تحقق هدف خودکفایی با احداث یک کارخانه جدید در تولید تایرهای تمام سیمی

کدخبر : 22242

رئیس انجمن صنفی زنجیره ارزش تایر در خصوص وضعیت خودکفایی صنعت تایر کشور در حوزه تولید تایرهای سبک و سنگین توضیحاتی را مطرح کرد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  خبرخودرو، رئیس انجمن صنفی زنجیره ارزش تایر در خصوص وضعیت خودکفایی صنعت تایر کشور در حوزه تولید تایرهای سبک و سنگین توضیحاتی را مطرح کرد.

محمدرضا گنجی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: صنعت تایر در حوزه تایرهای سبک به خودکفایی کامل رسیده و 70 درصد از تایرهای سنگین نیز در سایز تمام سیمی در داخل کشور تولید می‌شود و 30 درصد مابقی می‌بایست از طریق واردات تامین گردد. پس از راه‌اندازی کارخانه‌های جدید، خودکفایی در این بخش نیز حاصل خواهد شد.

وی با توجه به اظهارات وزیر صمت مبنی بر تسهیل روند واردات تایرهای سنگین و ضرورت برقراری توازن میان تولید داخل و واردات و ضرورت حمایت از تولید داخل افزود: پس از راه‌اندازی یک کارخانه جدید در حوزه تولید تایرهای تمام سیمی کامیون‌ها به خودکفایی در حوزه تایرهای سنگین نیز نزدیک خواهیم شد.

رئیس انجمن صنفی زنجیره ارزش تایر گفت: اکنون کارخانه بارز در حوزه تولید تایرهای تمام سیمی به طور کامل فعال است و خط تولید جدید کارخانه آرتایول تایر نیز به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده که تا دو تا سه ماه آینده میزان تولیدات این کارخانه نیز به حد مطلوب خواهد رسید. بر همین اساس تنها در صورت ورود یک کارخانه دیگر به مدار تولید خودکفایی حاصل خواهد شد.

گنجی در پایان در خصوص وضعیت تست جاده‌ای تایر در کشور خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از تست جاده‌ای تایر در کشور در حال انجام است، ضمن اینکه تدبیر تایر متعلق به کارخانه یزد تایر، یک پیست استاندارد برای تست جاده‌ای تایر را افتتاح خواهد کرد و پس از افتتاح این بخش، کلیه تست تایرهای داخلی در ایران انجام خواهد شد.

 

 


 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: