کدخبر : 15304

وکیل مدافع مادر رومینا اشرفی توضیحاتی درباره پرونده ارائه کرد.

رومینا اشرفی دختر تالشی بود که توسط پدرش به قتل رسید.  گمانه زنی ها در مورد علت به قتل رساندن رومینا زیاد بود  . پدر رومینا در زندان است . در ادامه جزئیاتی از حکم پدر رومینا را می خوانید . 

 


خبرداغ : دابسمش +18 ریحانه پارسا با لباس نامتعارف روی تخت + فیلم جنجالی

 

 


 

 

ابراهیم نیکدل مقدم در خصوص آخرین وضعیت پرونده  رومینا اشرفی ، اظهار کرد: پرونده در شعبه دو دادگاه کیفری یک استان گیلان رسیدگی شد و ما تقاضای فرجام خواهی کردیم و فعلاً هنوز شعبات دیوان تعیین نشده است.

 

وکیل مدافع مادر رومینا اشرفی افزود: ما خلأهای قانونی زیادی در مقررات  کیفری  داریم که دادگاه نمی‌تواند این خلأها را پر کند و تا قانون نباشد دادگاه نمی‌تواند ورود کند.

وی گفت: بحث افساد فی الارض را نیز مطرح کردیم که آن هم به دور از منطوق صریح مقررات است و بعید است که پدر رومینا را مفسد فی الارض بدانند. البته ما موافق اعدام نیستیم و به نظر من باید برای قاتل مجازاتی تکمیلی تعیین می‌شد تا بتواند آثار مجازات اصلی مانند اقامت اجباری در یک محل دور افتاده یا ممانعت از حضور در محل اقامت قبلی را تعیین کند.

 


خبر فوری : جهت ثبت نام رایگان وام کرونایی در اذر ماه اینجا کلیک کنید

 


 

قوانین ما نه تنها اثر پیشگیرانه ندارد بلکه جرم‌زا هستند

نیکدل مقدم به ناکارآمد بودن قوانین و وابستگی به مباحث فقهی اشاره کرد و گفت: مشکل ما، ریشه‌ای، فرهنگی و اجتماعی است و قوانین جزای ما برگرفته از مبانی فقهی است که بعضا کارکرد خود را با شرایط امروز از دست داده اند. در کشور ما در بخش قوانین فقط حقوقدانان نیستند که تصمیم می‌گیرند بلکه افرادی قوانین را تصویب می‌کنند که تبحری در مباحث جرم شناختی ندارند.

این وکیل دادگستری بیان کرد: برای پیشگیری از وقوع جرم‌های این چنینی می‌توانیم تجربیاتمان را ارائه و راهکارهایی پیشگیرانه را مورد بررسی قرار دهیم. پیامد اجتماعی صرفاً نباید سرکوب گرایانه باشد بلکه باید بازدارنده باشد.

وی اضافه کرد: قوانین ما نه تنها اثر پیشگیرانه ندارد بلکه بعضا جرم‌زا هستند. در بحث های کیفری باید قوانین به نحوی باشد که مانع از وقوع جرائم شود

 

منبع : رکنا 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه