کدخبر : 13865

معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی گفت: تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه‌ای ۳۰ میلیون تومانی از هفته آینده در ۵ بانک عامل با سود بانکی ۴ درصدی قابل پرداخت است.

منوچهر رزمجو معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور امروز در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در ارتباط با نحوه تخصیص اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری اظهار کرد: 50 درصد این اعتبارات در بخش کشاورزی، 25 درصد در بخش صنایع و معادن کوچک، 4 درصد در بخش صنایع دستی و فرشهای دست باف، 10 درصد در بخش فناوری و خدمات فناوری اطلاعات و مابقی برای تامین سرمایه درگردش روستائیان و عشایر پرداخت شده است.

 


بیشتر بخوانید : ورود به سایت ثبت نام ودیعه مسکن | tem.mrud.ir


 

وی با اشاره ه اینکه اشتغال روستایی به صورت پایدار دنبال می شود، افزود: اشتغالزایی در بخش روستا با کمک صندوق کارآفرینی امید، بنیاد برکت و بناید علوی پروژه های برای اشتغالزایی در میان جوامع روستایی و عشایر و برای 3 تا 4 هزار نفر شغل ایجاد شده است.

 

معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور ادامه داد: بر اساس قانون بودجه جاری 500 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به روستائیان تعلق میگیرد و سقف تسهیلات از 10 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

 

 

خبرداغ : عکس لورفته از یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس و همسرش در مهمانی + عکس خصوصی

 

 

وی تصریح کرد: این تسهیلات برای رفع مشکلات روستائیان و ایجاد مشاغل کوچک پرداخت میشود.

 

پروژه‌های روز ملی روستا به صورت ویدئو کنفرانس توسط روحانی افتتاح می‌شود

 

رزمجو در پاسخ به سوال اظهار کرد: این تسهیلات از هفته آینده در 5 بانک عامل کشاورزی، رفاه، ملت، ملی و صادرات به صورت قرض الحسنه و با سود بانکی 4 درصدی قابل پرداخت است.

 

اینم مقام مسئول  گفت: این تسهیلات بانکی صرفا به روستائیان ساکن، نیازمندی پرداخت می شود که از خدمات نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد استفاده نمی‌کنند.

 

رزمجو اظهار داشت: این تسهیلات با حداقل ضمانت و با یک ضامن قابل پرداخت است و دهیاری ها افراد متقاضی را به فرمانداری ها معرفی می‌کنند تا برای دریافت وام به بانکها مراجعه کنند.

 

 

منبع: تسنیم

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ‍‍‍
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   روی خط رسانه
   بانک و بیمه
   اقتصاد کلان و بودجه
   صنعت و انرژی
   بورس و بازار سهام
   طلا و ارز
   بازار مسکن و راه
   بازار خودرو
   اجتماعی