رپورتاژ آگهی/

تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی

تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی
کدخبر : 69482

در این مقاله میخواهیم صفر تا صد تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی را به شما آموزش دهیم.اگر تنظمیات کرکره برقی شما به هم خورده و کرکره برقی تان عملکرد مناسبی ندارد میتوانید با راهکار های کاربردی که در مقاله بهم خوردن تنظیم کرکره برقی ارائه کردیم برای رفع این مشکل اقدام کنید.

 

یکی از اجزای اصلی کرکره برقی میکروسوئیچ کرکره برقی میباشد که میتواند با چرخدنده اصلی موتور کرکره برقی تعامل برقرار کند و مقدار حرکت موتور کرکره برقی را کنترل نماید. در این مقاله میخواهیم صفر تا صد تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی را به شما آموزش دهیم.اگر تنظمیات کرکره برقی شما به هم خورده و کرکره برقی تان عملکرد مناسبی ندارد میتوانید با راهکار های کاربردی که در مقاله بهم خوردن تنظیم کرکره برقی ارائه کردیم برای رفع این مشکل اقدام کنید.

مجموعه همتا یکی از بزرگترین فروشگاه های کرکره برقی و درب اتوماتیک در ایران میباشد که شما میتوانید برای خرید انواع کرکره برقی، درب اتوماتیک، پرده برقی و جک درب و راهبند با گارانتی معتبر و کیفیت بالا از این مجموعه اقدام کنید. برای مشاهده محصولات باکیفیت این مجموعه میتوانید به وبسایت www.hamtadoor.com مراجعه کنید و یا از طریق تماس با شماره های 02155441450 و 09122552119 اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی

میکروسوئیچ کرکره برقی نقش ضروری و کلیدی در عملکرد و کنترل حرکت چرخ دنده در کرکره برقی برعهده دارد. این قطعه مسئول کنترل حرکت تیغه های بالا و پایین میباشد و به عنوان یکی از اجزای حیاتی در سیستم حرکتی کرکره برقی عمل میکند. در این مقاله ما قصد داریم به بررسی اهمیت میکروسوئیچ و نقش آن در موتورهای کرکره‌های برقی و نحوه تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی بپردازیم و روش های تعمیر آن را در شرایط مختلف توضیح دهیم.

در مورد میکروسوئیچ کرکره برقی باید به این نکته اشاره کنیم که کرکره برقی دارای دو بخش اصلی است که شامل دو چرخدنده قطع کن و یک میکروسوئیچ قطع کن است.

وظیفه چرخ دنده های قطع کن کنترل توقف حرکت کرکره برقی میباشد در حالی که میکروسوئیچ قطع کن برای تنظیم ایستادن کرکره برقی به کار میرود. این میکروسوئیچ کرکره برقی به سمت راست برای تنظیم ایستادن در وضعیت بالا و به سمت چپ برای تنظیم ایستادن در وضعیت پایین طراحی شده است. برای تنظیم ارتفاع کرکره برقی و تعیین نقطه ایستادن آن یا به اصطلاح تراز کردن حد بالا و پایین کرکره برقی، ابتدا با استفاده از ریموت، کرکره برقی را به سمت بالا حرکت میدهیم.

زمانی که کرکره برقی در نقطه دلخواه توقف کرد شما باید دکمه توقف را روی ریموت فشار دهید تا کرکره برقی متوقف شده و بایستد. در این مرحله از تنظیم میکروسوییچ کرکره برقی باید آن را به سما راست باز کنید تا نقطه ایستادن کرکره برقی تنظیم شود.

برای تنظیم میکروسوییچ کرکره برقی برای حد پایین باید مشابه مراحل بالا عمل کنید و کرکره برقی را با استفاده از ریموت برای پایین آمدنه تنظیم کنید و آن را پایین بیاورید. در 0 تا 100 تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی به شما توضیح میدهیم که در ارتفاع دلخواه میکروسوئیچ سمت چپ درگیر خواهد بود و میتواند حرکت چرخ دنده های کرکره برقی را تنظیم کند.

به این ترتیب شما میتوانید اقدام به تنظیم ارتفاع کرکره برقی کنید تا کرکره بیش از حد بالا و پایین نرود و آسیبی به آن وارد نشود. بنابراین میکروسوئیچ از اجزا اساسی کرکره برقی میباشد که عملکرد صحیح آن سبب حرکت چرخ دنده ها و قطع سیگنال برق به موتور کرکره برقی میشود.

در صورتی که میخواهید ریموت کرکره برقی خود را برای بالا و پایین بردن کرکره برقی تنظیم کنید و نمیدانید چطور باید این کار را انجام دهید میتوانید از مراحل آموزشی مقاله تنظیم ریموت کرکره برقی برای این منظور استفاده کنید.

تنظیم میکروسوئیچ موتور توبولار

در این قسمت از مقاله قصد داریم نحوه تنظیم میکروسوئیچ موتور توبولار را به شما آموزش دهیم. در کرکره برقی های توبلار دو سوراخ برای تنظیم میکروسوئیچ موتور توبلار وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن ها برای تنظیم ارتفاع کرکره برقی توبلار اقدام کنید. در کنار یکی از این سوراخ ها فلشی برای جهت حرکت کرکره برقی است و در کنار سوراخ دیگر شما فلشی را مشاهده خواهید کرد که جهت مخالف حرکت کرکره برقی را نشان میدهد.

فلش نشان دهنده حرکت کرکره برقی توبلار برای تنظیم حد پایین کرکره برقی توبلار کاربرد دارد و فلش جهت مخالف برای تنظیم حد بالا کرکره برقی توبلار استفاده میشود. با استفاده از آچار تنظیم میکروسوئیچ موتور توبلار کرکره برقی با روش گفته شده در قسمت بالا میتوانید اقدام به رگلاژ کرکره برقی و تنظیم ارتفاع آن نمایید.

یکی از محصولاتی که به صورت تخصصی در مجموعه همتا تولید و عرضه میشود انواع درب اتوماتیک شیشه ای میباشد. شما میتوانید جهت مشاهده مدل های متنوع درب های اتوماتیک باکیفیت و قیمت مناسب به صفحه درب اتوماتیک مراجعه کنید و لیست قیمت این محصولات را دریافت نمایید.

شما باید آچار تنظیم میکروسوئیچ موتور توبلار کرکره برقی در سوراخ جهت پایین قرار داده و آن را بیشتر از 10 دور در جهت منفی بچرخانید. در مرحله باید باید دکمه پایین ریموت را بفشارید. در این مرحله همچنان آچار میکروسوئیچ را بچرخانید و در حالی که کرکره برقی به ارتفاع دلخواه رسید آچار را در جهت مخالف بچرخانید. در این حالت ارتفاع کرکره برقی توبولار تنظیم شده است.

مجموعه همتا یکی از بزرگترین تولید کننده های کرکره برقی در سراسر ایران است. شما میتوانید جهت مشاهده مدل های متنوع کرکره برقی و دریافت لیست قیمت روز این محصولات به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تنظیم میکروسوئیچ موتور ساید

تنظیم میکروسوئیچ موتور ساید تقریبا مانند مراحل ذکر شده در قسمت بالا میباشد. برای تنظیم میکروسوئیچ موتور ساید شما باید کرکره برقی را به موقعیت پایین ببرید و دکمه توقف را در ریموت فشار دهید. باید میکروسوئیچ سمت چپ را باز کنید تا قطع کن و کرکره برقی به هم برخورد کنند. در این وضعیت حد پایین کرکره برقی تنظیم میشود.

برای تنظیم حد بالا کرکره برقی ساید با استفاده از میکروسوئیچ باید همین مراحل بالا را تکرار کنید با این تفاوت که ابتدا کرکره را به سمت بالا حرکت میدهید و با استفاده از ریموت آن را در بالا متوقف میکنید و با استفاده از میکروسوئیچ سمت راست حد بالا کرکره برقی ساید را تنظیم نمایید.

مجموعه همتا یکی از بزرگترین مراکز تولید و عرضه انواع کرکره برقی و درب اتوماتیک در ایران است. این مجموعه خدمات ارزنده ای در زمینه آموزش تنظیم و رگلاژ کرکره برقی ارائه میدهد که شما میتوانید هم از خدمات آموزشی این مجموعه و هم محصولات باکیفیت آن ها بهره مند شوید. جهت مشاهده محصولات مرغوب مجموعه همتا که با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ارائه میشود میتوانید به وبسایت مجموعه همتا به نشانی www.hamtadoor.com مراجعه کنید و همچنین میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان و لیست قیمت محصولات میتوانید با همکاران ما در این مجموعه از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 تماس بگیرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه