رپورتاژ آگهی/

انواع حساب آلپاری در بازار مالی فارکس

کدخبر : 69675

بروکر آلپاری شامل 6 حساب مختلف است که معامله گران می توانند بسته نیازی که از بروکر و بازار دارند، یکی از آن ها را برای خود ایجاد کنند. در این مطلب انواع حساب در بروکر آلپاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم و ویژگی‌ها و مزایای آنها را توضیح خواهیم داد.

بروکر آلپاری شامل 6 حساب مختلف است که معامله گران می توانند بسته نیازی که از بروکر و بازار دارند، یکی از آن ها را برای خود ایجاد کنند. در این مطلب انواع حساب در بروکر آلپاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم و ویژگی‌ها و مزایای آنها را توضیح خواهیم داد.

در دنیای معاملات آنلاین، انتخاب یک کارگزار و حساب معاملاتی مناسب می‌تواند همه چیز را در سفر مالی شما ایجاد نماید. بروکر آلپاری، یک نام شناخته شده جهانی در بازار فارکس و بازارهای مالی به شمار می‌رود که گزینه‌های معاملاتی متنوعی را ارائه کرده که برای رفع نیازهای مختلف معامله گران طراحی شدند، خواه شما یک معامله‌گر حرفه ای مجرب باشید یا تازه ماجراجویی معاملاتی خود را آغاز نموده‌اید. برای خواندن مطالب بیشتر در رابطه با بروکر آلپاری می‌توانید لینک روبرو https://soodup.com/broker/alpari را مطالعه فرمایید.

انواع حساب آلپاری در بازار مالی فارکس

در این بخش، به پیچیدگی‌های انواع مختلف حساب‌های معاملاتی آلپاری خواهیم پرداخت. ما شما را به سفری از طریق حساب‌های استاندارد، ECN، Pro و غیره می‌بریم و ویژگی‌ها، مزایا و مناسب بودن آن‌ها را برای سبک‌ها و ترجیحات مختلف معاملاتی روشن بررسی می‌کنیم.

حساب دمو آلپاری

یکی از انواع حساب‌های معاملاتی پشتیبانی شده در این کارگزاری حساب دمو یا مجازی به شمار می‌رود. همان طور که از نام این نوع حساب هم مشخص است، در حساب مجازی معامله گر به طور حقیقی وارد بازار نخواهد شد. درواقع این نوع حساب امکانی را فراهم می‌آورد تا کاربر به صورت آزمایشی با نحوه معامله در بازار و چگونگی استفاده از امکانات بروکر آشنایی پیدا کند.

حساب استاندارد MT4

حساب استاندارد MT4 یکی از محبوب‌ترین انواع حساب‌های ارائه شده توسط بروکر آلپاری شناخته می‌شود. این نوع حساب برای معامله گران مبتدی و با تجربه بسیار مناسب خواهد بود. در ادامه ویژگی‌های مهم حساب استاندارد بروکر آلپاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

حداقل سپرده: حداقل سپرده اولیه مورد نیاز برای افتتاح یک حساب استاندارد بر اساس منطقه متفاوت خواهد بود، در ایران حداقل سرمایه گذاری برای باز کردن یک حساب استاندارد در بروکر آلپاری تنها ۲۰ دلار امریکا به حساب می‌آید.

اهرم: بروکر آلپاری سطوح اهرم رقابتی را برای حساب های استاندارد عرضه می‌کند و به معامله گران اجازه خواهد داد تا سرمایه معاملاتی خود را تقویت نمایند. در این نوع حساب شما می‌توانید تا ۱۰۰۰ برابر سرمایه خود معامله کنید، یعنی لوریج در حساب استاندارد ۱:۱۰۰۰ خواهد بود که لوریج بالایی محسوب می‌گردد.

اسپرد: اسپردها در حساب های استاندارد بسته به شرایط بازار می توانند تغییر کنند، اما عموماً رقابتی هستند. اسپرد در حساب استاندارد بروکر آلپاری از ۰.۳ پیپ آغاز می‌شود. گفتنی است که متوسط اسپرد در این نوع حساب حدود ۱.۴ پیپ خواهد بود.

کمیسیون: حساب‌های استاندارد بروکر آلپاری بدون کارمزد و کمیسیون است.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران قادر هستند تا به طیف گسترده ای از جفت ارزها، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند. در این نوع حساب بروکر آلپاری معامله گران به ۳۳ جفت ارز، طلا و نقره و ۲۵ CFD دسترسی خواهند داشت. در کل ۶۰ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله ارائه می‌گردد.

نحوه اجرا: حساب‌های استاندارد اجرای بازار را ارائه می‌کنند، به این معنی که معاملات با قیمت های رایج بازار و بصورت آنی صورت می‌گیرد.

پلتفرم: شما می‌توانید از پلتفرم محبوب متاتریدر 4 (MT4) با یک حساب استاندارد بهره بگیرید.

حساب استاندارد MT5

یکی دیگر از انواع حساب‌های محبوب در بروکر آلپاری حساب استاندارد MT5 به شمار می‌رود. این نوع حساب هم برای معامله گران مبتدی و هم با تجربه گزینه بسیار مطلوبی خواهد بود. در ادامه ویژگی‌های کلیدی حساب استاندارد MT5 بروکر آلپاری را بررسی خواهیم کرد.

حداقل سپرده: حداقل سپرده اولیه مورد نیاز برای افتتاح یک حساب استاندارد بر اساس منطقه متفاوت خواهد بود، به‌طور کلی در ایران حداقل سرمایه گذاری برای باز کردن یک حساب استاندارد MT5 در بروکر آلپاری ۱۰۰ دلار امریکا است.

اهرم: بروکر آلپاری سطوح اهرم رقابتی را برای حساب های استاندارد ارائه می‌کند و به معامله گران اجازه خواهد داد تا سرمایه معاملاتی خود را تقویت کنند. در این نوع حساب شما قادر هستید تا همانند حساب استاندارد MT4 تا ۱۰۰۰ برابر سرمایه خود معاملات انجام دهید یعنی لوریج در حساب استاندارد MT5 نیز ۱:۱۰۰۰ می باشد که لوریج بالایی محسوب می‌گردد.

اسپرد: اسپرد در حساب استاندارد بروکر آلپاری از ۰.۳ پیپ شروع شده و متوسط اسپرد در حساب استاندارد MT5 حدود ۱.۴ پیپ خواهد بود.

کومیسیون: حساب استاندارد MT5 بروکر آلپاری بدون کارمزد و کومیسیون است.

ابزارهای قابل معامله: در این نوع حساب مانند حساب استاندارد MT4 نیز ۳۳ جفت ارز، طلا و نقره و ۲۵ CFD دسترسی خواهند داشت. در کل ۶۰ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می‌گردد.

نحوه اجرا: حساب استاندارد MT5 اجرای بازار را ارائه می‌کند، بدین معنا که معاملات با قیمت های رایج بازار انجام می‌گیرد.

پلتفرم: شما می‌توانید از پلتفرم متاتریدر 5 (MT5) با یک حساب استاندارد استفاده نمایید.

حساب ECN MT5

حساب ECN MT5 در بروکر آلپاری تفاوت‌های زیادی با حساب ECN MT4 دارد که در ادامه ویژگی‌های مهم این نوع حساب را با یکدیگر مرور خواهیم کرد:

حداقل سپرده: همان‌گونه که اشاره شد، معمولاً برای حساب های ECN سپرده اولیه بالاتری در مقایسه با حساب استاندارد نیاز خواهد بود. در بروکر آلپاری حداقل سپرده برای این حساب معاملاتی ۵۰۰ دلار در نظر گرفته شد.

اهرم: شبیه به حساب استاندارد، سطوح اهرم رقابتی در این نوع حساب نیز در دسترس معامله گران قرار دارد. شایان ذکر است که حداکثر لوریج در این نوع حساب ۳۰۰۰ برابر سرمایه معاملاتی، یعنی ۱:۳۰۰۰ خواهد بود.

اسپرد: اسپرد این نوع حساب آلپاری از صفر پیپ شروع شده و متوسط اسپرد نیز حدود ۱ پیپ خواهد بود.

کومیسیون: این نوع از حساب ECN شامل پرداخت کمیسیون می‌شود. برای هر لات معامله در این نوع حساب ۱.۶ دلار کومسیون دریافت خواهد شد.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران در این نوع حساب ۴۶ جفت ارز، طلا و نقره و ۵۸ CFD قابلیت دسترسی دارند. در کل ۱۰۶ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله ارائه می‌گردد.

نحوه اجرا: حساب‌های ECN دسترسی مستقیم به نقدینگی بین بانکی را ایجاد می‌کنند که منجر به اجرای سریع و دقیق سفارش خواهد شد.

پلتفرم: معامله‌گران می‌توانند از پلتفرم MT5 به‌منظور دسترسی به نمودارها و تجزیه و تحلیل پیشرفته بهره بگیرند.

حساب ECN MT4

حساب ECN (شبکه ارتباط الکترونیکی) برای معامله گران با تجربه بالا طراحی گردیده است که به دسترسی مستقیم به بازار و اسپردهای محدودتر نیازمند هستند. در ادامه ویژگی های مهم ECN MT4 را بررسی می‌کنیم:

حداقل سپرده: معمولاً برای حساب های ECN سپرده اولیه بالاتری در مقایسه با حساب استاندارد لازم است. در بروکر آلپاری حداقل سپرده برای این نوع حساب معاملاتی ۳۰۰ دلار در نظر گرفته می‌شود.

اهرم: مشابه با حساب استاندارد، سطوح اهرم رقابتی در این نوع حساب نیز در دسترس معامله گران قرار دارد. حداکثر لوریج در این نوع حساب ۳۰۰۰ برابر سرمایه معاملاتی، یعنی معادل ۱:۳۰۰۰ خواهد بود.

اسپرد: حساب های ECN اسپردهای بسیار محدودی را به شما عرضه می‌کنند که اغلب مقدار آن‌ها از حساب‌های استاندارد پایین‌تر است. اسپرد این نوع حساب از ۰.۱پیپ شروع شده و متوسط اسپرد نیز حدود ۱ پیپ خواهد بود.

کومیسیون: حساب ECN MT4 بدون هیچگونه کارمزد و کومیسیون اجرا می‌شود.

ابزارهای قابل معامله: در این نوع حساب معامله گران ۴۶ جفت ارز، طلا و نقره و ۴۴ CFD دسترسی کامل دارند. در کل ۹۲ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه خواهد شد.

نحوه اجرا: حساب‌های ECN دسترسی مستقیم به نقدینگی بین بانکی را فراهم می‌آورند که سبب اجرای سریع و دقیق سفارش می‌گردد.

پلتفرم: معامله‌گران می‌توانند از پلتفرم ارزشمند MT4 با حساب‌های ECN برای نمودار و تجزیه و تحلیل پیشرفته بهره بگیرند.

حساب Pro ECN MT4

حساب حرفه‌ای یا Pro ECN MT4 برای معامله‌گران حرفه‌ای و نهادی که به انعطاف‌پذیری معاملاتی بیشتری نیاز دارند، طراحی شد. در این قسمت ویژگی‌های اصلی این نوع حساب را بررسی می‌کنیم:

حداقل سپرده: حداقل میزان سپرده اولیه برای یک حساب حرفه ای بیشتر از حساب‌های استاندارد و ECN MT4 خواهد بود. حداقل مقدار سپرده اولیه برای این نوع حساب ۵۰۰ دلار است.

اهرم: حساب‌های حرفه‌ای اهرم بالایی را به افراد ارائه می‌دهند که آن را برای معامله‌گرانی که سرمایه بیشتری دارند مناسب خواهد ساخت. حداکثر لوریج در این نوع حساب ۳۰۰۰ برابر سرمایه معاملاتی، یعنی ۱:۳۰۰۰ در نظر گرفته می‌شود.

اسپرد: اسپردها در حساب Pro ECN رقابتی هستند و مانند حساب‌های ECN MT5، معامله گران برای انجام دقیق معاملات خود کمیسیون پرداخت خواهند کرد. اسپرد این نوع حساب از ۰ پیپ شروع شده و میانگین اسپرد حدود ۱ پیپ است.

کمیسیون: حساب ECN Pro نیز از جمله حساب‌هایی است که شامل کومیسیون بوده و برای هر لات معامله در این نوع حساب 2.5 دلار کومسیون دریافت خواهد شد.

نحوه اجرا: حساب‌های حرفه ای دسترسی به نقدینگی عمیق و اجرای سریع سفارش را برای معامله گران فراهم می‌آورد. این نوع حساب نیز بصورت Market Execution راه‌اندازی می‌شوند.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران در این نوع حساب ۴۶ جفت ارز، طلا و نقره و ۵۵ CFD دسترسی خواهند داشت. در کل ۱۰۳ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می‌گردد.

پلتفرم: معامله‌گران می‌توانند از پلتفرم‌های MT4 برای معامله با حساب Pro ECN بهره‌مند شوند.

تفاوت انواع حساب آلپاری در بازار مالی فارکس

انواع حساب آلپاری در بازار مالی فارکس دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند. به‌طور کلی، حداقل میزان سپرده، تنوع ابزارهای معاملاتی، میزان اسپرد، میزان اهرم، حداکثر تعداد معاملات صورت گرفته، حداکثر تعداد معاملات باز از جمله تفاوت‌های اصلی در میان انواع حساب های آلپاری به شمار می‌رود. معامله گران می‌توانند با در نظر گرفتن این موارد از میان حساب‌های بروکر آلپاری مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایند.

بعنوان مثال در صورتی که معامله گر مبتدی باشید، قادر خواهید بود تا از یکی از انواع حساب‌های نانو، حساب استاندارد متاتریدر 4 و حساب استاندارد متاتریدر 5 استفاده نمایید، اما چنانچه به صورت حرفه ای در بازار فارکس در حال فعالیت هستید، بنابراین حساب‌های ECN و Pro ECN گزینه‌های بسیار مناسب‌تری برای شما محسوب می‌شوند؛ چراکه این دو نوع حساب ابزارهای معاملاتی متنوع تری را با اسپرد کمتر در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

بهترین حساب آلپاری در بازار مالی فارکس

بهترین حساب بروکر آلپاری، حساب PRO ECN به شمار می‌رود که شما می‌توانید با پرداخت 500 دلار آن را ایجاد نمایید، این نوع از حساب اسپرد شناور پایینی خواهد داشت، اما شامل کمیسیونی 16 دلاری برای هر 1 میلیون دلار معامله، است. ضمن اینکه این مدل از حساب ویژه افراد حرفه‌ای و اسکلپر‌ها خواهد بود.

جمع بندی

در پایان، بروکر آلپاری طیف وسیعی از انواع حساب‌ها را متناسب با نیاز معامله گران در سطوح مختلف تجربه و با میران سرمایه‌های مختلف ارائه خواهد کرد. چه یک فرد مبتدی باشید که به دنبال ورود به فارکس با سرمایه کم هستید یا یک معامله گر حرفه‌ای که به دنبال دسترسی مستقیم به بازار است، بروکر Alpari گزینه‌های زیادی را برای برآورده نمودن نیازهای معاملاتی شما در اختیارتان قرار می‌دهد. به خاطر داشته باشید که در هنگام انتخاب نوع حساب مناسب برای نیازهای خود، اهداف معاملاتی و تحمل ریسک خود را با دقت در نظر بگیرید.


 .این مطلب رپورتاژ آگهی بوده و این پایگاه خبری در محتوای آن هیچ نظری ندارد

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه