صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد ملل

بررسی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد ملل در ماه گذشته

کدخبر : 23263

صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد ملل در تاریخ ۱۳شهریور ۱۳۹۵با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨۴ ، فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش  رصد اقتصادی و به نقل از خبرنگار پایگاه خبری اخبارپول، مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد‌.

اساسنامه صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد ملل در ۱۳شهریور ۱۳۹۶ به تایید سازمان بورس اوراق بهادار(سبا) رسیده و مشتمل بر ۶۶ ماده و ۴ پیوست است، بر طبق ماده ٣ اساسنامه هدف از تشکیل صندوق ،جمع آوری وجوه از سرمایه گذاران و اختصاص آنها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور کاهش ریسک سرمایه گذاری ،بهره گیری از صرفه جوئیهای ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه گذاران  است.

 موضوع فعالیت صندوق بر طبق بند۴ این اساسنامه، سرمایه گذاری در سپرده های بانکی و تمامی اوراق بهاداری است که مجوز آنها توسط دولت یا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا سبا صادر شده باشد که خصوصیات آنها در امیدنامه ذکر شده است. در این اساسنامه موضوعاتی همچون واحدهای سرمایه گذاری عادی و ممتاز ، سرمایه گذاری موسسان ، حداقل و حداکثر مشارکت در صندوق ،حسابهای بانکی ، مجامع ، وظایف و مسئولیت های ارکان صندوق (مدیر ، متولی ، ضامن ، حسابرس )، تشریفات معاملات اوراق بهادار و …. به تفصیل بیان شده است.

براساس آخرین آمار استعلامی در تاریخ۲۵ آبانماه ۱۴۰۰ کل رقم دارایی‌های این صندوق مبلغ ۴,۰۹۵,۸۶۳,۰۲۸,۶۴۲ است که در بخش ارزش دارایی‌ها و تعداد واحدهای این صندوق قابل مشاهده است.

 همچنین تعداد واحدهای صادرشده صندوق سرمایه گذاری اعتماد ملل تا تاریخ فوق ۲۰,۱۱۸,۸۱۴ بوده که نسبت به ماه قبل همین تاریخ افزایش ۲۰۱.۷۲۱ واحدی را نشان می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید، ارزش کل دارایی صندوق نسبت به ماه قبل با افزایشی در حدود ۸۱۸ میلیون ریال مواجه بوده است.

به گزارش اخبارپول، نحوه صدور سرمایه گذاری در این صندوق نیز به این صورت است که متقاضیان می‌بایست با مراجعه به یکی از شعب صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد ملل و تکمیل فرم درخواست صدور واحد سرمایه گذاری و ارائه مدارک هویتی معرفی‌نامه یا وکالت‌نامه، واریز به حساب بانکی صندوق و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر در صندوق، دریافت رسید واریز وجه و در نهایت تحویل اعلامیه صدور و گواهی سرمایه گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست به سرمایه گذار اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق کنند.

گفتنی است، سرمایه‌گذاران برای رصد لحظه‌ای می‌توانند با مراجعه به وبسایت صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد ملل، اطلاعات سرمایه‌گذاری به تاریخ روز، ارزش دارایی‌ها، بازدهی صندوق و سودهای دوره‌ای از آخرین آمارها مطلع شوند. همچنین تمامی اطلاعات در خصوص نحوه سرمایه‌گذاری، شعب، نمودارها و اخبار صندوق در این وبسایت در دسترس عموم قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: