تصویب صورت های مالی سال ۱۳۹۹ شرکت سرمایه گذاری دستاورد دی

کدخبر : 19945

​مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دستاورد دی (سهامی خاص) برای سال مالی منتهی به 1399/12/30 با حضور ۱۰۰ درصدی سهامداران در تاریخ 4 خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

به گزارش  رصد اقتصادی  و به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه دی؛ هیات رئیسه این مجمع را آقایان بنی صفار به نمایندگی از شرکت بیمه دی به عنوان رئیس مجمع، بهروز قزلباش به عنوان ناظر اول و حدادیان به عنوان ناظر دوم و آقای حسنی بهابادی مشاور حقوقی شرکت بیمه دی به عنوان دبیر جلسه عهده دار بودند.

پس از رسمیت جلسه و قرائت گزارش هیات مدیره توسط آقای حدادیان به عنوان مدیرعامل شرکت و گزارش بازرس قانونی و حسابرس مستقل توسط نماینده موسسه حسابرسی فاطر، مجمع عمومی ضمن تشکر از عملکرد مطلوب شرکت و زحمات هیات مدیره، ترازنامه و صورتهای مالی سال مالی منتهی به 1399/12/30 مورد تصویب قرار داد. لازم به ذکر است گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی نسبت به وضعیت و عملکرد صورت های مالی مقبول و بدون بند شرط بوده که نشان از شفافیت و انضباط در گزارشگری مالی شرکت داشته است.

بر اساس عملکرد مالی شرکت در سال ۱۳۹۹ سود خالص بالغ بر ۳،۱۰۲ میلیارد ریال به دست آمده که در مقایسه با عملکرد سال ۱۳۹۸ حدود ۱۹5 درصد رشد نشان می دهد. شایان ذکر است عمده این سود مربوط به سود حاصل از خرید و فروش سهام بوده که حدود ۹۷ درصد از سود خالص شرکت را تشکیل داده است .

مجموع دارایی های شرکت در پایان سال 1399 بالغ بر ۵،۱۹۹ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال قبل (۲،۱۲۲ میلیارد ریال ) معادل ۱۴۵ درصد رشد نشان می دهد. عمده دارایی های شرکت در سال ۹۹ (حدود ۴،۷۶4 میلیارد ریال) در رابطه با سرمایه گذاری های صورت گرفته در سهام شرکت های بورسی بوده که ۹۲ درصد از کل دارایی ها را شامل گردیده است .

عملکرد سرمایه گذاری های بورسی شرکت نشان از بازدهی ۱۶۸ درصدی دارد که بالاتر از بازدهی ۱۵۵ درصدی شاخص کل بورس و متوسط بازدهی صندوق های مشترک سرمایه گذاری و میانگین بازدهی شرکت های سرمایه گذاری مشابه بورسی (حدود 152 درصد) بوده است و از این منظر شرکت موفقیت قابل قبولی را در ایجاد ارزش افزوده برای شرکت بیمه دی به عنوان سهامدار اصلی کسب کرده است.

در این جلسه سهامداران تقسیم سودی معادل ۳،۰۰۰ میلیارد ریال (5،000 ریال به ازای هر سهم) را به تصویب رساندند که در طول مدت فعالیت شرکت بی سابقه بوده است. شایان ذکر است این مبلغ مستقیم به عنوان سود ناشی از سرمایه گذاری ها در صورت های مالی بیمه دی منعکس خواهد شد و معادل 1،200 ریال سود به ازای هر سهم برای سهامداران شرکت بیمه دی به ارمغان خواهد آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: