بانک قرض‌الحسنه رسالت

امکان استعلام مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی فراهم شد

کدخبر : 32150

هم‌وطنان از این پس می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مرکزی از مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی آگاهی یابند.

به گزارش رصد  اقتصادی و  به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه رسالت به نقل از بانک مرکزی، همان طور که پیش از این نیز اعلام شده بود، از روز شنبه مورخ 7 خرداد ماه سال جاری، طرح قانونی مسدود کردن وجوه صادرکننده ‎چک برگشتی به اندازه کسری مبلغ چک در حساب‌های بانکی آغاز شده است.

بر این اساس بانک مرکزی به منظور آگاهی مشتریان از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی، تمهیدی را بر روی وب سایت خود فراهم کرده است.

هموطنان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir در قسمت فوتر (پانوشت) وب‌سایت، از بخش «استعلام مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی» از مبالغ مذکور آگاهی یابند.

خاطرنشان می‌شود، هم‌وطنان می‌توانند با مراجعه به صفحه مذکور و با وارد کردن اقلام اطلاعاتی شامل کد ملی یا شماره تلفن همراه صاحب حساب/امضاکننده/ذی‌نفع، از دو شیوه «اطلاعات چک» و «کد رهگیری چک برگشتی» نسبت به استعلام مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی اقدام کنند.

گفتنی است فرایند مسدودسازی حساب صادرکنندگان چک برگشتی به صورت تدریجی و بر اساس توالی چک‌هایی است که به بانک مرکزی ارسال می‌شود و این فرایند در روزهای نخست آغاز طرح بر اساس تعداد پیش‌بینی شده انجام خواهد شد و پس از جمع‌آوری بازخوردهای طرح از بانک‌ها، این فرایند حداکثر طی حدود یک هفته برای تمام چک‌های برگشتی تسری پیدا خواهد کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: