کدخبر : 15545

بیوگرافی فرزندان شهید محسن فخری زاده را در این مطلب بخوانید:

نام:  محسن فخری زاده  مهابادی، نام پدر: حسن، متولد: ۱۳۳۶ از شهر: قم

 

نام مستعار  محسن فخری زاده  در نامه نگاریها و صحبت های اداری * دکتر حسن محسنی * است.

 

شماره شناسنامه : ۱۹۵۷ صادره از قم، متأهل و دارای سه فرزند است.

 

 

خبرداغ : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهار شنبه 12 آذر | 99/9/12

 

نام همسر محسن فخری زاده : صدیقه قاسمی، فرزند: نعمت اله به شماره شناسنامه ۱۶ صادره از بهشهر

 

عکس همسر محسن فخری زاده

 

 

نام فرزندان محسن فخری زاده : حامد، مهدی و هانی فخری‌ زاده مهابادی است.

 

سوابق: وی دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای است. از ابتدای روی کار آمدن جمهوری اسلامی و تشکیل سپاه به عضویت سپاه در آمد و درحال حاضر درجه نظامی سرتیپ پاسدار را دارد.

 

 

با تشکیل واحد تحقیقات ویژه اتمی (تیم ۳۲) در سال ۱۹۸۳ در مرکز تحقیقات  سپاه پاسداران  ، فخری زاده از همان ابتدای تشکیل در این مرکز فعالیت خود را شروع کرد.

 

محسن فخری زاده  از سال ۱۹۹۲ بعنوان عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه، امکانات این دانشگاه را در جهت تحقیقات هسته ای بکار گرفت و تاکنون همچنان این سمت را دارد. و سپس رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر شد. او رییس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) بود.

 

لازم به ذکر است نام  محسن فخری‌زاده  به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی منتشر شده است.

 

نام فخری‌زاده تحت عنوان دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC) در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.

 


بیشتر بخوانید : سهمیه بندی جدید بنزین فاش شد + جزئیات


 

محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته‌ای ایرانی است که بنیامین  نتانیاهو  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی سال گذشته خود به زبان آورد و مدعی شد روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

 

پشت پرده دختر بی حجاب شهید فخری زاده در کانادا + فیلم گفتگو

 

ترور+خانواده+شهید+فخری‌زاده+اینبار+در+فضای+مجازی

 

رسانه‌های ضدانقلاب  به سراغ ترور خانواده شهید  محسن فخری زاده  در فضای مجازی رفتند.

 

پس از  ترور  ناجوانمردانه دکتر  محسن فخری زاده  که منجر به  شهادت  این  دانشمند  هسته‌ای شد، بلافاصله رسانه‌های معاند و کاربران ضدانقلاب هجمه‌ای را علیه این خانواده شهید به راه انداختند.

 

به تازگی عده‌ای با انتشار تصویر از یک  دختر بی‌حجاب  ، مدعی شدند این دختر همان نوه  محسن فخری‌زاده  است که بر سر پیکر  دانشمند هسته‌ای  حاضر شده است.

 


خبرداغ : آفتاب گرفتن سارا و نیکا + عکس لورفته


 

اما پس از این موضوع، صاحب اصلی تصویر که شباهت اسمی با شهید  فخری‌زاده  در گفت‌وگویی اعلام کرد که وی ساکن کانادا است و سال‌ها است که در ایران حضور ندارد و او فردی که در مراسم وداع باشهید حضور داشته نبوده است.

 

پیش از این نیز در زمان اولین مصاحبه تلویزیونی همسر شهید فخری‌زاده، شایعه‌ای مبنی بر اینکه خبرنگار شبکه خبر جملاتی را به وی القا می‌کند در رسانه‌های معاند منتشر شده بود

 

 

منبع : رکنا 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه