زمان ورود تارا اتوماتیک به بازار خودرو

کدخبر : 19216

طبق طرح‌های فروش ایران خودرو، اولین موعد تحویل خودرو تارا اتوماتیک، مهرماه ۱۴۰۰ است. اما این خودرو با چه قیمتی قرار است وارد بازار شود؟

تارا دنده دستی که قرار بود اواخر سال ۹۹ به مشتریان تحویل داده شود، طبق شنیده ها قرار است در روزهای پایانی اردیبهشت ماه به دست مشتریان برسد. اما تارا اتومات که اختلاف قیمت زیادی با تارا دستی دارد در مهرماه وارد بازار خودرو می شود.

تارا اتوماتیک، با همان موتور جدید +TU۵ به بازار می‌آید. بنابراین مهم‌ترین تفاوتش با تارا دستی، در همان گیربکس است؛ گیربکسی که قبلا در دنا پلاس توربو اتومات، امتحانش را پس داده است.

البته ایران خودرو در اواسط زمستان ۹۹ تولید راناپلاس پانوراما را با گیربکس ۶ دنده جدید را آغاز کرده است، بنابراین احتمال اینکه در سال‌های آینده، موتور +TU۵ و گیربکس فعلی همراه آن، هم در مدل تارا دستی و هم در مدل تارا اتومات تغییر کند، بسیار زیاد است.

 

 

قیمت تارا اتومات چقدر است؟

 

قیمت تارا اتومات قبل از افزایش قیمت ۸/۲ درصدی محصولات ایران خودرو در سال ۱۴۰۰، حدود ۳۸۵ میلیون تومان اعلام شده است. اما هنوز مشخص نیست با اعمال قیمتهای جدید، تارا اتوماتیک در چه محدوده قیمتی وارد بازار خودرو می شود. قیمت تارا دنده دستی هم سال گذشته حدود ۲۸۷ میلیون تومان اعلام شد. البته این خودرو در سال جدید باید با اعمال افزایش قیمت ۸/۲ درصدی وارد بازار شود.

طبق اعلام مقیمی مدیر عامل ایران خودرو آقای مقیمی در سال ۱۴۰۰، محصول جدید تارا ایران خودرو قرار است در ۵۰ هزار دستگاه تحویل مشتریان شود. تولید تارا اتوماتیک نیز از تیرماه ۱۴۰۰ شروع خواهد شد. ایران خودرو حتی به فکر صادرات خودرو تارا هم هست و می‌خواهد در فاز نخست، ۳۰۰ دستگاه از خودرو تارا را به برخی از بازارهای هدف، بفرستد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه