سود سهام عدالت واریز نمی شود

کدخبر : 19135

قرار بوده ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت تا پایان ماه رمضان به حساب سهامداران واریز شود، آیا این پول تا پایان هفته آینده پرداخت می‌شود؟

 

 در حال حاضر سه موضوع برای سهامداران سهام عدالت مهم است، فروش سهام، سود سالانه آن و دریافت کارت اعتباری یا وام.

 

در خصوص فروش سهام عدالت که مسئولان آغاز فروش دوباره آن را مشروط به متعادل شدن بازار سرمایه می‌دانند و می‌گویند تا زمانی که وضعیت این بازار خوب نشود نمی‌توان انتظار فروش سهام عدالت داشت.

 

طرح کارت اعتباری سهام عدالت هم از بهمن پارسال آغاز شده و فقط در دو بانک ملی و تجارت قابل دریافت است و سهامداران گله‌مند هستند که چرا نمی‌توانند از بانک‌های دیگر این وام را بگیرند.

 

طبق اظهارات قبلی مسئولان بورس قرار بود در اردیبهشت دیگر بانک‌ها نیز این طرح را اجرا کنند اما اینطور نشد.

 

در خصوص علت آن مدیر فنی سهام عدالت به تجارت‌نیوز می‌گوید: ما سرویس‌ها را آماده کرده‌ایم و در اختیار بانک‌ها قرار داده‌ایم. وقتی بانک ملی توانسته به چندین هزار سهامدار وام بدهد بانک‌های دیگر نیز می‌توانند این طرح را شروع کنند. بانک‌ها به هر دلیلی این سیستم را پیاده‌سازی نکرده‌اند. این مشکل به خود آن بانک بر می‌گردد و نه ما.

 

 

 

تکذیب واریز سود سهام عدالت در ماه رمضان؟

سومین مسئله سهامداران، دریافت مرحله دوم سود سهامشان است. مرحله اول سود حاصل از عملکرد شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت در سال ۹۸ در روزهای پایانی سال ۹۹ واریز شد، یعنی سهامداران ۵۰ درصد از سودشان را گرفته‌اند. ابتدا قرار بود ۵۰ درصد دوم قبل از ماه رمضان واریز شود اما سپس اعلام کردند که این سود تا پایان ماه رمضان واریز می‌شود.

 

ماه رمضان هفته آینده تمام می‌شود. آیا سهامداران تا پایان هفته آینده به سود سهامشان می‌رسند؟

 

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت می‌گوید: پول سود سهام دست ما نیست و ما فقط توزیع‌کننده هستیم. به گفته او باید شرکت‌های سرمایه‌پذیر این پول را تامین وجه کنند.

 

او در خصوص زمان واریز عنوان می‌کند: هر زمانی که این شرکت‌ها پول را به حساب سپرده‌گذاری واریز کنند ما یک تا دو روز بعد به حساب مردم واریز می‌کنیم، ولی این که گفته می‌شود تا پایان ماه رمضان پرداخت می‌شود نیز مشخص نیست.

 

روز گذشته نیز مدیر عامل شرکت سپرده مرکزی گفته بود که هنوز پنج شرکت سود سهام‌داران را واریز نکرده‌اند. به گفته او فرصت این شرکت‌ها تمام شده است و اگر واریز نکنند اسامی آن‌ها اعلام عمومی خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه