رپورتاژ آگهی/

لیست مشاغل کمبوددار اتریش برای کارجویان 2023

کدخبر : 61482

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش یا فهرست مشاغل کمبود دار اتریش لیستی است که همه ساله توسط دولت این کشور اعلام می شود. در قالب این لیست می توان با مشاغل مورد نیاز بازار کار اتریش آشنا شد و در همین راستا نیز به کاریابی پرداخت. با توجه به این لیست می توان فهمید که امسال نیز بیشترین مشاغل مورد نیاز اتریش در بخش های فنی و مهندسی، سلامت، فناوری اطلاعت و ارتباطات و نیز بخش امور مالی این کشور است. در ادامه همین مطالب، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را با جزییات کاملی از این مشاغل آشنا می کنند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

اهمیت لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش

با اینکه اتریش کشوری با یک اقتصاد قوی و پیشرفته بوده و کاملا نیز صنعتی است که فرصت های شغلی خوبی برای نیروهای کار ماهر خارجی فراهم می کند. جالب است بدانید که در حال حاضر اتریش با نرخ بیکاری 5.9% دارای یکی از پایین ترین نرخ ها در بین کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) است:

ولی بازار کاری اتریش یک بازار کاملا رقابتی است و مطمئنا یافتن شغل مناسب در این بازار یک کار کاملا چالش برانگیزی است. به همین دلیل نیز اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش اهمیت زیادی پیدا می کند. تا کارجویان با توجه به ین لیست بتوانند بر روی کاریابی در اتریش متمرکز شوند. با توجه به لیست مذکور می توان چنین گفت که مشاغل مورد نیاز اتریش 2023 عمدتا در بخش های زیر هستند:

 • بخش مهندسی و فنی
 • بخش سلامت
 • بخش خدمات مالی و بیمه
 • بخش ساخت و ساز
 • بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • بخش خرده فروشی و تجارت الکترونیک
 • بخش مهمانداری و گردشگری

معرفی لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش 2023

اکنون برای اطلاع دقیق کارجویان و علاقه مندان کار در اتریش به معرفی لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2023 در جدول زیر می پردازیم:

لیست مشاغل کمبود دار اتریش 2023

فارغ التحصیلان مهندسی برق (قدرت)

مهندسان ماشین آلات کشاورزی

مهندسان متخصص برق

تکنسیت های فناوری مهندسی برق

تکنسین های پردازش داده

تکنسین های مهندسی مکنیک

فارغ التحصیلان مهندسی ارتباطات

مهندسان پردازش داده

سقف سازان

آسفالت سازان

تراشکاران

حسابداران هزینه

مهندسان مکانیک فارغ التحصیل

فرزکاران

متخصصان چشم

مهندسان فارغ التحصیل از رشته های خاص

پرستاران فارغ التحصیل

نصاب وسایل الکتریکی

جوشکاران و اپراتورهای دستگاه برش

تکنسین های متخصص در مهندسی مکانیک

مهندسان شیمی

لوله کش ها

نجاران

نصاب های خاص

پزشکان

بتن کاران

مهندسان در مشاغل خاص

بنایان

مهندسان عمران

نقاشان

سنگ کار

تکنسین های فناوری گاز و سوخت

حسابداران پرداخت حقوق

تکنسین های ویژه برای مهندسی ولتاژ پایین و مهندسی ارتباطات

راهسازان

حسابداران عمومی دارای مجوز

سرآشپزهای رستوران

کاشی کار کف

مکانیک وسایل نقلیه

آهنگران و نوردکاران

نصابان دستگاه

تکنسین های خاص

تکنسین های خاص در مدیریت بازرگانی

متخصصان فناوری پزشکی

دلالان و منشیان فروش آهن آلات، لوازم آشپزخانه و کالاهای داخلی

مهندسان و تکنسین های رشته مواد و متالوژی

لوله سازان

نصاب ساختمان، نصاب صفحات فلزی و نصاب ساخت و ساز

تولیدکنندگان محصولات قهوه و دیگر محصولات غذایی

تکنسین ها در مدیریت بیزینس

ابزارسازان، برشکاران و سازندگان پانچ

کارگران سازنده بدنه وسیله نقلیه

تکنسین های متخصص در پردازش داده

قصابان

مکانترونیک ها

طراحان گل و گیاه

متخصصان مهندسی عمران

فارغ التحصیلان در رشته مدیریت بازرگانی

مهندسان ارتباطات

حسابداران

تکنسین های خاص مهندسی عمران

آجرکاران

تکنسین های کشاورزی و باغبانی

فرآوری کنندگان پلاستیک

شیشه برها

مدیران ملک، سایر مشاغل هتلی و رستورانی و مدیران مسکونی

مهندسان عمران فارغ التحصیل

تکنسین های دندان مصنوعی

دستیار فروش

کارگذار ترخیص

شومینه کار

شیرینی پز

مهندسان فارغ التحصیل در مهندسی فیزیک و فیزیکدان ها

مشاغل خاص فنی- فیزیکی

اپراتورهای دستگاه اتوماتیک

سازندگان کالای فلزی و کارگران مونتاژ

نقاشان خانه

مشاغل در زمینه کار فلزی مکانیکی

حسابداران صورتحساب

نانوایان

طراح نقشه کش

دودکش پاک کن

مبل سازان

تکنسین های نقشه برداری

دلالان و دستیاران فروش کالاهای آرایشی و بهداشتی

کاروران پرستاری غیر فارغ التحصیل

مهندسان فارغ التحصیل شیمی فنی و شیمیدانها

مهمانداران

مشاغل الکتریکی

متخصص تبلیغات

انباردارها

ماساژورها

گچ کاران

بنای سنگ کار و مجسمه سازان سنگی

نحوه کاریابی در اتریش

اولین و مهمترین گام برای مهاجرت کاری به اتریش 2023 کاریابی یا Job finding است. اینکه چگونه می توان در اتریش کاری پیدا کرد. ابتداء امر باید بدانید که کلا برای کاریابی و استخدام و اصلا برای کار در اتریش، شما نیازمند مهارت زبان آلمانی هستید. چرا که اتریش کشوری آلمانی زبان بوده و زبان کاربردی در اغلب محیط های کاری این کشور نیز زبان آلمانی است. مهارت زبان آلمانی نه تنها در زمان کاریابی در این کشور بلکه همچنین از جمله معیارهای امتیازآور برای اخذ ویزای کاری اتریش نیز محسوب می شود. شرط اصلی در این زمینه نیز داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح B2 (سطح متوسط) است.

در واقع پیش درآمد و شرط اصلی برای یافتن کار در اتریش داشتن یک رزومه CV و کاور لتری است که با استاندارد اتریش مطابقت داشته باشد. بنابراین در این مرحله تنظیم رزومه خوب و قوی که بتواند تخصص، مهارت و سوابق کاری و تحصیلی شما را به خوبی به کارفرمای اتریشی نشان دهد امری ضروری است. در ادامه نیز برای کاریابی در اتریش 2023 می توان از روش های مختلفی کمک گرفت. که در شراسط فعلی، این روش ها عبارتند از:

سایت های کاریابی در اتریش

همان طوری که گفته شد، یکی از روش های مهم و کاربردی برای یافتن فرصت شغلی در اتریش بهره گیری از وب سایت های کاریابی است. در اتریش، برخی از وب ‌سایت ‌های کاریابی معروف عبارتند از:

 • "AMS" (سرویس مهاجرت و کار اتریش): این سرویس به عنوان سازمان اصلی برای ارائه خدمات کاریابی واستخدام در اتریش فعالیت می‌کند. آدرس وب ‌سایت این سرویس https://www.ams.at است.
 • "StepStone" (استخدام در اتریش): یک وب‌ سایت بزرگ بین ‌المللی است که فرصت ‌های شغلی در اتریش و سایر کشورها را به کارجویان ارائه می ‌دهد. آدرس وب ‌سایت آن نیز برای مراجعه https://www.stepstone.at است.
 • "Karriere.at" (کاریابی در اتریش): این وب ‌سایت بیشترین ترافیک را در زمینه استخدام در اتریش دارد و فرصت ‌های شغلی متنوعی را نیز در اختیار متقاضیان کار در اتریش ارائه می ‌دهد. آدرس وب‌ سایت آن را می‌توانید در https://www.karriere.at بیابید.
 • "Indeed" (کاریابی در اتریش و سراسر جهان): این وب‌ سایت معروف بین المللی فرصت‌ های شغلی در سراسر جهان را ارائه می ‌دهد و در ضمن فیلترهای متعددی را برای جستجوی شغلی در اتریش فراهم می‌کند. وب‌ سایت آن را هم می‌توانید در آدرس https://www.indeed.at بیابید.

ویزای جستجوی کار اتریش

دولت اتریش برای متقاضیان و جویندگان کار در این کشور ویزایی به ویزای جستجوی کار Job seeker visa با اعتبار 6 ماهه صادر می کند. ویزایی که به کارجویان خارجی این اجازه را می دهد که بدون داشتن کار یا پیشنهاد کاری به اتریش راه یافته و بدنبال کار باشند. منتها برای دریافت ویزای جاب سیکر اتریش، متقاضیان خارجی بایستی صلاحیت خودشان را با کسب حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز کل با توجه به معیارهای زیر ثابت بکنند:

معیارها

حداکثر امتیازات

تخصص ها و مهارت های خاص

40 امتیاز

سابقه کاری

20 امتیاز

مهارت زبان

10 امتیاز

سن و سال

20 امتیاز

تحصیلات در اتریش

10 امتیاز

برای درخواست این ویزا اتریش نیز متقاضیان بایستی کلیه مدارکشان را به سفارت اتریش تحویل دهند. معمولا مدت رسیدگی به درخواست متقاضیان نیز بسته به یکسری شرایط ممکن است از 3 تا 5 ماه متغیر باشد.

مزایای ویزای جستجوی کار اتریش

مطمئنا با کاریابی حضوری در خود کشور اتریش می توان شانس یافتن شغل مناسب را افزایش داد. چرا که در اغلب موارد شما به شرکت استخدام کننده اتریشی مراجعه کرده و با کارفرمای اتریشی چهره به چهره می شوید. علاوه بر این می توانید حضورا در جلسه مصاحبه شرکت کرده و ارتباط خوبی با کارفرما و کارگران بگیرید. پس با دریافت ویزای جاب سیکر اتریش می توان به مزایا و امتیازات زیر دست یافت:

 • بدون هیچ پیشنهاد کاری می توان به این ویزا دست یافت.
 • بدون داشتن شغلی می توان به اتریش سفر کرد.
 • در عرض 6 ماه می توان شغلی در اتریش یافت.
 • برای درخواست ویزای مذکور نیازی به اسپانسر یا جاب آفر نیست.

ضمنا با ویزای جاب سیکر اتریش نمی توان در این کشور کار کرد ولی پس از یافتن شغلی مناسبی می توان ویزای جاب سیکر را سریعا به ویزای کاری یا همان کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش تبدیل کرد. ناگفته نماند که مدت اعتبار کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش 2 سال بوده ولی قابل تمدید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط درخواست کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش 2023 می توانید با تیم کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه