تشکیل کمیته راهبری مدیریت استعدادها در ایران خودرو

با هدف ایحاد فرصت شکوفایی منابع انسانی صورت می‌گیرد

کدخبر : 19750

کمیته راهبری استعدادیابی، با هدف ایجاد بستر و فرصت مناسب برای رشد و شکوفایی کارشناسان کلیدی، نیروهای تحصیلکرده جوان و نخبه در گروه صنعتی ایران خودرو تشکیل می شود.

به گزارش  رصد اقتصادی ،  مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در جلسه هم اندیشی طرح توسعه استعدادهای مدیریتی در سطح این گروه صنعتی گفت: نیروی انسانی خلاق و پویا، آهنگ رشد و توسعه صنعتی کشور را شتاب می‌بخشد. 

فرشاد مقیمی، مهم‌ترین هدف تشکیل کمیته راهبری استعدادیابی را ایجاد پشتوانه عظیمی از سرمایه انسانی متخصص برای صنعت خودرو و صنایع وابسته دانست و افزود: در این کمیته از نظرات پیشکسوتان صنعت خودروی کشور و صاحب نظران نیز استفاده می شود. 

مقیمی تاکید کرد: محصول ایران خودرو تنها خودرو نیست بلکه سرمایه‌های اجتماعی آن است که مسیر ورود به بازار های صادراتی را هموار می کند. 

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: سرمایه انسانی ایران خودرو از نظر مهارت، خلاقیت و هوش در سطح بالایی قرار دارد. 

وی بر نهادینه شدن عرق و تعلق سازمانی در بین سرمایه‌های انسانی شرکت تاکید کرد و گفت: نقش مدیران منابع انسانی در پیاده‌سازی و عملیاتی کردن ایده‌های جدید مدیریتی بسیار مهم است. 

مقیمی با اشاره به هنر مدیریت منابع انسانی و ایجاد انگیزه و دمیدن روح خلاقیت در بین پرسنل جهت رشد و شکوفایی آنان اظهار کرد: نخبه کشی در هر سطحی از سازمان ممنوع است.

در ادامه این جلسه هم اندیشی، محمد گلچین راد، معاون توسعه منابع انسانی گروه صنعتی ایران‌خودرو و فرزانه اصلی بیگی مدیر مطالعات و برنامه ریزی منابع انسانی، گزارشی در زمینه رویکرد منتخب مدیریت استعداد در شرکت ایران خودرو ارایه کردند.

گلچین راد گفت: بعد از شناسایی تخصصی مشاغل، در سال جاری زمینه ای برای مشارکت کارشناسان و تکنیسین ها جهت شناسایی شاغلین کلیدی فراهم می‌آید، در این طرح شناسایی مدیریت مطلوب استعدادها به عنوان یک ضرورت استراتژیک در ارتقای تاب آوری و توسعه پایدار سازمان در نظر گرفته و شاغلین کلیدی در مشاغل کلیدی، پس از شناسایی مورد حمایت مادی و معنوی گروه قرار خواهند گرفت و با توسعه آنها آینده گروه صنعتی ایران خودرو به دست پرتوان ایشان سپرده خواهد شد. 

وی افزود: ریسک منابع انسانی یکی از پنج ریسک مهم در صنایع است و ریسک مدیریت استعداد در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است. 

گلچین راد تاکید کرد: ایران خودرو با داشتن سرمایه‌های عظیم انسانی توانمند و گروه‌های شغلی و تخصص های متنوع کلیدی، مستلزم راهبری و معماری سازمانی است.

گفتنی است در جلسه هم اندیشی طرح مدیریت و پرورش استعدادهای سازمانی شرکت ایران خودرو مدیران عامل ایساکو، گسترش سرمایه گذاری، ایران خودرو خراسان و نیرو محرکه و هم چنین جمعی از مدیران ارشد به صورت رو در رو یا بر خط حضور داشتند و به تبادل نظر پرداختند.

 

 

منبع:ایکوپرس

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه