بیمه

اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه برگزار شد

کدخبر : 22582

اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور ماه در سندیکای بیمه‌گران ایران برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی: دکتر دلفراز در خصوص برگزاری اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه گفت: در این جلسه، مدیران سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه به بیان نقطه نظرات خود به ویژه در خصوص وضعیت پورتفوی شرکت‌های بیمه پرداختند.
مدیرعامل بیمه ملت، ارزش روز سرمایه‌گذاری انجام شده در بازار سرمایه را توسط شرکت‌های بیمه به استثنای بیمه مرکزی و بیمه ایران، حدود ۳۰ هزارمیلیارد تومان در سال ۹۹ ذکر کرد و گفت: جمع کل سرمایه‌گذاری شرکت‌های بورسی در صنعت بیمه در سال ۹۹ نزدیک به ۱۱ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به سال ۹۸، ۳,۵ برابر رشد را نمایان می‌سازد.
رییس کمیسیون تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از آنجایی که صنعت بیمه ۲,۸ درصد سهم بازار سرمایه را به خود اختصاص داده، در این جلسه، آینده بازار سهام و فرصت‌های پیش روی صنعت بیمه در این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر دلفراز با تاکید بر این‌که بدون شک، یکی از مهمترین محل‌های درآمد صنعت بیمه، بازار سرمایه است؛ ادامه داد: امیدواریم که این روند در آینده نیز ادامه پیدا کند.
رییس کمیسیون تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه همچنین اظهار کرد: ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک در سهام، صندوق‌های پروژه محور، تاسیس شرکت‌های سبدگردان و تامین سرمایه نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در این مهم داشته باشد.
مدیرعامل بیمه ملت در اولین جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری صنعت بیمه و در پایان سخنان خود افزود: با تشکیل کمیسیون سرمایه‌گذاری و سایر کارگروه‌ها، امکان فعالیت در این زمینه‌ها میسر شده و سبب‌ساز افزایش سودآوری صنعت بیمه خواهد بود.
دکتر سیدمحمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران نیز در اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه؛ نقش اثرگذار این کارگروه‌ها و به ویژه کارگروه سرمایه‌گذاری صنعت بیمه را در تصمیم‌سازی‌ها مهم برشمرد و ادامه داد: ارتباط منظم و بیشتر با بیمه مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار به عنوان نهادهای ناظر، می‌تواند نقش مهمی را در این ارتباط و هم‌افزایی‌ها ایفا کند.
گفتنی است؛ اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه با حضور دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران، دکتر دلفراز رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری سندیکا، جمعی از مدیران عامل و مدیران سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ در محل آن سندیکا برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: