گودرزی در مراسم افتتاح مرکز داده بورس تهران:

اولویت خدمات این مرکز به شرکت ها و ارکان بازار سرمایه است

کدخبر : 27941

مراسم رونمایی و افتتاح رسمی بزرگترین و مجهز ترین مرکز داده( دیتا سنتر) بازارسرمایه در بورس تهران با حضور ریاست و هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران عامل ارکان، فعالان بازار و اصحاب رسانه برگزار شد.

 به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، محمود گودرزی مدیر عامل بورس تهران امروز یکشنبه در آیین رونمایی و افتتاح رسمی از بزرگترین دیتاسنتر و تندیس بورس تهران، با تاکید براینکه هدف بورس، ارائه خدمات به اهالی بازار سرمایه است، گفت: بورس تهران افتخار دارد تا در این روز مبارک از بزرگترین مرکز داده بازار سرمایه رونمایی کند.

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به سیاست‌های راه‌اندازی مرکز داده در بورس تهران تصریح کرد: در حال حاضر استانداردهای Tier3  در مرکز داده بورس تهران رعایت می‌شود و این مرکز بر اساس استانداردهای Tier 4 طراحی شده است.

مدیرعامل بورس تهران اظهار داشت: دو پست برق در دو نقطه مختلف تهران به بورس تهران سرویس می‌دهند  و این مرکز داده را پشتیبانی می کنند  و زمانی که این دو نقطه دچار بحران شوند، UPS و ژنراتورهای این مرکز داده به کمک خواهند آمد. با این اقدام دیگر در زمان قطعی برق با مشکل مواجه نمی‌شویم و مباحث پیرامون پروتکل‌های امنیتی و پدافندی در بالاترین سطح استانداردها در این مرکز رعایت می‌شود.

وی ادامه داد: مرکز داده بورس تهران از نرم افزار به روز، به منظور پایش و مدیریت زیرساخت فیزیکی مرکز داده استفاده می کند. همچنین بورس تهران فرآیند ورودی‌ها و خروجی‌ها را از این طریق مورد کنترل قرار می دهد.

گودرزی با بیان اینکه  تلاش می کنیم دیتاسنتر به عنوان یک شرکت مجزا به کار خود ادامه دهد، خاطرنشان کرد: اولویت بورس تهران ارائه خدمات مرکز داده به شرکت ها و ارکان بازار سرمایه است.

مدیر عامل بورس تهران افزود: پروتکل های امنیتی در این مرکز براساس استانداردهای روز دنیا انجام  می شود و در آینده بسیار نزدیک از سایت مرکز داده بورس که درگاه ارتباط مشتریان این مرکز می باشد، رونمایی خواهد شد.

گودرزی خاطرنشان کرد: مهمترین هدف و سیاست ما این است که بورس تهران دیجیتالی شود و هدف و اولویت بورس تهران ارائه سرویس‌های دیجیتالی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه