کدخبر : 18750

بازار سرمایه دوباره قرمزپوش شد. آن هم درست وقتی که رییس سازمان بورس در کلاب هاوس وعده داد منابع جدیدی به بورس تزریق می‌شود

 

 بازار سرمایه امروز هم سراسر قرمز شد و شاخص کل همچنان در کانال یک میلیون و ۲۰۰هزار واحد درجا می‌زند.

 

این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که شب گذشته محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس در کلاب هاوس حاضر شده و گفته بود دامنه نوسان به صورت تدریجی مانند گذشته و متقارن می‌شود.

 

او همچنین تاکید کرده بود که اگر فضای کلی بازار سرمایه مناسب باشد به سمت افزایش دامنه نوسان حرکت می‌کنیم.

 

رییس سازمان بورس علاوه بر این توضیح داد که قرار است منابع قابل توجهی از صندوق توسعه وارد بازار شود.

 

البته این اخبار جدید نبود و او پیش از این از تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بورس خبر داده بود. قبل از این هم در اسفند ماه ۹ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه وارد شد که نتوانست تغییری در وضعیت بورس ایجاد کند.

 

حالا اما کارشناسان بازار سرمایه اعتقاد دارند که این ارقام نخواهد توانست رخداد مهمی در بازار سرمایه ایجاد کند.

 

آنها می‌گویند که مردم نسبت به بازار دچار بی‌اعتمادی شده و دیگر نقدینگی قابل توجهی به بازار نخواهند آورد تا رشدهای شارپی سال ۹۸ و اوایل ۹۹ را تجربه کنیم.

 

رضا شیرازی، کارشناس بازارهای مالی می‌گوید که جبران زیان سنگین برای افرادی که در سال ۹۹ وارد بازار سرمایه شدند به راحتی امکان پذیر نیست و تصور نمی‌کند که زیان آنها امسال جبران شود.

 

علیرضا کریمیان دیگر کارشناس بازارهای مالی هم بر همین عقیده است می‌گوید تا پایان سال بازار صعودی خواهد بود اما رشد بورس آنقدرها نیست که ضررهای سنگین را جبران کند.

 

این کارشناسان همچنین به وضعیت مبهم اقتصاد ایران در سال جاری اشاره کرده و گفتند وضعیت بازگشت به برجام، انتخابات ریاست جمهوری و وضعیت مهار کرونا در سال ۱۴۰۰ گنگ و مبهم بوده و تحلیل آینده اقتصاد و بورس را بسیار دشوار کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه