رپورتاژ آگهی/

6 روش مطمئن اخذ ویزای سرمایه گذاری به کانادا

کدخبر : 61269

تعداد افرادیکه قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را دارند، سالانه رو به افزایش است. جمعیت ۲۲ درصدی مهاجران در کانادا، نشان‌دهنده مهاجرپذیر بودن این کشور می‌باشد. ازآنجایی‌که کانادا فرصت‌های زیادی برای پیشرفت و تغییر افراد در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و حتی زندگی عادی فراهم کرده است، انتخاب اکثر افراد، مهاجرت به این کشور و اطلاع از شرایط آن هست. آمار به‌دست‌آمده حاکی از آن است که این کشور رتبه دهم را از نظر مهاجرت ایرانیان کسب کرده است.

 

علت‌های مهاجرت به کانادا چیست؟

کانادا ازجمله کشورهای توسعه‌یافته و پهناور است که سالانه پذیرای تعداد قابل‌توجهی مهاجر می‌باشد، به‌طوری‌که حدوداً در سی و هشت میلیون نفر جمعیت، از هشت ونیم میلیون مهاجر برخوردار است.

همچنین این کشور وسیع به دلیل داشتن جمعیت کم، نیاز بیشتری به نیروی کار متخصص و کار بلد دارد. کانادا از یک ‌طرف به اقیانوس منجمد شمالی، از طرفی دیگر به اقیانوس آرام و اطلس و با آمریکای شمالی همسایه است، ازاین‌رو آب‌وهوای سردسیر در این کشور غالب است. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی می‌باشد و واحد پول آن دلار است. از شرایط ویژه مهاجرت به کانادا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقتصاد پیشرفته

امنیت اجتماعی بالا

خدمات رفاهی و درمانی

تحصیل رایگان در مقاطع دبیرستان و سیستم آموزشی

فرصت‌های شغلی فراوان

طبیعت زیبا

از دیگر مزایای زندگی در کشور کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آموزش برای افراد زیر ۱۸ سال رایگان است.
  • امکان گرفتن اقامت برای فرزندان زیر ۲۲ سال در این کشور وجود دارد.
  • امکان راه‌اندازی کسب‌وکار آزاد برای افرادی که دارای اقامت دائم هستند.
  • اقامت دائم در کانادا به مدت ۵ سال معتبر است و پس‌ازآن امکان گرفتن شهروندی وجود دارد.

تفاوتی که بین اقامت کانادا و اخذ شهروندی آن وجود دارد، تنها در این است؛ فردی که اقامت دائم کانادا را دارد حتماً باید چند روزی از سال را در کانادا حضور داشته باشد، درصورتی‌که شهروند می‌تواند حتی ساکن کانادا نباشد. درواقع حق شهروندی را نمی‌توان از فرد گرفت مگر اینکه خود شخص از تابعیت کانادا انصراف بدهد. فردی که دارای اقامت دائم است، می‌تواند تمامی حمایت‌هایی که یک شهروند از آن برخورد دار است داشته باشد.

 

چگونگی اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

برای افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در یک بیزنیس کانادایی هستند، راه های اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا زیادی وجود دارد. این برنامه‌ها اغلب از متقاضیان می‌خواهند که در این کشور سرمایه‌گذاری کرده، اشتغال ایجاد کنند و یا شرکتی را به طور فعال مدیریت کنند.

پروفایل بیزینسی افراد کارآفرین، از جمله تجربه بیزینسی قبلی، تمکن مالی و اهداف بلند مدت تجاری، نوع ویزای بیزینسی کانادا را برای شما تعیین می کند. در زیر برخی از برنامه های ویزای سرمایه گذاری کانادا آمده است:

1- ویزای استارتاپ کانادا

این برنامه برای کارآفرینان بین المللی با ایده های خلاقانه برای سرمایه‌گذاری هایی که پتانسیل ایجاد شغل برای کانادایی ها را دارند طراحی شده است. این افراد به نامه ساپورت از یک صندوق سرمایه‌گذاری ونچر کانادایی، سازمان سرمایه گذاری انجل، یا مرکز انکوباتور نیاز دارند. شما باید دوام مفهوم بیزنس خود، تسلط خود به زبان انگلیسی یا فرانسوی و تمکن مالی خود را برای سکونت در این کشور اثبات کنید. به متقاضیان واجد شرایط اقامت دائم کانادا داده می شود.

2- ویزای کارآفرینی کانادا

بسیاری از استانهای کانادا دارای برنامه ویزای کارآفرینی به عنوان بخشی از برنامه های نامزدی استانی ارایه میدهند . این برنامه ها برای کسانی در نظر گرفته شده است که می خواهند به طور مستمر و فعال راه اندازی یا فعالیت یک بیزینس را در یک استان خاص مدیریت کنند. معیارهای واجد شرایط بودن و مشخصات سرمایه‌گذاری در برنامه کارآفرینی هر استان متفاوت است.

به عنوان مثال، برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا ، سه برنامه مهاجرتی را برای کارآفرینان فراهم می کند: برنامه آزمایشی منطقه ای، پروژه های استراتژیک، و برنامه پایه مهاجرت کارآفرینی. داشتن تمکن مالی شخصی، میزان سرمایه گذاری، تجربه بیزینسی و یک بیزینس پلن قوی برای واجد شرایط بودن لازم است.

3- ویزای خوداشتغالی کانادا

این برنامه مهاجرتی برای افرادی است که می توانند سهم قابل توجهی در فرهنگ یا ورزش استانهای کانادا داشته باشند و همچنین دارای تجربه های مرتبط با رشته فرهنگی و هنری و ورزشی باشند. کارآفرینان باید نشان دهید که تلاش های آنها به طور قابل توجهی بر زندگی هنری یا ورزشی کانادایی ها تأثیر مثبت خواهد داشت و نیز می برای خودشان در این کشور کار می کنند و شرایط لازم را دارند.

4- ویزای ICT کانادا

شما می توانید با انتقال درون شرکتی به کانادا به عنوان یک مدیر اجرایی، مدیر یا کارمند دانش تخصصی برای یک شرکت چند ملیتی واجد شرایط باشید. این به شما امکان می دهد برای ثبت شرکت، شعبه یا وابسته شرکت خود در کانادا اقدام کنید.

5- ویزای C11 کانادا

اگرچه این برنامه همانند برنامه مهاجرتی مالک – اپراتور نیست، ولی به شما امکان خرید بیزینس در کانادا را می دهد و یا می توانید بیزینس خود را در کانادا شروع کنید و به‌عنوان مالک بیزینس درخواست ویزای کار کانادا دهید. شما باید فعالانه در عملیات اجرایی شرکت مشارکت داشته باشید و برای کانادایی ها شغل ایجاد کنید.

6- ویزای کار IMP کانادا

ویزای کار imp کانادا برای تجار بین المللی تحت برنامه IMP قابل دسترسی است که به منظور سرعت بخشیدن به استخدام نیروی کار بین المللی واجد شرایط توسط شرکت های کانادایی است.

7- برنامه سرمایه گذاری کبک

سرمایه گذاری استان کبک، مختص استان کبک است. برای افرادی که مشتاق سرمایه‌گذاری قابل توجه در استان کبک هستند در نظر گرفته شده است. حداقل دارایی خالص، سرمایه گذاری غیرقابل استرداد در یک صندوق سرمایه گذاری از پیش تعیین شده برای یک دوره مشخص، و تحقق الزامات اضافی، همگی باید توسط متقاضیان رعایت شود.

 

مطمئناً تمامی افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، سؤال‌های بسیاری در رابطه با شرایط مهاجرت و چگونگی اخذ اقامت به روش قانونی، برایشان به وجود می‌آید. درنتیجه داشتن یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا در این زمان برای انتخاب یک روش مناسب با در نظر گرفتن شرایط متقاضی، بسیار مؤثر است. از مهم‌ترین عوامل، برای انتخاب یک شرکت مهاجرتی مجاز، صداقت، بهره‌گیری از مشاوران و وکلای بین‌المللی و داشتن پرونده‌های موفق و سابقه کاری بالا می‌باشد.

شرکت خدمات مهاجرتی آرنیکا ویزا با دارا بودن ویژگی‌های فوق می‌تواند محیطی امن برای شما محسوب شود. همچنین بهره‌گیری از اعضای باتجربه و متخصص توسط این مجموعه و داشتن اطلاعات به‌روز در رابطه با قوانین مهاجرت به کانادا امکان یک مهاجرت امن، قانونی و بدون دردسر را برای شما فراهم خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه