روش های استعلام بدهی خودرو بدون مراجعه به پلیس + 10

روش های استعلام بدهی خودرو بدون مراجعه به پلیس + 10
کدخبر : 60971

استعلام بدهی خودرو و پرداخت آن، از امور مهم نزد مالکان خودرو است. به صورت کلی مالکان خودرو، برای اطمینان از وضعیت قانونی خودرو  (وضعیت بدهی‌های مالی نظامی، ارزش جریمه‌ها و تخلفات رانندگی، و اطلاعات مربوط به سابقه)، منع انتقال بدهی به مالک جدید، جلوگیری از 2 برابر جریمه‌های پرداخت نشده و... نسبت به استعلام بدهی‌های خودرو اقدام می‌کنند. صرف نظر از موارد فوق، گاه وجود بدهی‌های مالی برای خودرو می‌تواند مانع از استفاده از خدمات دولتی و عمومی شود. به عنوان مثال، ممکن است خودرویی که بدهی‌ مالیاتی تسویه نشده دارد، نتواند معاینه فنی را انجام دهد یا به برخی از خدمات حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشد.

به صورت کلی، استعلام خلافی خودرو به مالکان اطلاعاتی مهم ارائه می‌دهد تا وضعیت قانونی و مالی خودرو را مدیریت کرده و مشکلات احتمالی را از پیش برطرف کنند. استعلام این بدهی‌ها نیز کار ساده‌ای است که بدون مراجعه به پلیس+10 و تنها با چند کلیک ساده انجام می‌شود. در ادامه با روش‌های سریع، ساده و امن استعلام بدهی‌های خودرویی آشنا می‌شوید.

سریع‌ترین راه استعلام بدهی‌های خودرو

تا سالها پیش مالکان خودرو برای استعلام بدهی خودرو به پلیس +10 مراجعه می‌کردند؛ اما حالا به لطف ورود تکنولوژی به عرصه زندگی ما، استعلام و پرداخت بدهی‌های خودرو تنها با چند کلیک و در چند دقیقه امکان‌پذیر است. استعلام بدهی خودرو بدون مراجعه به پلیس ممکن است به وسیله‌ی سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی انجام شود. در اینجا، روش‌های رایج برای استعلام بدهی خودرو بدون نیاز به مراجعه به پلیس آورده شده است:

 

استفاده از سایت سازمان راهداری و حمل و نقل کشور:

یک راه استعلام بدهی خودرو، مراجعه به وب‌سایت راهداری است. برای استعلام بدهی خودرو از این طریق، می‌توانید به سایت این سازمان مراجعه و از ابزارهای موجود برای استعلام بدهی استفاده کنید. شما باید شماره شاسی (VIN) یا شماره پلاک خودرو را وارد کنید تا بدهی خودرو را ببینید.

استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل:

اپلیکیشن‌های استعلام و پرداخت بدهی‌های خودرو در سالهای اخیر وارد عرصه زندگی ما شده‌اند و روند انجام این امر مهم را تسهیل کرده‌اند. این اپلیکیشن‌ها عموماً برای دستگاه‌های مبتنی بر iOS و Android موجود هستند. شما باید اپلیکیشن را دانلود و پس از ثبت اطلاعات بابت ثبت نام در اپلیکیشن، شماره شاسی یا شماره پلاک را وارد کنید و بدهی خودرو را بررسی کنید.

استفاده از سامانه‌‌های آنلاین ارائه خدمات خودرویی:

سامانه‌های آنلاین که به صورت اختصاصی در زمینه خدمات خودرو فعالیت می‌کنند، گزینه مناسبی برای استعلام و پرداخت بدهی‌های خودرویی هستند. این سامانه‌ها معمولا تمام خدمات مربوط به خودرو را به صورت یکجا ارائه می‌دهند. نمونه این سامانه‌ها itoll.com است که علاوه بر ارائه خدمات پرداخت در حوزه خودرو، خدماتی چون، صدور و تمدید انواع بیمه‌نامه خودرو و موتور سیکلت، خدمان غیر حضوری خودرو مانند معاینه فنی غیر حضوری و.... را ارائه می‌دهد. این سامانه همچنین نسبت به تامین مواد مصرفی و لوازم یدکی خودرو خود را مسئول دانسته و این خدمت را نیز به کاربرانش ارائه داده است.

اگر شما هم قصد دارید به سریع‌ترین شیوه ممکن، از بدهی‌های خودروی خود استعلام بگیرید و علاوه بر این تمام پرداختی‌های خودرو را انجام دهید و به تمام دغدغه‌های خودرویی خود پاسخ دهید، به سامانه‌‌هایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند مراجعه کنید و سریع و راحت، امور مربوط به خودروی خود را انجام دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه