بانک توسعه تعاون

انعقاد قرارداد عاملیت بانک توسعه تعاون با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری

کدخبر : 23484

بانک توسعه تعاون با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قرارداد عاملیت جهت پرداخت ۷۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش گردشگری، منعقد کرد.

به گزارش رصد اقتصادی: «سید باقر فتاحی» رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه انعقاد قرارداد عاملیت با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه اظهار داشت: برنامه پرداخت ۷۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جهت تکمیل طرح های نیمه تمام بخش های گردشگری و بوم گردی با انعقاد این قرارداد عاملیت در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با بیان این مطلب که این تسهیلات یارانه‌دار است و در مناطق کمتر توسعه یافته با نرخ ۱۰ درصد و در مناطق برخوردار با نرخ ۱۴ درصد قابل پرداخت است، خاطرنشان کرد: باز پرداخت این تسهیلات نیز همراه با دو سال تنفس است و پس از آن بازپرداخت به صورت پنج ساله قابل انجام است.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون، بیان کرد: تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ حائز ظرفیت‌هایی برای تامین مالی بانکی طرح‌های اقتصادی می‌باشد که به محض نهایی شدن تدوین دستورالعمل آن، بانک توسعه تعاون به عنوان پیشروترین بانک در نظام بانکی، این قرارداد را در بخش گردشگری با وزارتخانه تخصصی به امضا رسانده است.

فتاحی گفت: هماهنگی زیادی فی مابین ارکان اعتباری بانک توسعه تعاون با همکاران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد و هم اکنون ۵۸۰ پروژه گردشگری با پیشرفت بالای ۷۰ درصد در سطح کشور شناسایی شده است که با اعطای این تسهیلات، پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید و اشتغال مناسبی نیز در این بخش ایجاد خواهد شد.

وی به آمادگی کامل بانک توسعه تعاون جهت انعقاد قرارداد عاملیت با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: طی سال‌های اخیر همکاری و تعامل مناسبی با این دستگاه‌ها جهت تخصیص منابع صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار روستایی به معرفی شدگان بخشهای تولیدی و اشتغال زایی وجود داشته است و در مقطع کنونی نیز قراردادهای عاملیت با قید اولویت تعاونگران به اجرا درمی‌آید.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون، گفت: این بانک بالاترین سطح ایجاد اشتغال در بخش بومگردی و گردشگری را در نظام بانکی داشته است و بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه، بانک توسعه تعاون از این حیث سرآمد بوده است.

«سعید اوحدی» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: بانک توسعه تعاون طی سال های اخیر تعهد خود را در اعطای تسهیلات به معرفی شدگان وزارتخانه به صورت صد در صدی ایفا کرده است و در حال حاضر، نیز، با تشکیل کمیته ای مشترک، تسریع در مسائل اجرایی قرارداد مد نظر قرار می‌گیرد.

گفتنی است، در این مراسم امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون، سعید معادی معاون مدیرعامل بانک در امور استان ها و بازاریابی، حمید البرزی مدیر امور اعتباری بانک و محمد حسین عسگرپور مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی نیز حضور داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه