معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن خبرداد:

تحقق شعار سال در بانک صنعت ومعدن با تامین مالی واحدهای تولیدی

کدخبر : 18877

بیژن اسدی از آمادگی این بانک برای تحقق شعار "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" در سال جاری خبر داد و گفت: این بانک با تأمین مالی واحدهای تولیدی و کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد، نقش حیاتی و ارزنده ای در تحقق شعار سال دارد.

به گزارش رصد اقتصادی  ، معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن   ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال 1400 از سوی رهبر معظم انقلاب، برنامه‌ریزی و اقدام برای تأمین اعتبار لازم برای افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و تکمیل و بهره برداری از پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارند، آغاز شده است.

وی افزود: در سال گذشته بانک صنعت و معدن عملکرد قابل قبولی در تحقق شعار جهش تولید و پیشبرد سیاستهای اعتباری دولت داشت و توانست 58 طرح با تسهیلات ریالی بالغ بر 10 هزار و 465 میلیون ریال و تسهیلات ارزی به مبلغ 3 میلیارد و 118 میلیون یورو را به بهره برداری برساند و برای 9012 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد نماید.

عضو هیأت عامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که سرمایه ها از فعالیتهای غیرمولد به سمت بخش تولید و صنایع دارای مزیت و توجیه فنی، مالی واقتصادی بالا هدایت شوند و همچنین واحدهای صنعتی و تولیدی که به علت افزایش قیمت ها دچار کمبود نقدینگی شده اند به سمت استمرار تولید و یا تکمیل پروژه بروند.

 

 

دوین و بازنگری سیاست ها و برنامه های بانک صنعت ومعدن در راستای تحقق شعار سال

اسدی در ادامه عنوان داشت: حمایت از صنایع دانش بنیان و صادرات محور و فن آور همواره جزو برنامه های بانک صنعت و معدن است و در شرایط فعلی بخش تولید کشور که به دلیل تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، با موانع بسیاری روبرو است، تمرکز ما بر تعامل جهت وصول به موقع مطالبات و استفاده از ظرفیت های قانونی جهت ارائه فرصت به واحدهای مشکل دار و جلوگیری از تعطیلی واحدهای فعال می باشد.

اسدی خاطرنشان کرد: طبق بررسی و برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در شش ماهه نخست امسال از 66 طرح تولیدی و معدنی که پیشرفت فیزیکی بیشتر از 80 درصد دارند، بهره برداری کنیم که برای انجام آن، 16 هزار و 675 میلیارد ریال و یک میلیارد و 396 میلیون یورو، تسهیلات مصوب نموده ایم و مایه خرسندی است که افتتاح این پروژه ها میزان تولید انواع محصولات در کشور را به صورت قابل توجهی افزایش داده و برای 6896 نفر به صورت مستقیم اشتغال به همراه خواهد داشت.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه