توقف معاملات در بازار خودرو

کدخبر : 20943

همزمان با تشدید بیماری کرونا در شهر تهران، معاملات در بازار خودرو متوقف شده و قیمت‌ها نیز در بازارهای غیررسمی فعلا ثابت مانده است.

به گزارش رصداقتصادی، تشدید بیماری کرونا و آغاز پیک پنجم این بیماری عاملی شده تا اصناف امروز تصمیم به تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی بگیرند. برهمین اساس و مطابق ابلاغیه اتاق اصناف ایران به جز گروه کالایی یک اصناف گروه دو سه و چهار از روز ۱۳ تیر تا رفع تشدید بیماری در شهر تهران تعطیل شده‌اند.

همین موضوع عاملی شده تا نمایشگاه‌داران خودرو نیز تعطیل کنند و به نوعی معاملات در بازار خودرو که در رکود قابل توجهی به سر می‌برد، متوقف شود. البته در روال گذشته که نمایشگاه‌های خودرو به دلیل بیماری کرونا تعطیل بودند برخی مشتریان، خریدهای خود را از طریق بازارهای غیررسمی انجام می‌دادند. ولی این بار ثبات قیمت‌ها و رکود در بازار، عاملی شده تا خریداران تمایلی به خرید خودرو آن هم در شرایط فعلی نداشته باشند.

درحال حاضر، پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۳۴ میلیون تومان، پژو پارس سال ۲۳۳ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۲۰۶ میلیون تومان، تیباصندوقدار ۱۳۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶تیپ پنج ۲۶۷ میلیون تومان پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۳۸۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶تیپ دو ۲۰۴میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

علاوه براین، ساینا دنده‌ای ۱۴۶ میلیون تومان، سمند ای‌اف سون ۲۲۹ میلیون تومان، و رانا پلاس ۲۴۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد (تسنیم).

در این شرایط برخی خودروسازان اقدام به پیش‌فروش محصولات خود کرده‌اند. از جمله امروز اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران خودرو اعلام شد. در این طرح جدید ایران خودرو، سه خودرو پژو پارس TU5، پارس سال و دنا پلاس اتوماتیک با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه عرضه شده است.۲۶ هزار برنده قرعه‌کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مشخص شدند.افراد برای اعلام نتیجه انتخابات به آدرس https://esale.ikco.ir/#!/ مراجعه کنند و با درج کد ملی از نتایج قرعه‌کشی مطلع شوند.

اما چند نفر در قرعه‌کشی ایران خودرو شرکت کردند؟ ایمنا نوشته است: « در این طرح سه میلیون و ۶۰۳ هزار و ۹۲۴ نفر ثبت نام کردند که سه میلیون و ۴۹۸ هزار و ۷۲۰ نفر واجد شرایط حضور در قرعه‌کشی شدند.»ایران خودرو زمان تحویل خودروها را حداکثر سه ماه آینده اعلام کرده است. البته برندگان قرعه‌کشی هم مهلت زیادی برای واریز وجه خودرو ندارند.

بر این اساس مشتریانی که نامشان در قرعه‌کشی انتخاب می‌شود پنج روز مهلت دارند تا نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند و عدم واریز وجه به‌منزله انصراف از خرید تلقی خواهد شد و نفرات لیست ذخیره، جایگزین انصرافی‌ها می‌شوند.گفتنی است مراسم قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده سه محصولات ایران خودرو ساعت ۱۰ صبح روز ۱۳ تیر با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در محل سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش این شرکت برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه