رپورتاژ آگهی/

محوطه سازی ویلا چقدر در قیمت آن تاثیر دارد؟

محوطه سازی ویلا چقدر در قیمت آن تاثیر دارد؟
کدخبر : 68458

محوطه سازی ویلا

در طراحی و ساخت انواع مختلف ویلا از جمله مهم ترین نکات و عوامل قابل توجه، محوطه سازی ویلا است که موجب زیبایی و کاربردی ‌تر شدن فضاهای بیرونی ویلا می ‌شود و به طور کلی روی جذابیت ویلا هم موثر خواهد بود. محوطه سازی شامل طراحی پیاده‌روها، مسیرها، فضای سبز، نورپردازی و حتی به وجود آوردن فضاهای کاربردی تفریحی و ... نیز می ‌شود که طبق نیاز افراد و تناسب با محیط اطراف و کاربردی که دارد، انجام می ‌گیرد و امروزه بیشتر مالکان ویلاها نیز به دلیل تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن به این امر توجه می کنند. چرا که برای افرادی که تمایل دارند ارزش ملک خود را افزایش دهند، این محوطه سازی ‌هایی که توسط تیم‌ های حرفه ‌ای انجام می گیرد، می ‌تواند بسیار کاربردی و جذاب ‌تر شود.

محوطه سازی ویلا

انواع محوطه سازی باغ و ویلا

برای مشخص کردن انواع مختلف محوطه ‌سازی باغ و ویلا باید به سبک منطقه جغرافیایی و به نوع ساخت ویلا هم توجه کنید و اگر فردی بخواهد محوطه سازی خود را به روش جذاب و موثری انجام دهد، باید به نکاتی توجه کند و مواردی را هم مورد بررسی قرار دهد.

با مشخص کردن نحوه و شکل محوطه ویلا و با تعیین تجهیزات رفاهی، گیاهان و گل‌ های مناسب و دیگر موارد مانند نورپردازی‌ ها و... این کار به خوبی انجام می ‌شود و همین طور تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن هم افزایش پیدا کرده و به نفع مالک خواهد بود. محوطه سازی باغ و ویلاها دارای انواع مختلفی است که هر مالکی طبق سلیقه و نیازهای خود اقدام به طراحی و اجرای آن می‌ کند. انواع محوطه سازی ‌ها عبارت اند از:

  • طراحی محوطه سازی به سبک مدرن و یا کلاسیک
  • محوطه سازی به سبک ژاپنی یا شرقی
  • طراحی محوطه سازی به سبک مدیترانه ‌ای
  • محوطه سازی با سبک ‌های رسمی و غیر رسمی
  • محوطه سازی به سبک فرانسوی و یا انگلیسی

انواع محوطه سازی باغ و ویلا

نکات مهم در طراحی محوطه ویلا

در زمان محوطه سازی ویلا ها اگر می ‌خواهید شاهد تاثیر محوطه ‌سازی ویلا بر قیمت آن باشید، باید به نکات مهمی که در طراحی محوطه وجود دارد نیز توجه کنید. این نکات مهم عبارت اند از:

در زمان محوطه سازی باید توجه داشته باشید که با فضاهایی مسکونی و یا نیمه مسکونی مواجه هستید و باید به طراحی و ایجاد مسیرهایی برای پیاده ‌روی کردن افراد و کودکان توجه داشته باشید.

باید در ساخت و ایجاد محوطه در ویلا باید به تمامی نیازها و تجهیزات مهم که در داخل آن تعبیه می ‌شود هم توجه کرد، مانند: استخر و... که امنیت و استاندارد های لازم هم باید رعایت شود. در محوطه سازی ویلا که به دلیل رفت و آمد کودکان و میان سالان باید تمامی اتفاقات مربوط به سقوط در استخر و حتی مشکلات گل و گیاه و... در نظر گرفته شود.

به وجود آوردن محوطه در ویلا معمولا قسمت ‌هایی از تمامی و یا کل مکان ویلاها را شامل می ‌شود و فضای مجزا و جدا نیست. پس باید با بنای ساختمان هماهنگی و تناسب داشته باشد و به طور مثال اگر ویلا سبکی سنتی دارد، محوطه سازی آن هم باید به صورت سنتی انجام شود و ...

در ساخت و محوطه سازی، با توجه به اینکه تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن هم موثر است، حتما باید به تمامی نکات از جمله سیستم آبیاری آن هم باید توجه کرد. حتی اگر محوطه دارای مساحت محدودی باشد، نباید تصور کرد که سیستم آبیاری نیاز ندارد؛ زیرا آبیاری درست و اصولی برای محوطه‌ ای که فضای سبز دارد، قطعا لازم و ضروری است.

تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن

تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن

با طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا می ‌توان یک فضای دلچسب و جذابی را برای استراحت و دور شدن از زندگی شهری و ماشینی ایجاد کرد. امروزه بیشتر خانه‌ ها آپارتمانی بوده و از فضاهای سبز در آن خبری نیست، پس می توان با محوطه سازی ویلا و باغ، هم فضایی دلنشین برای استفاده و لذت بردن از فضاهای سبز ایجاد کرد و هم تاثیر محوطه ‌سازی ویلا بر قیمت آن را هم شاهد بود؛ زیرا ارزش ملک با این کار افزایش پیدا می کند.

محوطه سازی در باغ و ویلا یا حیاط از مهم ‌ترین عوامل برای ارزیابی زیبایی و قیمت ساختمان است و شاید بیشتر افراد تصور کنند که محوطه سازی فقط کاشت گل و گیاه و آبیاری آن است؛ ولی این طور نبوده و فرایند های زیادی مانند: ایجاد آلاچیق، استخر، برکه، باغچه و ... می ‌تواند در محوطه سازی طراحی و اجرا شود؛ زیرا تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن هم افزایش پیدا می کند و برای طراحی و اجرای آن، تجهیزات و هزینه ‌های زیادی به کار رفته موجب ارزشمندی بیشتر ویلا و یا باغ می ‌شود. پس هرچه محوطه سازی ویلا زیباتر و اصولی ‌تر انجام شود، ارزش ملک آن هم افزایش پیدا می ‌کند.

محوطه سازی با شرکت ویلاسازی

شرکت ویلاسازی از جمله هلدینگ ‌های بزرگ در بخش طراحی، ساخت، معماری و بازسازی است و چند سالی است که روی طراحی ویلا، ساخت آن، شرکت در بازسازی منازل به صورت حرفه ‌ای و تخصصی خدمات می ‌دهد. این شرکت تمامی پروژه‌ های خود را با کیفیت به پایان می ‌رساند و با تمرکز روی پروژه ‌های مورد نظر می خواهد کمیت و کیفیت برند خود را همچنان حفظ کند.

شرکت بزرگ ویلاسازی در سال ۱۳۸۰ با یک تیم حرفه ‌ای و تحصیل کرده و دارای تجربه شروع به کار کرده است و پروژه ‌های اجرایی خود را در قسمت ‌های مختلف شمال، اطراف تهران، لواسانات، منطقه ‌های ویلایی کشور انتخاب و طراحی و ساخت آنها را به سرانجام می ‌رسانند. شرکت ویلاسازی دارای سابقه بیشتر از ۲۰ سال است که می ‌تواند طراحی، ساخت ویلا و انواع محوطه سازی ‌های شما را انجام داده و با خلاقیت ‌های تیم و گروه خود اعتماد شما را کسب کند. همان طور که در این مطلب در مورد تاثیر محوطه سازی ویلا بر قیمت آن مطالبی بیان شد، افراد می توانند با محوطه سازی ‌های متنوع به ارزش ملک و ویلا و حتی باغ خود بیفزایند و مکانی دلچسب و دلنشین برای لذت بردن از طبیعت ایجاد کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه