای عضویت، مبلغ واریزی و مزایای تعیین شده از طرف تعاونی برای فروشنده به عنوان یکی از اعضای تعاونی از خریدار است.

3- خرید آپارتمان‌های شخصی ساز

یکی دیگر از انواع پیش خرید آپارتمان، پیش خرید از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خصوصی است که نسبت به موارد بالا، جدید‌تر محسوب می‌شود. در این نوع پیش فروش شما مستقیما با شخص یا شرکت سازنده واحد معامله کرده و پرداختی به عنوان امتیاز نخواهید داشت.

آپارتمان‌های شخصی ساز، معمولا امکانات بیشتری نسبت به بقیه آپارتمان‌ها دارند. این امکانات ممکن است شامل: استخر، سونا، جکوزی، سالن بیلیارد، لابی مجلل و... باشد. پرداختی در این پروژه‌ها به پیشرفت فیزیکی آن بستگی دارد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که آپارتمان‌های شخصی ساز قیمت بالاتری نسبت به بقیه آپارتمان‌های پیش فروش دارند.

پیش خرید در چیتگر ا طریق تعاونی های معتبر

پیش خرید آپارتمان از طریق تعاونی‌های معتبر در چیتگر

همانطور که قبلا هم اشاره شد در بحث پیش فروش آپارتمان، نسبت آپارتمان‌های تعاونی ساز به شخصی ساز 90 به 10 است. در کنار تعاونی‌ها آپارتمان‌های منطقه چیتگر به صورت شخصی ساز و تعاونی دولتی هم سازنده دارد که 10 درصد مابقی را شامل می‌شود.

در اینجا به بررسی انواع تعاونی‌هایی که به پیش فروش ملک مشغول هستند، می‌پردازیم تا انتخاب برای شما ساده‌تر شود.

3- پیش خرید از تعاونی‌ها

تعاونی‌ها توسط افراد مختلف تشکیل می‌شوند، در این تعاونی‌ها اعضا از میان خود تعدادی را به عنوان هیأت مدیره و یک شخص را برای جایگاه مدیر انتخاب می‌کنند. سرمایه این تعاونی‌ها به 2 روش؛ سرمایه اعضای تعاونی و وام‌های بانکی و دولتی تامین می‌شود.

4- پیش خرید از تعاونی دولتی

تعاونی‌های دولتی نیز دقیقا مشابه سازندگان گروه قبل است با این تفاوت که اعضای آنها از افراد عضو نهاد‌های دولتی مشخص‌ هستند. از جمله این نهاد‌های دولتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعاونی مسکن سپاه
 • تعاونی مسکن ارتش
 • تعاونی مسکن نیروی انتظامی
 • تعاونی مسکن نیروی هوایی
 • تعاونی مسکن ریاست جمهوری
 • تعاونی مسکن وزارت بازرگانی
 • تعاونی مسکن شهرداری تهران
 • تعاونی مسکن سازمان انرژی اتمی
 • تعاونی مسکن قوه قضائیه و دادگستری

جالب است که بدانید، چنانچه تعاونی توانایی اتمام پروژه خود را نداشته باشد، با تصویب مجمع عمومی می‌تواند، زمین‌ها را به اعضا بفروشد.

5- پیش خرید از سازندگان شخصی

این تعاونی نتیجه گردهمایی افراد دارای تجربه، تمکن مالی و سابقه کاری با یکدیگر است. این افراد در کنار یکدیگر نسبت به ساخت آپارتمان‌ به صورت انبوه اقدام می‌کنند.

در صورتی که تامین مالی پروژه با مشکل مواجه شود، این سازندگان از روش پیش فروش برای جبران آن استفاده می‌کنند. البته پیش خرید از این 3 گروه تفاوت چندانی ندارد.

شما برای یک پیش خرید مطمئن باید به مواردی از قبیل: کیفیت ساخت پروژ‌هایی که پیش‌تر انجام شده، سابقه و اعتبار سازندگان، بالا بودن کیفیت مصالح، طریقه تأمین مالی پروژه در دست ساخت، تیم‌های اجرایی موجود دربین سازندگان و... توجه کنید.

عوامل موثر بر قیمت پیش خرید آپارتمان در چیتگر

با پیش خرید آپارتمان در چیتگر، شما بر اساس پیشرفت پروژه در مراحل مختلف اقدام به پرداخت اقساط می‌کنید.

همچنین پرداخت به صورت تناسب با مرحله ساخت انجام می‌شود. به این شکل که پیش خرید ملکی که در مراحل اولیه ساخت قرار دارد، با قیمت کمتری نسبت به پروژه‌ای که در اواخر مراحل ساخت قرار دارد، ارائه می‌شود.

این نکته هم درخور توجه است که این منطقه به واسطه تازه‌ساز بودن درحال توسعه بوده و آپارتمان‌های موجود در آن با قیمتی کمتر از سایر مناطق در حال عرضه است. به همین دلیل شما می‌توانید با هزینه کمتر در یکی از بهترین مناطق پایتخت اقدام به پیش خرید آپارتمان کنید.

البته عوامل مختلفی بر قیمت آپارتمان‌های چیتگر تاثیرگذار است که ازجمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فاصله از مراکز تفریحی تجاری
 • کیفیت مصالح مورد استفاده
 • امکانات آپارتمان و واحد‌های آن
 • ویو آپارتمان
 • مساحت واحد
 • تعداد طبقات آپارتمان و تعداد واحد‌های موجود در هر طبقه
 • امکانات مشاع ازجمله: باشگاه ورزشی، سالن زیبایی، مهد کودک، استخرو....
 • سازنده برج و سابقه آن
 • وضعیت سند

در نهایت برای آگاهی دقیق از میانگین قیمتی پروژ‌های پیش خرید آپارتمان در چیتگر می‌توانید به سایت‌های آگهی ملک و سایت‌های تخصصی فروش ملک در چیتگر مراجعه کنید.

فرتاک معتبر ترین تعاونی پیش فروش آپارتماندر چیتگر

معتبر‌ترین تعاونی در زمینه پیش خرید آپارتمان در چیتگر

در منطقه 22 و علی الخصوص چیتگر تعاونی‌های فراوانی وجود دارند. این فراوانی در تعداد تعاونی‌های انبوه ساز چیتگر به دلیل آزادی عمل بیشتر در انتخاب برای خریداران امتیاز مثبتی به حساب می‌آید. از طرف دیگر به همین دلیل افراد در انتخاب تعاونی معتبر و مناسب دچار سردرگمی می‌شوند.

برای انتخاب تعاونی مناسب و معتبر لازم است، ابتدا ویژگی‌های اعتبار بخش به تعاونی‌ها را بشناسیم. از جمله ویژگی‌های تعاونی معتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سابقه فعالیت تعاونی
 • پروژه‌های اجرا شده یا در حال ساخت تعاونی
 • درصد رضایت سهام داران
 • تعیین اقساط ماهیانه
 • ارائه مشاوره اختصاصی و حرفه‌ای

یکی از تعاونی‌های معتبر و دارای سابقه درخشان در این منطقه تعاونی فرتاک به آدرس اینترنتی fartak-company.com است. این تعاونی دارای سابقه بالای فعالیت حرفه‌ای در منطقه 22 است که پروژه‌های درخور توجهی از جمله: پروژه برج فراز و پروژه افق فرتاک را در کارنامه کاری خود دارد.

گروه مهندسی فرتاک از سال 1399 فعالیت حرفه‌ای خود را در حوزه املاک و سرمایه‌گذاری شروع کرده است. با وجود اینکه از شروع فعالیت این تعاونی مدت زمان زیادی نمی‌گذرد، دارای رزومه عالی و پروژه‌های متعددی است که به صورت کاملا موفق ارائه شده است.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در چیتگر و منطقه 22 را دارید، می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به مشاوران فرتاک مراجعه کنید. کارشناسان حاضر در سایت فرتاک آماده پاسخگویی به تمامی سوالات و ابهامات شما هستند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه