همزمان با حضور در نمایشگاه قطعات خودرو اعلام شد:

کدخبر : 17001

مجموعه کمک فنر ایندامین سایپا، با کمک مهندسان و متخصصان خود موفق به حذف ۱۲ قطعه کلیدی وارداتی مورد مصرف در محصولات تولیدی خود شد.

به گزارش رصد اقتصادی  و به نقل از سایپا نیوز، شرکت کمک فنر ایندامین سایپا با توجه به شدیدترین تحریم ها و محدودیت در تامین قطعات مورد نیاز، تمرکز خود را بر داخلی سازی قطعات گذاشت و ۴۳ پروژه را در دو فاز برای این فرآیند تعریف کرد.

بر این اساس از ابتدای شروع این پروژه (اول شهریورماه) و در فاز نخست، ۱۴ پروژه در مرحله قالب سازی و تامین مواد اولیه، ۶ پروژه در مرحله تولید نمونه، ۴ پروژه در فاز سری صفر و ممیزی همزمان سری صفر و ۱۲ پروژه در مرحله تولید انبوه قرار گرفته است.

مجموعه کمک فنر ایندامین سایپا توانست، در پایان فاز اول پروژه داخلی سازی، ماهیانه حدود ۱۸ درصد کاهش ارزبری را رقم بزند و برای فاز دوم این عدد در حدود ۲۶ درصد پیش بینی شده است. در این میان در پایان پروژه داخلی سازی میزان صرفه جویی ارزی به ۴۴ درصد می‌رسد.

بر این اساس می توان کاهش ارزبری صورت گرفته را صرف سرمایه گذاری و توسعه محصول کرد.

 با توجه ﺑﻪ چالش های به وجود آمده در ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻗﻄﻌﺎت ﺧﺎرﺟﯽ به جهت تحریم‌های ظالمانه، تمرکز بر داخلی‌سازی این قطعات به عنوان حیاتی ترین فعالیت شرکت ایندامین مطرح شد.

شرکت کمک فنر ایندامین به همراه تعدادی دیگر از شرکت های زنجیره تامین گروه خودروسازی سایپا در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی، قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو حضور یافته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه