کدخبر : 12335

بورس کالای ایران از معامله اولین واحد تجاری در بورس کالای ایران خبرداد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  فارس، بورس کالای ایران امروز چهارشنبه 29 مرداد 99 اعلام کرد: با فروش یک واحد ملک تجاری ،‌چراغ معاملات ملک در بورس کالا یاران روشن شد.

* با فروش یک باب واحد تجاری، چراغ معاملات ملک در بورس کالا روشن شد

با شروع معاملات روز جاری در بورس کالای ایران، یک باب واحد تجاری واقع در شهر جدید پردیس روی تابلوی بازار فرعی رفت که با ثبت نهایی معامله نخستین ملک در بورس کالا، پرونده‌ای جدید در معاملات بازار سرمایه کشور باز شد.

طی معاملات روز جاری شرکت عمران شهر جدید پردیس یک باب واحد تجاری را پس از پذیرش در بازار فرعی بورس کالای ایران عرضه کرد که این معامله با حضور دو متقاضی دنبال شد و دقایقی پیش این ملک به فروش رسید.

براساس اطلاعیه‌های صادره از سوی بورس کالای ایران، فروش این واحد به صورت ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد به صورت اقساط ۴۸ ماهه است و برنده معامله، باقیمانده ۳۰ درصد وجه اولیه را به حساب بورس کالا واریز و چک‌ها را هم نزد شرکت عمران شهر جدید پردیس تحویل می‌نماید و با امضای مبایعه نامه، فرایند معامله در بورس کالا تمام می شود. سه روز بعد از امضای مبایعه نامه، شرکت عمران شهر جدید پردیس ملک فروخته شده را به خریدار تحویل خواهد داد.

معامله مذکور در حالی به قیمت پایه ۱۰ میلیارد و ۶۳۹ میلیون ریال روی میز فروش رفت که شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز در نظر دارد دارایی ها و املاک ۱۹ شرکت عمران شهرهای جدید خود در سراسر کشور را بعد از پذیرش در بورس کالای ایران روی تابلو ببرد. بانک اقتصاد نوین نیز با استقبال از این معاملات، اخیرا یک قطعه زمین و دو باب واحد با کاربری تجاری- مسکونی را در بازار فرعی بورس کالای ایران پذیرش کرده که به نظر می رسد بزودی شاهد عرضه این املاک روی تابلوی بورس کالا نیز باشیم.

بازار فرعی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 29 مردادماه میزبان عرضه یک واحد تجاری در گروه اموال غیرمنقول است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، 200 تن نرمال پارافین نیز در بازار مذکور عرضه می شود.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران میزبان عرضه 2 هزار و 750 تن تیرآهن 14، 5 هزار و 500 تن سبد تیرآهن مخلوط، 42 هزار و 702 تن سبد میلگرد، 500 تن ریل آهن، 330 تن سبد ناودانی، 374 تن میلگرد کلاف و 420 تن شمش روی است.

براساس این گزارش، 20 هزار و 480 تن قیر در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد عرضه 61 هزار و 934 تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، قیر، گوگرد و وکیوم باتوم است.


 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه