استعفا رئیس سازمان بورس

کدخبر : 16712

حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از سمت خود کناره گیری و نامه استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از رکنا، حسن قالیباف اصل، رییس سازمان  بورس  و اوراق بهادار، استعفای خود را به دلیل فراهم نشدن شرایط اعلامی، به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرد.

قالیباف در نامه‌ی استعفای خود خطاب به وزیر اقتصاد نوشته است: پیرو نامه شماره 312/128 م مورخ 99/08/10 خطاب به ریاست محترم جمهور و درخواست استعفای اینجانب به تاریخ 99/09/04 به دلیل فراهم نشدن شرایط اعلامی جهت حمایت از صنایع، بازار سرمایه و سرمایه گذاران بدینوسیله استعفای خود را از عضویت در هیات مدیره و ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، مجدداً اعلام می نمایم. استدعا دارد در اجرای ماده 11 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران دستور اقدام صادر فرمایید.

او همچنین در ادامه تأکید کرده است که "بنده در سخت‌ترین شرایط که مردم دعوت عمومی به بازار سرمایه شده بودند، آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق های سهام دولتی (ETFها) درحال انجام بود این وظیفه خطیر را بعهده گرفتم و در طول چند ماه خدمت در دشوارترین شرایط به دنبال توسعه بازار، تأمین مالی، ابزارها و نهادهای مالی بودم که در کمترین زمان بزرگترین کارها در بازار سرمایه انجام شد ولی متاسفانه بواسطه اقدامات سیاسی و ورود غیر حرفه‌ای بیش از حد اشخاص و مسئولین به مباحث بازار سرمایه و بروز افت و خیز شدید شاخص کل بورس تهران، هیچ وقت دیده نشد."

 

 

قالیباف خبر استعفای خود را تکذیب کرد

این در حالی است که باوجود انتشار نامه استعفای قالیباف اصل در فضای مجازی ، ساعتی بعد تکذیب شد.قالیباف اصل خبر استعفای خود را تکذیب کرد و گفت: استعفا نکرده ام!

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار تهران در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس:استعفا نداده ام و نمی دانم خبر استعفای مرا چه کسی منتشر کرده است.شاید مرا برکنار کنند اما استعفا نداده ام.اطلاع ندارم که چه کسی این خبر را و با چه هدفی منتشر کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: