کدخبر : 9432

با اعلام رئیس پلیس راهور ناجا، پژو ۴۰۵ نهایتا تا یک ماه دیگر از چرخه تولید حذف خواهد شد تا قبل از پراید ۱۳۱، با خودروسازی کشور وداع کند.بنابر گفته سردار کمال هادیانفر، با توجه به تعهدات ایران‌خودرو، تولید پژو ۴۰۵ از اواخر خرداد امسال متوقف خواهد شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  دنیای اقتصاد ، ایران‌خودرویی‌ها پیش‌تر اعلام کرده بودند که پژو ۴۰۵ را طی سال‌جاری از چرخه تولید حذف می‌کنند و حالا با توجه به اظهارات رئیس پلیس راهور ناجا، به‌نظر می‌رسد وداع با این محصول قدیمی قطعی شده است. این البته در حالی است که ظاهرا ایران‌خودرو قصد دارد تنها مدل GLX پژو ۴۰۵ را حذف کند و مدل SLX همچنان به تولید خواهد رسید.

 

به لحاظ فنی تفاوت خاصی میان این دو مدل خودرو نیست، با این حال یکی می‌رود و دیگری فعلا می‌ماند. البته به احتمال فراوان پژو ۴۰۵ مدل SLX نیز دوام چندانی در ایران‌خودرو نخواهد داشت.اما حذف پژو ۴۰۵ مدل GLX در شرایطی رخ خواهد داد که تا به امروز دو مدل پراید (۱۳۲ و ۱۱۱) نیز از چرخه تولید حذف شده‌اند. آخرین بازمانده پراید یعنی مدل ۱۳۱ نیز قرار است در تیر ماه از سبد تولید سایپا حذف شود. با حذف پراید در تمام مدل‌ها و پژو ۴۰۵ در مدل GLX، محصولات دیگری تیراژ از دست رفته آنها را جبران خواهند کرد. در این بین، سایپا می‌خواهد به  واسطه افزایش تیراژ ساینا و تیبا جای خالی پراید را پر کند.

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه